Demirören ve Koç Holding'e Ait Şirket ve Markalar - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Demirören ve Koç Holding'e Ait Şirket ve Markalar

Hemen çözüm üretiyorum senin için, yolculuğa çıkmadan ıvır zıvır ne yiyeceksen ne içeceksen büyük bir marketten alıyorsun, benzinin bitince opet dışında bir yerden yakıt alıyorsun, çişin gelince de opet'e girip işeyip çıkıyorsun. :)

O temiz tuvaletin bedelini akaryakıt ve market alışverişiyle ödüyorum. İyi hizmetin karşılığını vereceksin. Takdir edeceksin. Bizler tüketiciyiz. Maaşlı dar-orta gelirli insanlarız. Paramızın karşılığını almak zorundayız. Her kuruş önemli. Başkanların ekonomik boyutta bu rekabeti umursamadıkları yerde biz gariban taraftarlar olarak kendimizi tatmin etmenin anlamı yok.

Ayrıca bu boykotlar hiçbir zaman uzun soluklu olmamıştır. Dönemsel, popülist hareketlerdir. Böyle boykotlardan ciddi anlamda zarar gören tek kuruluş Mado'dur!

Dalga geçenler ülker le doğuş ta batmaz diyordu yavaş yavaş nalları dikiyorlar şimdi

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kocun fenere sponsorluk olmadigini hepimiz biliyoruz bu tamamen para akrarimi ve bir klubu destekleme.Normal ederinin 5 kati sponsorluk odemesi buna para aktarimi denir.

Ben de onu diyorum zaten . Bu sponsorluk rakami uzerinden diger kulup yonetimlerine laf edilmez cunku bu rasyonel bir hadise degil

Ama koc ailesinin isminin karistirilmasi tamamiyle o ailenin fenerbahcelilesmis oldugunu gosterir . Sponsorluklarda tarafsizlik olur veya taraf olunacaksa da piyasada bu hamlenin karsiligi olur , ama bunun yok , haliyle de para aktarmanin legal yoludur

Biz de bunu soyluyoruz

O temiz tuvaletin bedelini akaryakıt ve market alışverişiyle ödüyorum. İyi hizmetin karşılığını vereceksin. Takdir edeceksin. Bizler tüketiciyiz. Maaşlı dar-orta gelirli insanlarız. Paramızın karşılığını almak zorundayız. Her kuruş önemli. Başkanların ekonomik boyutta bu rekabeti umursamadıkları yerde biz gariban taraftarlar olarak kendimizi tatmin etmenin anlamı yok.

Ayrıca bu boykotlar hiçbir zaman uzun soluklu olmamıştır. Dönemsel, popülist hareketlerdir. Böyle boykotlardan ciddi anlamda zarar gören tek kuruluş Mado'dur!
Tepki verme, organize olma gibi bir yeteneğimiz yok ne yazık ki millet olarak. Konformist bir insansın, büyük çoğunlukta senin gibi olduğundan sonuç almak imkansız tabiki. Sonuç alınamayacağı doğru, sebebi de sen ve senin gibiler MK'cığım.

D&R dan sadece kitapları incelerim daha sonra internetten yarı fiyatına alırım. D&R dan kitap alınır mı 35 liralık kitap internette 17-18 TL.

Hatta şuan Kidega diye yeni bir site açıldı oradan sipariş veriyorum. Enparanız varsa 30 TL ve üstü kitap alışverişlerinde 15 TL geri yatırıyorlar kargoda bedava daha ne olsun. DR de ki tek kitap fiyatına internetten 3 kitap alıyorum.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki verme, organize olma gibi bir yeteneğimiz yok ne yazık ki millet olarak. Konformist bir insansın, büyük çoğunlukta senin gibi olduğundan sonuç almak imkansız tabiki. Sonuç alınamayacağı doğru, sebebi de sen ve senin gibiler MK'cığım.

Hiç üzerime alınmıyorum. Bu olay özelinde konuşuyoruz. Hayatta o kadar önemli olaylar ve yapılması gereken eylemler varken yılda 15 milyon lira Fenerbahçe'ye sponsor oldu diye Koç grubunu protesto edecek değilim.

Daha da özele gireyim. Misal Koç Holding Galatasaray'a 15 milyon lira sponsor oldu. Diğer yandan Gezi eylemlerinde, o eylemi gerçekleştiren direnişçilere destek veren yine Koç Holding. Beni daha çok memnun edecek olan Galatasaray'a yapılan bağış değil eylemcilere destek vermesi olurdu. Ben 2013 yılından kopamıyorum. Kim ne derse desin o dönem Koç ailesinin duruşu tavrı çok önemliydi. Dik durdular. Şimdi markaları bir "spor kulübü"ne sponsor oluyor diye sırt dönecek değiliz.

Geçen ay Gs cemiyetinde bi arkadaşımla birlikteydim.Kendisi koçun geldiğine çok sevindiğine, hatta fener şampiyon da olsa üzülmiceğini söyledi.Bu arkadaş Galatasaraylı ve aktif olarak maçlara giden kombinesi olan bi arkadaşım.
Nevrim döndü tabi..
Ali koç un nasıl bir Galatasaray düşmanı olduğunu bilen bilir..Bunları götlerinin üstüne oturtmak da camianın yapacağı büyük boykotlardan geçiyor.

Hiç üzerime alınmıyorum. Bu olay özelinde konuşuyoruz. Hayatta o kadar önemli olaylar ve yapılması gereken eylemler varken yılda 15 milyon lira Fenerbahçe'ye sponsor oldu diye Koç grubunu protesto edecek değilim.

Daha da özele gireyim. Misal Koç Holding Galatasaray'a 15 milyon lira sponsor oldu. Diğer yandan Gezi eylemlerinde, o eylemi gerçekleştiren direnişçilere destek veren yine Koç Holding. Beni daha çok memnun edecek olan Galatasaray'a yapılan bağış değil eylemcilere destek vermesi olurdu. Ben 2013 yılından kopamıyorum. Kim ne derse desin o dönem Koç ailesinin duruşu tavrı çok önemliydi. Dik durdular. Şimdi markaları bir "spor kulübü"ne sponsor oluyor diye sırt dönecek değiliz.

Bahsettiğim konformizm koç'a boykot olayıyla sınırlı bir şey değil, aksine çok daha kapsamlı. Sadece bu olaya indirgeme yani yazdığım yazıyı.

Koç'lar tam anlamıyla şişirilmiş bir balondur, kendi kendinize efsane yarattınız. Tipik büyük sermaye refleksleri gösteren bir aile, yüklenilen misyon ve anlamın gerçekle en ufak bir alakası yok.

Yemişim onların duruşunu. Bizim cenahtan gibi gözüküp bizlere en çok zararı verenler bu adamlardır. Divan oteli olayı da abartılıyor, Mustafa Koç'un gezi olayları sonrası verdiği mülakat ortada hala neyin güzellemesi yapılıyor bilmiyorum. Yok efendim kapı açılmazsa bütün çalışanları kovarım demiş Ali Koç... Daha olayın gecesi kendileri yalanladı böyle bir şey söylenmediğini.

Metal işçilerinin grevi sebebiyle işçilerini kovan adamlardan kahraman falan çıkmaz, bırakın artık şu koç güzellemelerini.

Geçen ay Gs cemiyetinde bi arkadaşımla birlikteydim.Kendisi koçun geldiğine çok sevindiğine, hatta fener şampiyon da olsa üzülmiceğini söyledi.Bu arkadaş Galatasaraylı ve aktif olarak maçlara giden kombinesi olan bi arkadaşım.
Nevrim döndü tabi..
Ali koç un nasıl bir Galatasaray düşmanı olduğunu bilen bilir..Bunları götlerinin üstüne oturtmak da camianın yapacağı büyük boykotlardan geçiyor.

Koçu seviyor falanı geçtim bir Gs'li nasıl Fb şampiyon olsa üzülmem der bu neyin kafası oha, yuh yani.

Koça karşı çok tavrım yok ama bu Yıldırım Demirören denilen çöp poşetine benim cebimden bir kuruş gitsin istemiyorum

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahsettiğim konformizm koç'a boykot olayıyla sınırlı bir şey değil, aksine çok daha kapsamlı. Sadece bu olaya indirgeme yani yazdığım yazıyı.

Koç'lar tam anlamıyla şişirilmiş bir balondur, kendi kendinize efsane yarattınız. Tipik büyük sermaye refleksleri gösteren bir aile, yüklenilen misyon ve anlamın gerçekle en ufak bir alakası yok.

Yemişim onların duruşunu. Bizim cenahtan gibi gözüküp bizlere en çok zararı verenler bu adamlardır. Divan oteli olayı da abartılıyor, Mustafa Koç'un gezi olayları sonrası verdiği mülakat ortada hala neyin güzellemesi yapılıyor bilmiyorum. Yok efendim kapı açılmazsa bütün çalışanları kovarım demiş Ali Koç... Daha olayın gecesi kendileri yalanladı böyle bir şey söylenmediğini.

Metal işçilerinin grevi sebebiyle işçilerini kovan adamlardan kahraman falan çıkmaz, bırakın artık şu koç güzellemelerini.

Şimdi bu yaptığım “güzelleme”yi sistem güzellemesi olarak algılama abi. Koç sevdiğimiz “Koç” da olsa tabii ki sermayedir ve dünyadaki bütün büyük şirketler gibi sisteme, düzene hizmet etmektedir. Ama bu kadar pisliğin içerisinde Koç toplumsal duruşu olan bir şirket olmuştur daima. Yokluk içinde bize maalesef şirin gelmektedir. Geçen 10 sene içerisinde nasıl büyüğüdüğü belli olmayan ağır küfürler edebileceğim o şirketlere kıyasla Koç baş tacıdır abi.

Şimdi bu yaptığım “güzelleme”yi sistem güzellemesi olarak algılama abi. Koç sevdiğimiz “Koç” da olsa tabii ki sermayedir ve dünyadaki bütün büyük şirketler gibi sisteme, düzene hizmet etmektedir. Ama bu kadar pisliğin içerisinde Koç toplumsal duruşu olan bir şirket olmuştur daima. Yokluk içinde bize maalesef şirin gelmektedir. Geçen 10 sene içerisinde nasıl büyüğüdüğü belli olmayan ağır küfürler edebileceğim o şirketlere kıyasla Koç baş tacıdır abi.

Kardeşim işte anlıyorum seni de çoğu noktaya katılmıyorum, mesela toplumsal duruşları olduğuna inanmıyorum konjonktürel durumlardan ötürü duruşları varmış gibi gözüküyor zaman zaman, tabi bu benim görüşüm illa benim dediğim gibi düşüneceksin demiyorum yanlış anlama ben böyle düşünüyorum.

Bu arada bir önceki yazımda bizim cenahı temsil etmiyor derken kendini laik olarak tanımlayanları kastettim, kendini gezici olarak tanımlayanları değil, zira ben kendimi gezici olarak tanımlamıyorum kendini gezici olarak tanımlayanların fikirlerine de büyük oranda da katılmıyorum, hatta hiç katılmıyorum desem daha doğru olabilir. Yanlış anlaşılmış olabilirim o yüzden yazma gereği duydum.

Hayatim boyunca aldigim tek arcelik telve dir.

Koctasi bazen kulanirdim.

Kalan tat ketcap, fiat, ford, opet vs vs kullanmadim. Bundan sonra hic kullanmam.

Ayni boykotu ulker icin zaten yapiyorum.
Herkes bizim gibi yapsa evet biz de sponsor bulamayiz.

Ancak bize GS li diye bugune kadar sponsor olan tek GS li patron NEF !! Baska var mi ? Zaten yok.

İfb ye bakin

Ulker stadi 100 milyon dolar
Ulker arena
Ulker takimi ve eurolig bileti (ulkerspor birlesmesi)
Dogus grubu
Acibadem grubu
Koç grubu

Bunlar, murat ulker, ferit sahenk, ali koc, m.ali aydinlar 10 larca , yuzlerce milyon euro hibe etti, ediyorlar, sponsor oluyorlar.

Bizde
Jardeli telsim biseyler odediydi. Hepsini de odemedi serefsiz.

Nef

Bunlari toplasan 20 milyon odememislerdir bile toplamda.

O yuzden bize de sponsor gelmiyor hikayesini birakmak lazim.

Herifler yilda 80 milyon dolar aliyor biz 10 bile alamiyoruz!!

Hiç öyle kurumsal ayaklarına girmeyin, boykot sponsporları ürkütüyor diye de goy goy yapmayın.

Bu iki aile her daim Galatasaray'ın aleyhine çalışacak ve bu şirketlerin ürünlerine harcadığınız her kuruş Galatasaray aleyhine kullanılacak , lütfen bunu bilerek alışverişlerinizi yapın , paranızı doğru yatırım kanallarında kullanın.
Sadece bu 2 aile mi?

Ulker grubu alenen Fener destekcisi. Stad ve kapalı salonda adı var.
Dogus Grubu hakeza. Ferit Sahenk kadar koyu Fenerli az vardır.
Bunları da mı boykot edelim? Bu işin sonu yok hocam..

Kardeşim işte anlıyorum seni de çoğu noktaya katılmıyorum, mesela toplumsal duruşları olduğuna inanmıyorum konjonktürel durumlardan ötürü duruşları varmış gibi gözüküyor zaman zaman, tabi bu benim görüşüm illa benim dediğim gibi düşüneceksin demiyorum yanlış anlama ben böyle düşünüyorum.

Bu arada bir önceki yazımda bizim cenahı temsil etmiyor derken kendini laik olarak tanımlayanları kastettim, kendini gezici olarak tanımlayanları değil, zira ben kendimi gezici olarak tanımlamıyorum kendini gezici olarak tanımlayanların fikirlerine de büyük oranda da katılmıyorum, hatta hiç katılmıyorum desem daha doğru olabilir. Yanlış anlaşılmış olabilirim o yüzden yazma gereği duydum.

Kendini laik olarak görüp de Gezi olaylarına hiç katılmıyorum demek nasıl oluyor abi anlamadım. Gezi olayları gayet değerli bir eylemdi. Bu kadar pozitif bir eylemin provokasyona uğramaması kaçınılmazdı. Biraz devlet eliyle biraz da eylemcilerin binbir fikirde oluşuyla ilerleyen günlerde farklı boyutlara yol aldı. Eylemler yönetilemediği için bambaşka boyuta taşındı "başarısız" oldu. Bunun en bariz örneği Armutlu Mahallesi'nde yaşandı. Yaşadığım semte bir km uzaklıkta bir yerdi ve olaylar amaçsızca kasım ayına kadar sürdü. Burada biraz daha uzun sürmesi belki en çok şehit veren kent olmasıyla açıklanabilir.

Neyse Kısa vadede evet başarısız eylemlerdi. Ama Gezi olayları bir çok açıdan çok etkili bir eylem oldu. Ben laik biriyim diyen biri için Gezi'ye hiç katılmıyorum demek çok sert ifade olduğunu düşünüyorum abi.

Üst Alt