Da Costa ve Kerim Frei Başakşehir'de | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Da Costa ve Kerim Frei Başakşehir'de

5971ae3d61361f11e0ecb876.jpg

Süper Lig ekibi Medipol Başakşehir, Kerim Frei ve Faslı stoper Manuel da Costa'yı renklerine bağladı.

Törene Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ da katıldı. Gümüşdağ her iki oyuncunun da takıma katılımından dolayı mutluğu olduğunu açıkladı;

"Kerim Frei'la 3 yıllık, Costa'yla 2+1 yıllık sözleşme imzaladık. Kerim Frei'ı 1 milyon euro bonservis + bonuslarla toplam 1,5 milyon euro bedel ödeyeceğiz."

Daha sonra sözü alan Kerim Frei İngilizce olarak açıklamalarda bulundu:

'Buraya geldiğim için çok mutluyum. Milli takıma da ilk kez Abdullah Avcı tarafından çağrılmıştım. Takıma hizmet vereceğim için çok mutlu olduğumu söyleyebilirim."

Manuel Da Costa da İngilizce olarak açıklama yaptı:

'Türkiye'nin büyük bir kulubüne geldiğim için mutluyum. Uluslararası arenada oynadım. Başakşehir her geçen gün büyüyen bir takım. Buraya gelmemde Göksel Gümüşdağ ve Abdullah Avcı'nın konuşmaları etkili oldu. Kariyerim açısından önemli bir nokta. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım.'

Daha sonra basın mensuplarının soruları yanıtlandı.

Kerim Frei: '5 yıl önce buraya geldiğimde çok gençtim. Olmadı. Bunları geride bırakmak lazım. Şu anda Başakşehir'deyim, doğru takımla doğru insanlarla olduğuma inanıyorum'.

Da Costa: 'Rekabet iyidir. Amacımız bu rekabetle beraber takımın çok iyi bir sezon geçirmesi.'

Kerim Frei, geçen sezon devre arasında Beşiktaş'tan Birmingham'a transfer olmuştu. Geçen sezon Beşiktaş'ta Süper Lig'de 7 maçta forma giyen 23 yaşındaki kanat oyuncusu, Birmingham'la ise İngiltere Championship'te 13 karşılaşmada 1 gol atmıştı.

Faslı stoper Da Costa ise 2013-2015 yıllarında Türkiye'de Sivasspor'da forma giydi. Son iki sezondur Yunan ekibi Olympiakos'ta oynayan 31 yaşındaki futbolcu, 2 yıl sonra Türkiye'ye döndü.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt