Demirören ve Koç Holding'e Ait Şirket ve Markalar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Demirören ve Koç Holding'e Ait Şirket ve Markalar

Hiç öyle kurumsal ayaklarına girmeyin, boykot sponsporları ürkütüyor diye de goy goy yapmayın.

Bu iki aile her daim Galatasaray'ın aleyhine çalışacak ve bu şirketlerin ürünlerine harcadığınız her kuruş Galatasaray aleyhine kullanılacak , lütfen bunu bilerek alışverişlerinizi yapın , paranızı doğru yatırım kanallarında kullanın.

Kanal D, CNN Türk, DHA da Demirören'in ne yazık ki. Demirören'i boykot etmek için Galatasaraylı olmaya gerek yok. Silinen vergi borçlarını, ballı devlet kredileriyle medyayı ele geçirmesini ve de ''seni üzdüm mü patron'' konuşmasını hatırlamak yeterli.

Koç Grubu bu zalimlerle kıyaslanamaz tabi ama tercih meselesi diyelim.

Demirorenin boykotuna gerek yok . Sevmeyiz ayri ama rakibine sponsor olani boykotu tartismiyoruz burada

Onemli olan dusman gordugune para akitani desifre etmek olabildigince

Besiktas ya da federasyon , koc ailesi veya demiroren grubu bizim dusmanimiz degil

Tek dusmanimiz fenerbahce . Bu yuzden ona olan para akisi ile kisitli tutsak yeterli

Yalnız şöyle bir durum var ki bazı durumlarda adamların alternatifi yok. O biraz sıkıntılı. Atıyorum kiracısın ve yeni eve geçtin. Evde Demirdöküm kombi var. Ben Galatasaraylıyım, bunu değiştirin diyemezsin ev sahibine. Veya çalıştığın şirketin OPET ile anlaşması vardır ve oradan bedava akaryakıt alıyorsundur. Ben bedava bunu alacağıma gidip Shell’e para vereyim de diyemezsin. Veya sevdiğin bir kitap var diyelim. D&R’dan başka çok fazla bir alternatifin yok o kitaba ulaşmak için.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bir taraftar olarak bilinçli tüketim konusunda yapılacak en doğru şey , takımınıza zarar veren etmenlere para kazandırmamaktır.

Takımımıza zarar veren en büyük kalem rakiplerin sponsorları mı! Birileri elbette takımlara sponsor olacak. Bize oldukları gibi. Kusura bakmayın ama bu tip boykotları çok komik buluyorum. Yeşil sermayenin ürünleri kullanma, İsrail ürünlerini kullanma, ABD ürünlerini kullanma, Avrupa ürünlerini kullanma... Kapitalizm iliklerimize kadar işlemiş bizi virüs gibi yiyor, bitiriyor. Biz burada günlük yaşamımızın merkezindeki ürünleri boykot ederek sadece kendimizi tatmin ederiz.

Yalnız şöyle bir durum var ki bazı durumlarda adamların alternatifi yok. O biraz sıkıntılı. Atıyorum kiracısın ve yeni eve geçtin. Evde Demirdöküm kombi var. Ben Galatasaraylıyım, bunu değiştirin diyemezsin ev sahibine. Veya çalıştığın şirketin OPET ile anlaşması vardır ve oradan bedava akaryakıt alıyorsundur. Ben bedava bunu alacağıma gidip Shell’e para vereyim de diyemezsin. Veya sevdiğin bir kitap var diyelim. D&R’dan başka çok fazla bir alternatifin yok o kitaba ulaşmak için.

Kendi cebinden para cikmamasi yeterli . Birak bedava olmasini opet benzin sana 15% indirimli bile olsa zaten koc moc deme oradan al

Ama esit sartlarda isen tercih etme . Bahsettigin ornekte tercihi sen degil sirketin yapmis zaten

kombiyi değiştirmezsin ama bir sonraki evinde satın alacaksan dikkat edersin.

bireysel satın alım için söylüyorum ; opet'ten alma git başka petrol istasyonundan al.

DnR şart mı internetten al.

Takımımıza zarar veren en büyük kalem rakiplerin sponsorları mı! Birileri elbette takımlara sponsor olacak. Bize oldukları gibi. Kusura bakmayın ama bu tip boykotları çok komik buluyorum. Yeşil sermayenin ürünleri kullanma, İsrail ürünlerini kullanma, ABD ürünlerini kullanma, Avrupa ürünlerini kullanma... Kapitalizm iliklerimize kadar işlemiş bizi virüs gibi yiyor, bitiriyor. Biz burada günlük yaşamımızın merkezindeki ürünleri boykot ederek sadece kendimizi tatmin ederiz.

Bu gorus dogru degil . Nedenini aciklayim

Turkiyeyi marka uretememekle suclayip , "bir apple siz yapamiyorsunuz , ben neden istedigim maldan vazgeceyim" ... yani ikamesi olmayan bir durum

Ama Gs nin bir uretim misyonu yok , fb nin de ilerisinde veya esit durumda

Eger sana 2-3 milyon fb ye 16 milyon euroluk sponsorluk veriliyorsa bu zaten realist degil , tamamen karsiliksiz para aktarimidir sirket uzerinden

Bu gorus dogru degil . Nedenini aciklayim

Turkiyeyi marka uretememekle suclayip , "bir apple siz yapamiyorsunuz , ben neden istedigim maldan vazgeceyim" ... yani ikamesi olmayan bir durum

Ama Gs nin bir uretim misyonu yok , fb nin de ilerisinde veya esit durumda

Eger sana 2-3 milyon fb ye 16 milyon euroluk sponsorluk veriliyorsa bu zaten realist degil , tamamen karsiliksiz para aktarimidir sirket uzerinden

Sponsor farklı bir boyut, karşılıksız para hibe etmek farklı. Kim ne kadar isterse o kadar sponsor olabilir. Ülker zamanında aynı anda hem Galatasaray'a hem de Fenerbahçe'ye sponsor olmuştu. Para aktarmak ise zaten kulüplerin yaşadığı en büyük sıkıntı. Bunun bedelini her kulüp ödüyor.

Ayrıca sizlerden Adidas'ı da boykot etmenizi rica ediyorum. Listeye Adidas, Hello Kitty'i de ekleyiniz.

Ama sponsorun odedigi miktar kiyaslandiginda gerceklerle ortusmuyorsa , artan kismin hibeden farki yoktur ki

Eger gogus reklaminin boyle bir cazibesi olsaydi hic kapi kapi dolasmadan fb ye 5 milyon oluyorsa bize de hadi 3-4 teklif gelirdi

Burada bize verilen paralar komik degildi , abarti olan fb nin aldigidir

Bu ürünlerin daha iyisi ve daha kalitelisi bolbol ürün var, fiat ford vs parçaları dışardan geliyor döviz nedeniyle onlarında belini kırdı, markette çoğu ürün yabancı koç a sıra gelene kadar herkes onları alıyor

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi cebinden para cikmamasi yeterli . Birak bedava olmasini opet benzin sana 15% indirimli bile olsa zaten koc moc deme oradan al

Ama esit sartlarda isen tercih etme . Bahsettigin ornekte tercihi sen degil sirketin yapmis zaten

İyi de ben 23 yaşındayım. Üniversite okuyorum. Babamla annemle yaşıyorum. Tamam ben dikkat etmeye çalışırım ama babam Fenerbahçeli. Doğal olarak eve ben sokmasam o sokar. Ben bu konuda kendi evime geçene kadar kategori dışıyım maalesef renktaş.

Ali Koç Fenerli, abisi Beşiktaşlı, bir de Galatasaraylı bir Koç bulsak olmaz mı? Abi Koç Beko’yu Beşiktaş’a sponsor yapar. Kardeş Koç Fener’e. Neyse Allah sonumuzu hayretsin.

Üst Alt