Del Bosque: "Üç forvetle oynayacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Del Bosque: "Üç forvetle oynayacağız"

Del Bosque: "Üç forvetle oynayacağız"

İspanyolların başarılı çalıştırıcısı Del Bosque, İtalya ile yapılacak final maçına 3 forvet ile başlayacaklarını söyledi.

191145hp2.jpg

İspanya Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Vicente del Bosque, İtalya'nın iyi bir takım olduğunu ve finale çıkmayı sonuna kadar hak ettiklerini söyledi.

Final maçına 3 forvetle başlayacağını söyleyen tecrübeli teknik adam, basına yaptığı açıklamada, "Üç forvet ile oynayacağız, ama tüm takım onlara yardım etmeli. En önemli maçımıza çıkıyoruz. İki yıldır hazırlandığımı turnuvanın son maçında galip gelmek istiyoruz." sözlerini kullandı.

İtalya'nın finale hak ederek geldiğini de sözlerine ekleyen 61 yaşındaki teknik adam, "İtalya finale hak ederek geldi. İtalya son birkaç yılda çok fazla gelişme gösterdi. Onlara defansif oynuyorlar diyemezsiniz, çünkü grup maçında bize karşı da savunma fubolu oynmadılar. Burada geçmişe bakmamamız gerekir Çünkü İtalya 4 kez dünya şampiyonu oldu. Günümüzde olanlara bakmalıyız." dedi.

Portekiz maçında Xavi'nin oyundan neden çıkardığı sorusunu da yanıtlayan Del Bosque, "Xavi'nin kötü oynadığı oyun sayısı çok azdır. O çok kaliteli ve yetenekli bir oyuncu. Onun tarzı bizim da oyun stilimizi belirliyor." şeklinde konuştu.

Zorlu final maçı yarı akşam TSİ 21:45'te başlayacak.

Kaynak

Cevap: Del Bosque: "Üç forvetle oynayacağız"

Portekiz maçında Xavi'nin oyundan neden çıkardığı sorusunu da yanıtlayan Del Bosque, "Xavi'nin kötü oynadığı oyun sayısı çok azdır. O çok kaliteli ve yetenekli bir oyuncu. Onun tarzı bizim da oyun stilimizi belirliyor." şeklinde konuştu.

Eee Xavi neden çıkmış?

Soldado'yu alma Torres'i Llorente'yi yedek bırak mal gibi Negredo'yu oynat sen. Büyük ihtimal forvet dediği navas falan. O zaman İspanya'nın o sıkıcı paslasması azalır ve Navas gibi oyuna zevk veren kral bir adamı izlemiş oluruz. Gene de İtalya ezer bu ispanya'yı.

gerek yok del boske eger kazanmak istiyorsun sistemi dgistirmezsin.4-6-0 zor gecer italya

Turnuvanın başından beri İspanya'yı destekliyorum ama hiç umduğum gibi bir oyun oynayamadılar.Seyircilere zevk vermek demek sadece pas yapmak demek değil ki.

Hem pas yapacaksın hem tempolu oynayacaksın hem de adam kaçıracaksın.Böylece sık sık gollük pozisyonlara gireceksin.Bunların hepsini yapmak çok zor ama elinde o kadar yetenekli futbolcular varken de yap bir zahmet Bosque efendi.

Almanya'yi destekliyordum, elendiklerine göre 352 ve 442 baklava'nin hala harika dizilisler oldugunu kanitlayan Italya'yi destekliyorum.

Ayrica Del Bosque'nin 3 forvet dedigi oyuncular orta saha oyuncu'lari'dir, yani Silva, Iniesta ve Fabregas üçlüsüyle çikacaga kesin gibi.

Üst Alt