Demirören Ligi İkiye Bölüyor !


Bu sezon düşmenin olmayacağı ve Ankaraspor'un tekrar Süper Lig'e döneceği sistemde önümüzdeki yıl iki grupta toplam 22 takım yer alacak.

Mehmet Ali Aydınlar'ın döneminde UEFA ile yapılan görüşmelerin ardından harekete geçen Başkan Yıldırım Demirören, ilk olarak UEFA Başkanı ve yönetimi ile yaptığı temaslar doğrultusunda Türk futbolunun bu sezon yaşadığı şike ve teşvik olayından dolayı ağır yaptırımlardan vazgeçirmeye çalışıyor. Demirören, Başkent'te kulüp başkanları ve delegeler ile yaptığı toplantıdaki açıklamaları yüreklere su serpti.Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Demirören'in yaptığı görüşme sonrası, bu sezon küme düşmenin kaldırılması ve yeni sezonda Süper Lig'in 22 takımla oynanması konusunda UEFA ve FIFA yetkililerini ikna ettiği iddia edildi.Yargıyı bekleyecekler

Yıldırım Demirören'in yeni dönemde Süper Lig'de küme düşmenin olmayacağı, Bank Asya'dan ise 3 takımın alınacağını ve açtığı davayı kazanan Ankaraspor'un, Süper Lig'e alınmasının kesinleştiği vurgulandı. Böylelikle Süper Lig'in 22 takımla ve play-off sistemi ile oynanacağı belirtildi. Ayrıca federasyonun 22 takımlı Süper Lig'i iki gruba bölüneceği de gelen haberler arasında.Öte yandan Trabzonspor'un geçen sezonun lig kupasının Fenerbahçe'den alınıp, kendilerine verilmesi isteği için Yıldırım Demirören'in, yargı kararını bekleyeceği ve mahkeme aşaması karar vereceği öğrenildi.59'da iki grup vardı

Türkiye 1. Futbol Ligi şimdiki adıyla Süper Lig'in başlangıç tarihi 1959 olarak kabul edilir. 1959 yılında düzenlenen Türkiye 1. Futbol Ligi'nin ilk sezonunda maçlar, 8'er takımdan oluşan Beyaz ve Kırmızı adlı iki grupta oynandı. O tarihteki statü uyarınca beyaz grubun lideri Fenerbahçe ile kırmızı grubun lideri Galatasaray finalde karşılaştı. İlk maçı Galatasaray 1-0, ikinci maçı ise Fenerbahçe 4-0 kazanınca, Türkiye 1. futbol Ligi'nin ilk şampiyonu Fenerbahçe oldu. Bu sezondan sonra ise grup sistemi kaldırıldı ve Türkiye 1. Ligi bugünkü statüsü ile oynanmaya başlandı.
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !memedali zıçdı play ofla buda iki gruplu play ofla sıvamasını yapacak :D
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !ogrenildi,idaa edildi,gelen haberler arasinda ,belirtildi ;cunlelerin sonlari bu sekilde bitiyorsa o haberi geciniz derim ;)
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !4' e Bölünsün hepsine şu isimler verilsin.1.Grup : İpregaz

2.Grup : Milangaz

3.Grup : Aygaz

4.Grup : kongazGruplarını birinci bitirenlere kupa olarak SANAYİ tüpü verilsin...
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !MAA nın playofundan sonra hiçte hayal değil. Hatta seneye bankasya ile süper ligi birleştirir ligi 4 grupta 40 takımla oynatır. böylece küme düşmelerede çözüm bulmuş olur :)
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !Beşiktaş'la oynadı oynadı, kırdı, döktü, en sonunda sıkıldı, bıraktı, gitti babasına mızmızlana mızmızlana yeni oyuncak aldırdı. Yeni oyuncağını ilk günden kırmayı düşünüyor. Afferim koca oğlan!
 
Cevap: Demirören Ligi İkiye Bölüyor !Arkadaslar suc Demirörende degil... Onun ne kadar SEREFLI!!!! biri oldugunu biliyoruz... Suc onu Baskan yapanda... bu yilki Playoffu kim cikardi? Demirören... Ahlaka DUR, SIKEYE DEVAM!!!
 
Üst Alt