David Guetta | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

David Guetta

David Pierre Guetta 7 Kasım 1967 tarihinde Paris’te dünyaya gelmiştir. İlk defa henüz 17 yaşındayken “Broad” isimli bir kulüpte DJ’lik yapmıştır. 1987 yılında Farley Jackmaster Funk’un bir şarkısını duyarak house müziği keşfetmiştir. 1988 yılında ise gece kulüplerinde çıkmaya başlamıştır. 1990 yılında Nation Rap isminde bir Hiphop düetini Fransız rapçi Sidney Duteil ile yapmıştır. 1990 yıllarının ortalarında “Le Centrale”, “the Rex”, “Le Boy” ve “Folies Pigalle” gibi mekanlarda çıkmaya devam etmiştir. 1994 yılında Amerikalı house vokalisti Robert Owens ile birlikte kaydettiği “Up & Away” parçasını yayınlamıştır. 1995 yılında “Le Palace” adlı bir gece kulübünün yöneticisi olmuştur ve bu kulüpte partiler düzenlemiştir.

1980-1990 yıları arasında DJ’lik yapmış olup sonrasında “Gum Productions” şirketini kurmuştur. 2001 yılında “Just a Little More Love” adlı ilk albümünü Gum Productions adı altında piyasaya sürmüştür. Ardından 2004 yılında “Guetta Blaster” ve 2007 yılında ise “Pop Life” albümlerini piyasaya çıkarmıştır. “One Love” adlı dördüncü stüdyo albümünü 2009 yılında yayınlayan David Guetta, 2011 yılında ise “Nothing But the Beat” isimli albümünü yayınlamıştır. Akon, Rihanna, Madonna, Shakira, Jennifer Lopez, Kelly Rowland, Black Eyed Peas gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. 2011 Grammy Ödüllerinde 4 adaylığı bulunan David Guetta, Madonna ile yapmış olduğu revolver yılın remix’i ödülünü almayı başarmıştır.

1992 yılında Cathy Guetta ile evlenmiştir. 2014 yılında boşanan çiftin Angie Guetta ve Tim Guetta iki çocukları vardır.

2000lerin sonu 2010ların başı müthişti yav.

Tam benim lisenin son seneleri. Bizim son sınıf gezisinde İtalya'da deniz dibinde geceleri bunun şarkıları çalarken eğleniyorduk. Ne günlerdi be dert yok tasa yok.

Baktım da 2009'da albümüymüş benim bahsettiğim. One Love. Bu albüm müthişti o zamanlar. When Love Takes Over, Memories, I Gotta Feeling, Sexy Bitch. Zaten o albüm bomba gibiydi, herifin müzik olarak zirve yaptığı iş.

Artık hiç takip etmiyorum bunu öldü mü kaldı mı bilmiyorum. Bir ara Avrupa Şampiyonası için şarkı yapmıştı sanırım bi onu hatırlıyorum.

Üst Alt