Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | Analiz


Değişik bir 10 numara / Mauro Formica AnaliziMauroFormica01.jpgArjantin’de her sene parlayan Newell's Old Boys'da kariyerini sürdüren genç isimlerden biride Formica. profesyonel kariyerine 31 Eylül 2006 tarihinde henüz 18 yaşında iken Newell's Old Boys formasıyla Colón karşısında oynadığı maç ile başlamıştır. İlk golünü ise yine Newell's forması ile 12 Kasım 2008 tarihinde Racing maçında atmıştır. Futbol stili ise klasik Arjantinli oyunculardan çok Brezilya’lı Kaka’ya benziyor, fuleli çalımları ve mücadeleci yapısı ile dikkat çekiyor.Evet yanlış duymadınız, bir Güney Amerikalı oyuncu mücadeleci yapısı ile öne çıkıyor, Lincoln ve Misimovic gibi yumuşak 10 numaralardan değil, aksine kendi ülkemizden örnek verirsek Tuncay Şanlı stiline benziyor, tabi ayaklarına biraz daha hâkim olanı, bir çok kişi Formica’yı Carrusca ile karıştıyor, Formica’nın kesinlikle o tip bir oyuncu olmadığını transfer gerçekleşirse göreceksiniz. Belki bir Lincoln, Misimovic yada Elano gibi çok üst düzey teknik ve klas olmaya bilir ama asla mücadeleden kaçmaz. Spor Toto Super ligi sertliğinin altında ezilecek bir yapıda olmadığını en kısa sürede gösterip TT Arena’da Galatasaray’lıların sevgilisi haline gelmesi çok uzun sürmeyecektir.Kıvrak, hızlı ve çok hareketli bir oyuncu, statik oynayan biri değil, pası attıktan sonra yerinde durmuyor sürekli boş koşular yapıyor, aynı zamanda Hagi’nin çok önem verdiği takip oyununa da çok iyi bir şekilde uyuyor, dripling becerisi fena olmayan ama daha çok geniş olanda ters çalımları ile dikkat çekiyor.2010 dünya kupasına çağrılması bile gündeme gelmişti ama sakatlığı yüzünden beklide hayalini kurduğu turnuvaya gidemedi. Galatasaray onun için bir basamak olabilir, aslında Arjantinli oyuncular için Avrupa ya gittikleri ilk takımlar çok önemlidir, eğer orada başarılı olamazsanız bir daha Avrupa ya gitmeniz çok zor olur, bunun için geldiğinde elinden geleni yapacaktır.Kaynak : GSCimbom.com / Caner Akdemirci
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizKaka'ya ve Tuncay Şanlı'ya benziyor, ama bir Lincoln, Misimovic yada Elano gibi çok üst düzey teknik ve klas değil. Carrusca ile karıştırılıyor. Biraz acayip bir oyuncu.
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | Analizcarrusca carrusca diyoruzda o şuanki ilk 11 de olsaydı değişilmezimiz olurdu.ayrıca formicayı videolardan izleme fırsatı buldum carruscadan artıları daha çok gibi inşallah yanıltmaz
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizKaka'ya ve Tuncay Şanlı'ya benziyor, ama bir Lincoln, Misimovic yada Elano gibi çok üst düzey teknik ve klas değil. Carrusca ile karıştırılıyor. Biraz acayip bir oyuncu.Kaka gibi fuleli bir oyuncu, Tuncay'da öyle, Emre Belezoğlu da, Henry'de daha bir çok fuleli oyuncu sayabilirim :)Tabi Kaka'da bunun yanında teknik filan da var ama oraya girmeyelim :)
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizValla Allah yardımcısı olsun :). Umarım en kısa sürede uyum sağlar ve bu aşı da tutar. Kendisinin iyi oyununa ihtiyacımız var. Rezalet bir ilk devreden sonra yeni bir transfer olarak azıcık bile iyi oynasa taraftarı arkasına alacak :).
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizZeki adam neredeyse sivrildiği bütün maçları izledim..

Kısaca anlatmak gerekirse nerede ne yapacağını bilen bir adam..

Gerçekten futbol zekası bende üst seviyede,hele o aşırtmaları yok mu hayran oldum..
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizBen bariz Delgado'ya benzettim.. Yaşından ötürü daha hızlı ve çeviği tabi..
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | Analizcarrusca carrusca diyoruzda o şuanki ilk 11 de olsaydı değişilmezimiz olurdu.ayrıca formicayı videolardan izleme fırsatı buldum carruscadan artıları daha çok gibi inşallah yanıltmazCarrusca dan şimdide bir şey olmazdı.O zamanki kadroda çok muhteşem değildi ve bizim ligin kalitesi değilse de sertliği yıldan yıla dahada artıyor.Süper Ligde Carrusca fiziğinde ve hızında olupta tutunabilen bir tane futbolcu söyleyemezsiniz.
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizCarrusca dan şimdide bir şey olmazdı.O zamanki kadroda çok muhteşem değildi ve bizim ligin kalitesi değilse de sertliği yıldan yıla dahada artıyor.Süper Ligde Carrusca fiziğinde ve hızında olupta tutunabilen bir tane futbolcu söyleyemezsiniz.battala bursasporda hemde arjantinli :D carruscadan olurdu olmazdı tartışılır günlerce ama bence olurdu
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | Analizbattala bursasporda hemde arjantinli :D carruscadan olurdu olmazdı tartışılır günlerce ama bence olurduBatalla çok dengeli,topla çok seri ve en önemlisi olağanüstü soğukkanlılıkla kritik anlarda doğru tercih kullanabilen bir oyuncu,beğenirim kendisini...Uzatmak niyetinde değilim bende ama Carrusca gördüğüm en ''üfürükle savrulan'' profesyonel futbolculardan biri.
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizRöportajını izlediğimde yüzündeki o Sezgin e isyanını yakaladım :)

Hadi hayırlı olsun inşallah
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizFormica ismini daha önce duymadığından şikayetci bir taraftar şöyle diyor bir yerde; " Bune kardeşim adı sanı duyulmamış adamları alıp bizi kandırıyorlar gene alacaksan Tottenham'da Forma Giyen Aaron Lennon ile Gareth Bale gibi futbolcular al da biraz taraftarını dinle "Hey yumurtaya can veren ALLAH ım :)
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizAyrıca 2 ayağınıda iyi kullanabiliyor sanırım durantoptan sağ ayağıyla golleri uzaktan sol ayağıyla golleri var.
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizKısmet olurda bugün yada yarın acıklandıktan sonraki sezon sonuna kadar olan süreçte taraftar olarak sadece biraz SABIR göstermemiz gerekecek. İnanınki çok büyük bir transfer olacak
 
Cevap: Değişik bir 10 numara: Mauro Formica | AnalizFormica ismini daha önce duymadığından şikayetci bir taraftar şöyle diyor bir yerde; " Bune kardeşim adı sanı duyulmamış adamları alıp bizi kandırıyorlar gene alacaksan Tottenham'da Forma Giyen Aaron Lennon ile Gareth Bale gibi futbolcular al da biraz taraftarını dinle "Hey yumurtaya can veren ALLAH ım :)Van der Vaart gelsin :eek:
 
Üst Alt