Defansta Cana orta sahada Neill, hani nerede elestiriler? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Defansta Cana orta sahada Neill, hani nerede elestiriler?

Cevap: Defansta Cana orta sahada Neill, hani nerede elestiriler?

1 iyi oyunla millet galeyana gelmiş. Barça olduğumuzu düşenenler var. Ne absürt bir taraftar düşüncesidir bu? Hagi Neill'dan Misimoviç yaratma fantazisine giriyor farkında değilsiniz. Top dağıtsın istiyor. Neill bu işide çok güzel yapıyor ha sakın yanlış anlamayın. Ama Misi bu işi daha iyi yapar. Fantaziye gerek yok. Bu takımda ki sorunun BAM olduğu açıkca ortada. Bakın.. Musti oyuna girdi ve durum birde 3-2 oldu. 3-3 olması içten bile değildi.

Hagi: "Ben de beklemiyordum!"

Sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Gheorghe Hagi, böylesine kusursuz bir futbol beklemediğini ifade etti.

Hagi'nin kendisi bile inanmıyor doğru şeyler yaptığına.Hala Hakan baltayı oynatması Neill'i ortada oynatması Ve Mustafa Sarp ısrarına rağmen kazandık.

Yatıp kalkıp dua etsin

Daha 2 gun evvel temposu yuksek bir mac oynadı bu takım. Az zaman evvel kondusyonu yerlerde gezen bir takım vardı, cok dogru demis Hagi. Zira burada kendini Hagi'den bilgili sanan futbol ilahları bile bu oyunu beklemiyodu.

Defanstaki en iyi adamını önde, önliberodaki en iyi adamını geride oynatırsan bu resmen kumardır.

Kumarda da her zaman kazanamazsın. Sadece bugünlük kazandık, kumara devam etmek yanlış olur.

İki maçta 5 gol yediğimizin farkındasındır umarım.

Cana'nın stoperde değerlendirilmesi faydalı oluyor fakat Neill ön libero oynamamalı. Stoperde ikisi oynarsa güzel olur. Servet'den kurtulmak lazım. Umarım Hagi atar bu neşteri ama hiç sanmıyorum giden Neill olacak gibi.

Cana ve Neill yerlerinde bugün iyi gibiydiler bir kaç hafta daha denenebilir diye düşünüyorum

Hagi, Neill'dan Misimoviç yaratmaya çalışıyor :D

Hagi, Neill'dan Misimoviç yaratmaya değil, Popescu yaratmaya çalışıyor.. Dediğim gibi denemey değer bakalım ilerleyen haftalar neler olacak.

Ben olsam Neill'i ortasahada da oynatmam ya, alternatifi Sarp olunca forvete bile koyulur. Ama bu Cana-Neill değişikliği hatalı. Neill'in stoperde ki yavaşlığını örtüyor sadece.

Mustafa'nın yerine Yekta girebilirdi..

Hagi'ye tek eleştiri bu olurdu bugün..

Neill'ın oyun kurabilecek bütün oyunculardan daha teknik olduğunu biliyoruz,ama önemlisi pozisyon almasıydı yani alışık olmadığı bir mevki olduğu için eleştirilirdi Hagi,zaten ligden kopmuşuz o yüzden takılmıyorum böyle ince olaylara..

Neill bu yaşı ile kaldıramaz ön liberoyu. Kesinlikle yerleri değişmeli.Maceraya gerek yok.SKor yorumculuğu yapmayalım.

Sene sonunda top tekniği iyi, sağlam bir ön libero alınıp 2'si de stopere çekilmeli bence.

Mustafa'nın yerine Yekta girebilirdi..

Hagi'ye tek eleştiri bu olurdu bugün..

Neill'ın oyun kurabilecek bütün oyunculardan daha teknik olduğunu biliyoruz,ama önemlisi pozisyon almasıydı yani alışık olmadığı bir mevki olduğu için eleştirilirdi Hagi,zaten ligden kopmuşuz o yüzden takılmıyorum böyle ince olaylara..
Takım 3-0 öndeyken,takımı full geriye yaslatıp 2 gol yedirmek hata değil yani?

Ben Hagi'nin bu tercihini dogru buluyorum. Orada kesinlikle sorun var. Bu demek degilki Cana bugun iyi futbol oynamadi. Evet Cana bugun gayet iyi oynadi fakat ben Hagi'yi anlayabiliyorum neden orada Neill'i denedigini. Øn liberonun daha teknik olmasini isteyebilir ve kadro icerisinde bøyle degisiklikler yapabilir. Ben Hagi'yi elestiriyorum bazi noktalarda fakat bence bu tercihi dogru bir tercih Hagi'nin.

Zaten iyi oynadiginda herkes kabul ediyor. Cana bugun gercekten bence ikinci isimdi takimda iyi oynayanlar arasinda. 1- Kazim ve 2- Cana..

Ben Hagi'nin bu tercihini dogru buluyorum. Orada kesinlikle sorun var. Bu demek degilki Cana bugun iyi futbol oynamadi. Evet Cana bugun gayet iyi oynadi fakat ben Hagi'yi anlayabiliyorum neden orada Neill'i denedigini. Øn liberonun daha teknik olmasini isteyebilir ve kadro icerisinde bøyle degisiklikler yapabilir. Ben Hagi'yi elestiriyorum bazi noktalarda fakat bence bu tercihi dogru bir tercih Hagi'nin.

Fakat Cana stoperde sıkıntı yaratabilir, zira orta sahada yaptığı müdahaleleri ceza sahası içinde yaptığı zaman hakem yanılgıya çok rahat düşer, penaltı çalabilir.Cana'nın stoperde oynaması bu yüzden biraz riskli.Yerleri değişmeli, çok da isteniyorsa maç içinde Neill topu alsın gideceği yere kadar gitsin, o sırada Cana stopere geçsin onun açığını örtsün.Ancak Cana'nın stoperde oluşu biraz riskli.Ben yanlış buluyorum bu tercihini.

Cana-Neill ikilisi stoperde muhteşem bir ikili olur.Ligin en iyisi olur.Seneye bir libero alınırsa yabancı sıkıntı çekmeyiz.

Takım 3-0 öndeyken,takımı full geriye yaslatıp 2 gol yedirmek hata değil yani?

Ful geriye yaslanmak nasıl oluyo ya :haha:

Kontrollü futbol diye birşey duydun mu bilmiyorum. Geriye falan cekilmedik. Rakibi kendi sahamızda kabullenseydik dedigin gibi olurdu. Ama oyunun kontrolünü hep elimizde tuttuk, ileride basıp bir cokta pozisyona girdik. Gerets gibi hurra hücum yaparak ekstra puan alamayız. O futbolla Avrupa'da dalga gectiler bizle. Hagi'nin oynatmak istedigi futbolla Galatasaray Avrupa'da basarılı olacaktır. Tabi rahat bırakırsanız.

Üst Alt