Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, %100 Futbol Özel'in Konuğu Olacak! - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, %100 Futbol Özel'in Konuğu Olacak!

Aziz yine fetö üzerinden muhabbet döndürmüş. Dursun Özbek ile Muharrem Usta ayrı telden çalıyor. Göksel Gümüşdağ nispeten önemli noktalara değindi. Kalanı Türk futbolunun ve yönetici profilinin özeti.

Fikret Orman: Iıııııı mmmm ııııı sayın cumhurbaşkanım :asd:

Fiko yanlış mesleği seçmiş. Yalama sektöründe çok daha başarılı olup, daha çok kazanabilirdi.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ya arkadas vallahi delircem. Su ülkede sacmalayan insanlara, kim olursa olsun, karsi argüman ve fikirle düsüncenin tutarli olmadigini anlatabilecek bir allahin kulu yokmu?

Kulüpler milli takima oyuncu hazirlamali diyor Erdogan.
- Hayir hazirlamamali arkadas, bunu kim neye göre söylüyor? Kulüpler basarili olmak icin vardir, iyi olmak icin vardir. Hedefleri arasinda uluslararasi basari olmalidir. Milli takim konusuna federasyon bakar. Oyuncularin gelismesi konusunda yatirimlar yapar ve onlar da o kulüplerde oynamaya baslar.

Oyuncular nasil hazirlanirmis, sürekli oynayarak, form tutarak milli takima girermis, aday olurmus diyor.
- Ya hayir arkadas, bunu kim yine neye göre uydurdu yillardir? Kötü oynayan oyuncu sürekli oynayarak iyi olamaz iyi yetenegi ve altyapisi yoksa. Sen o kötü oyuncunun etrafini ayni sekilde kötülerle süslersen, bu insanlari ve hocalari yaniltir. Bu oyuncular milli takima davet edilir, sonra Almanya 4 atar gider, herkes yine oyunculari elestirir.
Bu oyuncu oynayarak iyi olur sacmaligini kim ortaya atti? Genel anlamda milli takimin yabanci sinirlamasiyla ne alakasi var arkadas ya?

Deli olacam, hepsi bunu diyenlerin karsisinda oturup dinliyor, karsi fikir üretmiyor söylenenlerin her ne kadar sacma olsada. Bugün Haluk Yürekli, Gökhan Dinc ve Ümit Özati da dinledim. Adam 0 yabanci diyor, Haluk ve Gökhan icinden ne anlatiyor dermis gibi bakiyor. Ama agizini acan biri yok.

Ulan bu milletin alayi torpilci, yalaka ve yancilardan dolu.

Yine mest ettin bizi Hakan

Göksel konuşabilir niye çünkü adamın işleri Cumhurbaşkanının takdirini almış
Buda rahatlık getiriyor
Zaten ibb başkanlığı ıçin ismi geçiyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reis herkese ters kose yapti

Yabanci oyuncular icin sinir gelsin diyenler evde perisan

2019'a kadar yabanci kuralina dokunamazlar, sonrasi icin TFF ve kulupler oturup konusur, ha 2019'dan sonra kuralda bir degisiklige gidilirse su an ki kuraldan cok daha farkli olacagini zannetmiyorum

Iyi, yetenekli ve gelecek vaad eden Turk oyuncular yetismedigi icin bende dert yaniyorum ama malesef yapacak birsey yok, Milli Takimin U17 ve U21'in maclarini izledigimde icimden bunlardan da birsey olmaz dedim

Iyi bir Turk futbolcu yetistirmek icin ilk once alt yapi degismeli, futboldan anlayan hocalar alt yapiya getirilmeli, disiplin ogretilmeli, oyuncular daha iyi egitilmeli

Beyler, bence bu işte Beini ve arkasında ki kişileri çok hafife alıyorsunuz. Bu Yabancı Sınırı ısıtılmaya başladığı dönemler, bazı renktaşlarım asıl Katarlılar bize muhtaç demişlerdi, sanırım Katara uygulanan ambargo sebebi ile söylemişlerdi. Ben öyle ülkeler için ambargonun sorun olacağını sanmıyorum, asıl bizim bu adamların para gücüne ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

bak gokselin dedigi aslinda guzel bir ozet , devlet yapilmayacak kiyaklari yapiyor ,herkese ... tesis ,imkan , dusuk vergi .. harbiden veriyor

klupler bunun karsiligini veremiyor ,bu cok net ve dogru bir tesbit

100 senede 2 kupa , 2 yari final ile avunuyoruz

Kulüplerimiz personel maaşlarını altyapı harcaması olarak gösterdiği sürece Türk futbolu adına olumlu bir adım atamayız. Yazık ediyoruz potansiyelimize.

Bilal bey pek futbolla ilgili cikmadi , ilginc bir detaydir hep zihnimde ,normalde bir aktif gorev beklenirdi , etnospor ile ugrasiyor

Tayyip’te olsa ara sıra böyle mantıklı açıklamalar yapabiliyor.Aklın yolu bir.Herkes Lucescu bunağı ve Ü.Özat ayısına bakıp yabancı yasağı gelecek zannederken Tayyip bunlara çok pis geçirdi.

Reis herkese ters kose yapti

Yabanci oyuncular icin sinir gelsin diyenler evde perisan

2019'a kadar yabanci kuralina dokunamazlar, sonrasi icin TFF ve kulupler oturup konusur, ha 2019'dan sonra kuralda bir degisiklige gidilirse su an ki kuraldan cok daha farkli olacagini zannetmiyorum

Iyi, yetenekli ve gelecek vaad eden Turk oyuncular yetismedigi icin bende dert yaniyorum ama malesef yapacak birsey yok, Milli Takimin U17 ve U21'in maclarini izledigimde icimden bunlardan da birsey olmaz dedim

Iyi bir Turk futbolcu yetistirmek icin ilk once alt yapi degismeli, futboldan anlayan hocalar alt yapiya getirilmeli, disiplin ogretilmeli, oyuncular daha iyi egitilmeli

Şunu da söylemekte fayda var 2019'dan sonra 8+3 gibi olsa bile, şu an en iyi yerli jenerasyon bizim alt yapıda.

2 seneye daha da fazla kendilerini geliştirirler, çok karamsar değilim gelecekten.

Bir seyde sorun varsa her birimde vardir , siyasette de vardir , federasyonda da ,kluplerde de ... sen benim hangi dusunce urunu oldugumu yorumlama da geri kalan kismini oturup tartisalim

"gorevlere getiriliyor" , buna klupler de dahil degil mi , lucescu , terim ,digerleri daum ersun aykut ekseninde donerken de mi siyaset var ?

turk insaninin siyaset , spor ve her alandaki eksikliginin tesbitidir bu senin yaptigin , buna forumda muhalefet eden cikacagini sanmiyorum

istikrar biz seyircide var mi peki ? bu saydigimiz adamlar siyaset, spor camiasi toplasan 1500 kisi cikmaz .. icra yetkisi olanlarin toplam sayisi

peki 80 milyonda sabir, istikrar filan var mi , dun istedigimiz tudor u 5 puan kaybetti diye postalayin demiyor muyuz mesela ? turk insaninin genel problemini sadece siyasete yuklersek kendimizi kandiririz

2002 den once boyle bir parti yoktu , nispeten liyakat belki daha onemliydi , baski unsurlari azdi , o zaman dunya sampiyonluklarimiz mi vardi deste deste

biz basarisiz bir ulkeyiz , bunu degistirmenin yolunu bulmak gerekiyor

Parasal konularda sıkıntı olmasa ortam çok daha uygundu.

Galatasaray'da bir Yalman, Süren gibi vizyon sahibi ekol vardı. Üst üste koyan bir takım düzeni vardı. Ortam bu kadar laçka değildi.

Beşiktaş'da Seba gibi biri vardı en azından.

Futbolun bu kadar küresel ekonomiye entegre olmadığı bir dönem daha çok 2000 öncesi. Şu parasal şartlar o dönem olsa 10 katı başarı gelirdi.

Recep Tayyip Erdoğan: "Marka kulüpler, seyirci çekebilmek için iyi paralara oyuncu transfer ediyorlar. 2019'a kadar bizim takımlarımız da anlaşmalar yapmışlar. Bunun üzerine spekülasyon yapmaya gerek yok. 2019'a kadar yabancı sınırı aynen devam edebilir. Bundan sonrası önemli.”

Olay bu kimse tatava yapmasın

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şunu da söylemekte fayda var 2019'dan sonra 8+3 gibi olsa bile, şu an en iyi yerli jenerasyon bizim alt yapıda.

2 seneye daha da fazla kendilerini geliştirirler, çok karamsar değilim gelecekten.

Ben malesef senin kadar iyimser degilim bu konuda, eger boyle oynamaya devam ederlerse 2-3 yil sonra kaybolup giderler, Turkiye U17'nin maclarini bir cok kisi izledi ve herkes ayni benim gibi hayal kirikligina ugradi, hele de bizim altin jenerasyonu izleyince

Umarim daha iyi calisip beni zamanla haksiz cikartirlar

Üst Alt