Derbi Günlüğü


Ve bir Galatasaray - Fenerbahçe derbisi daha geride kaldı. Genel beklentinin aksine Galatasaray galip gelemedi ve Bafe aslan dansını icra edemedi. Türkiye'nin en iyi hakemi, Manchester fatihimiz Cüneyt Çakır'ın tartışmasız hatalı kararlı sonucunda iki tarafta da büyük bir infial ve hasar oluştu. Öyle ki Cüneyt Çakır, Twitter Dünya gündemine hızlıca oturdu ve uzun bir süre oturduğu yerden kalkamadı. Bu maçın yankıları hatırı sayılır bir süre daha devam edeceğe benziyor. Tartışmalı pozisyonlar, eski hakem hataları, federasyonun ve Türk futbolunun müthiş başarısı, lig tablosu ve takımların ortaya koymuş olduğu futbol uzunca bir süre konuşulacaktır. O yüzden siz siz olun deprem çantanızı hazır tutun.

Zannediyorum ki bu maçtan sonra birçoğumuz kendisini vahim bir trafik kazasının ardından bilinci kapalı şekilde yerde yatan, vücudu cam kesikleri ile rendelenmiş ve oluk oluk kan kaybı ile gözlerini açmakta zorlanan müstakbel bir ex ya da Osmanlı-Rus savaşlarında obüslerin hangi tepenin ardından ateşlendiğini bilmeden, şarapnellerin vücudunu parçaladığı, son duası yarım kalan bir piyade gibi hissettik. Belli ki duygularımızı fazlaca hapsetmişiz bu düellodan önce de.

Maçın son düdüğüyle birlikte hakkının yendiği hissi ve öfkeyle yaklaşık bir saattir ettiği ağdalı küfürleri sosyal medya ortamına en ufak bir kaygı yaşamadan taşıyanlardan mısınız, yoksa forumda artık kendisini daha fazla tutamadığı için freni patlamış bir kamyon gibi insanları altına alan ve bahçelere dalmak suretiyle evleri enkaza çevirenlerden mi?

Belki de soluğu en yakın arkadaşına dahi bireysel futbolcu performansları ve eski futbolcularla yapılan kıyaslamalar üzerinden hunharca saldırıp mesaj yazamama cezası alanların arasında almışsınızdır.

Telefonda kız arkadaşı duyacak şekilde Cüneyt Çakır'a haykırarak küfreden ve hava yapayım derken duvarı yumrukladığı için annesinden buz isteyip sabaha kadar onun dırdırını çekecek olan o fanatik ve saldırgan genç arkadaşımızsınız belki de.

Yoksa hüzünle viskinizi yudumlarken içinizden lanet mi okuyorsunuz? Soğuk gecenizi bir nebze ısıtmayı başarmış olabilirsiniz, fakat kendinize geldiğinizde pek de değişen bir şey olmadığını fark etmeniz zor olmayacak.

Avunmak ve mutsuzluk denizine düşmek istemeyenler. Sizi unutmuş değilim ! Arada nasılsa 8 puan fark var, bunun acısını bir şekilde diğer maçlarda çıkarırız dediğinizi duyar gibiyim. Yanlış anlamayın lütfen. Sizi suçlamıyorum. Ama inanıyorum ki oynanan futboldan memnun olmadığınız halde bunu açıkça dile getirmek istemiyorsunuz.

Bir de tabi Tudor ve Belhanda posterlerini dart tahtasına sabitleyenler olacaktır. Onlara şimdiden rastgele diyorum. Bu grubun içinde toksisiteye bulaşmadan düşüncelerini dile getirenleri bulabilirseniz onlara şu yaşanan nükleer yıkıntının içinde radyoaktiviteye direnç göstererek hayata tutunmayı başarmış yeni bir yaşam formu gibi davranmanızı öneririm. Bunun için yanınızda yüksek dozlu iyot hapları bulundurmanız faydalı olacaktır.

Son olarak, hıçkırarak küfreden, yastıkları yumruklarken ağlayan ve federasyona belalar okumaktan ağzı ve gözleri kuruyan o göbekli amcalar. Sözüm size. Küfürler edilip ekranlar yumruklandığına ve yastıklar fırlatılıp çocuklara en ufak bahanede çıkışıldığına göre artık normale dönme vakti. Sakın ola Cüneyt Çakır yüzünden kendinizi ve ailenizi daha fazla üzmeyin. Patlamanın artçı şokları bir kaç gün daha devam edecektir. O yüzden tedbirli olun. Siz yol gösterici olacaksınız ki bu sıkıntılar daha çabuk aşılsın.
 
Üst Alt