Deniz Çoban: "Fenerbahçe - Beşiktaş maçı kaldığı yerden tekrar oynatılabilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Deniz Çoban: "Fenerbahçe - Beşiktaş maçı kaldığı yerden tekrar oynatılabilir"

1524412175093.png

Eski hakem Deniz Çoban, çıkan olaylardan dolayı yarıda kalan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden yeniden oynatılabileceğini söyledi.

Eski hakemlerden Deniz Çoban, Fanatik' te yer alan yazısında, olaylı derbi hakkındaki görüşlerini yazdı.

Mağdur olan tarafın Beşiktaş olduğunu ve Fenerbahçe'nin ev sahibi olarak yaşananlardan sorumlu olduğunu belirten Çoban, buna karşın ise Beşiktaş'ın hükmen galip ilan edilmeyeceğini, bunun yerine kaldığı yerden maçın yeniden oynatılacağını ileri sürdü.

Geçen yıl oynanan Mardin 47 Spor - Arsinspor maçını örnek gösteren Çoban şunları yazdı:

"Mardin seyircisi sahaya inerek, Arsinspor kalecisini müsabakaya devam edemeyecek şekilde dövmüşlerdi. Görüntüleriyle birlikte medyaya yansıyan olayı herkes görmüştü. Oyuncular ve seyircilerin karıştığı olaylar uzun süre önlenememişti. Travma nedeniyle Arsinspor kalecisi Ercan Ezgi hastaneye kaldırılmıştı. Hakem Burak Taşkınsoy da yaşananlar sonrası maçı tatil etmişti."

"TFF Yönetim Kurulu ise, 'maçın yarım kaldığı şartlarda kaldığı yerden tekrar oynanmasına' kararı verdi. Kararına da Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesini dayanak gösterdi."

"Kadıköy’de yaşananlardan daha vahim olayların yaşandığı bir maçta böyle bir karara imza atan yönetim kurulunun; henüz üzerinden bir yıl geçmeden, benzer olayların yaşandığı bir başka maçta farklı bir karar vereceğini düşünmüyorum. O yüzden diyorum ki: Bu maç kaldığı yerden tekrar oynanabilir. Böyle bir karar çıkarsa şaşırmayalım."

Goal

Kaldığı yerden devam etsin maç Fener’in hakkıydı

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adil olan bjknin 3-0 hükmen mağlup sayilması ve fenere 10 maç saha kapatma cezası verilmesi. Çarşambayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Tekrar oynansın, Fenerbahçe kazansın. Süper Kupa finalini Beşiktaş veya Akhisar'la oynamak istemem ben şahsen. Fenerbahçe çıksın karşımıza.

Tekrar oynanmasını isteyenler bundan sonra Fener deplasmanında hakem,federasyon falan demesin.Tekrarlanırsa yaptıkları her pisliğe kumpas der geçerler.

Mac kaldığı yerden devam ettirilse, 70. Dkda senolun kafasına koltuk atıp kafasını kırsalar, maç tekrar tatil olsa, bir hafta sonra kaldığı 70. dkdan itibaren tekrardan oynatılsa ve böyle sürüp gitse hoş olmaz mı?

Bence en temizi 2 tarafında yanına kãr kalmaması için maçı bjk'ye verip kupadan diskalifiye etmeleri gerekiyor bjkyi, kupa akhisarın olmalı direkt.

UEFA ile gorusmeden devam karari alamazlar . Ya guvenlik sebebiyle tatil edilmistir , ya da bir takim sahadan cekilmistir

Ikisi birden olmaz . Ya bjk ya fb hukmen yenik digeri de galip sayilacaktir , kurallar acik ve net

Üst Alt