dennis bergkamp | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

dennis bergkamp

sahada bazı isimler olurya sadece topa ayakla vurulan bir oyunu oynuyor değil de sanat icra ediyor diye düşündürür insanları

sahada bazı isimler olurya sadece eli belinde bekleyişi bile estetiktir

sahada bazı isimler olurya golü sadece gol olsun diye atmıyordur

işte bu isimlerin arasında, eski futbol diyebileceğimiz o renkli, mekanik olmayan futbolun son prenslerinden, değeri yeterince bilinmediğini hep düşündüğüm klas adam

Hagigiller familyasından. üstad yani

Sadece gole giderken veya top sürme esnasında koşan klas oyuncu tipinin en büyük temsilcilerindendir. Pes 17'de olsaydı tekniği 99 olurdu reisin. Benzer diğer reisler için bknz Rivaldo

Del Piero'yu hiç beğenemedim.

Bergkamp tam bir sihirbazdı, Nedved keza o dönemlerde çok beğendiğim bir oyuncuydu. Zidane, Rivaldo vs vs vs oyun zekaları çok yüksekti, şu an Messi'nin oynadığı futboldan keyif almamın sebeplerinden biri bu oyun görüşü ve sahaya hakimiyeti eskileri anımsatıyor.

Onun dışında hiç birinin yeri dolmuyor Henry, Bergkamp, Rivaldo, R9, Nedved, Zidane, Hagi vs vs

Del Piero'yu hiç beğenemedim.

Bergkamp tam bir sihirbazdı, Nedved keza o dönemlerde çok beğendiğim bir oyuncuydu. Zidane, Rivaldo vs vs vs oyun zekaları çok yüksekti, şu an Messi'nin oynadığı futboldan keyif almamın sebeplerinden biri bu oyun görüşü ve sahaya hakimiyeti eskileri anımsatıyor.

Onun dışında hiç birinin yeri dolmuyor Henry, Bergkamp, Rivaldo, R9, Nedved, Zidane, Hagi vs vs
Dunyanin en iyisi Cr7 ile ilgili fikirlerin nedir?

Bergkamp ve Zidane tam magician denilecek adamlardı.

Eskiler bir başkaydı be abi.

Çocukluğumdan beri Henry hayranıyım, her zaman bizde oynamasını istemişimdir. Keşke 6 ay bile olsa gelebilseydi.

sent via GSC

Dunyanin en iyisi Cr7 ile ilgili fikirlerin nedir?

Eskiden böyle ergence tartışmalar da yoktu o açıdan güzeldi futbol izlemek vs. Şimdi sahada oynananda çok birilerinin şakşakçısı olan zihniyetler var.

CR7 benim için Dünya'nın en iyisi olmasa da çok iyi bir oyuncu ama onu izlemekten çok da keyif almıyorum United'da iken maçını kaçırmazdım mesela o çalım ve estetik yeteneklerini kaybetti.

Eskiden böyle ergence tartışmalar da yoktu o açıdan güzeldi futbol izlemek vs. Şimdi sahada oynananda çok birilerinin şakşakçısı olan zihniyetler var.

CR7 benim için Dünya'nın en iyisi olmasa da çok iyi bir oyuncu ama onu izlemekten çok da keyif almıyorum United'da iken maçını kaçırmazdım mesela o çalım ve estetik yeteneklerini kaybetti.
O yeteneklerini kaybetti demeyelim de daha çok sonuç odaklı düşünmeye oynamaya başladı Real de ilk sezonundan sonra bence.

Reale ilk geldiğinde o çalımlara falan devam etmişti ama sonra gol odaklı düşünmeye başladı ve tamamen bıraktı gibi. Artık sadece son vuruşlara odaklı oynuyor herif. Çok gol atıyor ama sana katılıyorum kesinlikle eskisi kadar zevk vermiyor oyunu.

sent via GSC

O yeteneklerini kaybetti demeyelim de daha çok sonuç odaklı düşünmeye oynamaya başladı Real de ilk sezonundan sonra bence.

Reale ilk geldiğinde o çalımlara falan devam etmişti ama sonra gol odaklı düşünmeye başladı ve tamamen bıraktı gibi. Artık sadece son vuruşlara odaklı oynuyor herif. Çok gol atıyor ama sana katılıyorum kesinlikle eskisi kadar zevk vermiyor oyunu.

sent via GSC

Bence kaybetti, eskiden çok ince bir adamdı çünkü sonrasında güçlendikçe kaybetti bu yönünü. Dribbling bile yapamıyor doğru düzgün, en son bizim Dany'e çalım atmıştı adam gibi herhalde.

Gerrard ile Lampard'ın asla Xavi ve Pirlo gibi olamamalarının önemli sebeplerinden biri budur. Fiziksel dengeyi ayarlayamazsan belirli yönlerini körüklersin.

Kısmen Messi'de de oldu bu durum eski çevikliği yok ama dar alanda hala bileklerini çok iyi yönetiyor, onun gibi bunları yapabilen bir Robben kaldı.

Nedved çok klas adamdı be.
Paul Scholes mükemmel bir MC idi.
Ruud Van Nistelrooy bitiriciliği müthiş bir adamdı, klas forvetti.
Henry plasesi diye de bir şey vardı.

Forumda konuşulacak üye sayısı bu konuya yazan kadar aslında.

Forumun yarısı 1991 ve sonrası doğumlu olduğu için, Messi xD'den başka bir şey konuşamıyoruz.

Üst Alt