# Darijo Srna - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Darijo Srna

Srna'yı kötülemek için demiyorum ama, Zanetti kim Srna kim?
Zanetti'nin o bahsettiğin yıllarının tamamı İtalya Ligi'nin İtalya Ligi olduğu zamanlar. Çatır çatır top oynar, nerdeyse hiç top kaybetmezdi.
Srna'nın oynadığı lig Ukrayna Ligi. İlerleyebildiği kadar da Şampiyonlar Ligi.

Lafın özü: yıllık 2'den fazla alacaksa istemem çünkü üst düzeyde en fazla 1 yıl iş yapar, belki onu da yapmaz. çünkü adamın başarılı olmasını sağlayan sistem sittin sene beraber oynadığı sistem.

Zaten birebir aynılar demedim benzetiyorum dedim.

Zanetti dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri. O yüzden ona benzemek bile büyük iş.

Ayrıca Ukrayna ligi deyip geçmek de doğru değil bizim 15 yıldır ülkecek övündüğümüz kupanın finaline yakın dönemde birden fazla takım yollayıp kupayı da almışlar sonuçta.

Shakhtar dediğimiz takım da organizasyon olarak da oyuncu yapısı olarak da bizim çok önümüzde.

Bu takıma liderlik yapmak basit bir şey değil.

Srna her zaman futbolcu olarak begendim ama adam baya yaşlandi. Carole gibi potansiyesi iyi-yüksek olan, uzun vaade'de işimize yarayabilen ve maaliyeti az olan sag bek almayi tercih ediyorum. He bu arada Zannetti ve Srna kiyaslanilmaz.

Zaten birebir aynılar demedim benzetiyorum dedim.

Zanetti dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri. O yüzden ona benzemek bile büyük iş.

Ayrıca Ukrayna ligi deyip geçmek de doğru değil bizim 15 yıldır ülkecek övündüğümüz kupanın finaline yakın dönemde birden fazla takım yollayıp kupayı da almışlar sonuçta.

Shakhtar dediğimiz takım da organizasyon olarak da oyuncu yapısı olarak da bizim çok önümüzde.

Bu takıma liderlik yapmak basit bir şey değil.

Ligleri kıyaslamak için başka bi başlıkta daha uzun tartışabiliriz istersen ama, ligler konusunda yaptığın karşılaştırmada fikrinin çok yanlış olduğunu düşünüyorum.

Srna'ya gelince. Kesinlikle özel bi oyuncu. Zanetti'ye de Kolarov'a da benzeyen yöneri var ama benzemeyen de bi o kadar özelliği var. Yine de orijinal bi oyuncu, 2 yıl önce yıllık 2,5 milyona gelse 4 yıllık hiç itiraz etmezdim.

Bu sezon yine maç kaçırmadan takımını UEFA yarı finaline taşıyan büyük kaptan

40 yaşından önce futbolu bırakırsa büyük sürpriz olur

Üst Alt