Derbi mi,psikolojik savaş mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Derbi mi,psikolojik savaş mı?

Cevap: Derbi mi,psikolojik savaş mı?

son 10 senedeki maçlara ve skorlara bakınca hakikaten anormallik var....

bu resilerde de mi yalan söylüyor renk taşlar!!

Gökmen ÖZDENAK

’Bu sendrom aslında yeni değil. Benim oynadığım dönemlerden bu günlere geldi işte. Ama Galatasaraylı Fenerbahçe’ye yenildiği zaman üzülür, doğrudur. Ama bi de şunu düşünür. Fenerbahçe 2 maçta da bizi yensin, biz şampiyon olalım. Galatasaraylı’nın kovaladığı budur. Dikkat edilirse 6-0 lık hezimetten sonra Fenerbahçe doğal olarak çok sevindi. Tarihi farktan dolayı. O sene Fenerbahçe 6. oldu. Aslında hangisi akıllıca, tartışılması gereken budur.’

Bülent KORKMAZ

’Büyü filan gibi saçmalıklara futbolda yer yok. Ama Galatasaray derbilerinde futbolun şansı hep Fenerbahçe’den yana. Bu daha önce de böyleydi son maçta da böyle oldu. Tamam önceki gün Galatasaray çok iyi oynamadı ama Fenerbahçe’de çok iyi değildi. Sonuçta bir şut karşılaşmanın skorunu belirledi. Futbolun şansı diye bir olgu vardır ve bu olgu nedense hep onlardan yana.’

Hakan ÜNSAL

’Fenerbahçe takımı Galatasaray maçlarına rahat çıkıyor. Saracoğlu’nda da bariz önceki gün de rahatlardı. Ama buna Rijkaard izin verdi. Galatasaraylı oyuncular Ali Sami Yen’de oynarken istemeleri lazım. Önceki gün bu da yoktu. Seyirci bile sustu. Onlar da tezahürat yapmadı. Oyunculardaki rahatlık her yere yansıdı. Maça çıkarken biz bu maçı kazanırız anlayışı yok. Oysa biz öz güvenli maçlara çıktık. Daha farklı yollarla bizi maçtan koparmaya çalışıyorlardı. Maçtan kopunca da zaten kırmızılar sarılar patlıyordu. Eski takımla, bu takım farklı tabi. Ali Sami Yen’de yeniyorduk. Bunlar rakibi önceki akşam ısıramadılar dahi.

Suat KAYA

’Ne Fenerbahçeli futbolcuların Galatasaray maçlarında, ne de Galatasaraylı futbolcuların Fenerbahçe maçlarında ayakları titrer. Çıkar oynardık. Mücadele eder, elimizden geleni yapardık. Kazandıklarımız da olurdu ama o maçlarda şanssızlık büyük rol oynardı. Onlar bir şekilde şanslarıyla kazanmayı beceriyorlar. Elbette şans onları rahatlatırken, bizleri strese sokuyordu.’

Hasan ŞAŞ

’Fenerbahçe’ye karşı iyi de oynasan, en iyi kadroyla bile çıksan yeniliyorsun. Bunu biz de bir türlü anlayamıyoruz. 1-0 Johnson’ın golüyle kazandıkları maç da bunun en güzel örneği. Hatta bir gün Şükrü Saracoğlu’nda çok iyi oynadık. Fenerbahçe’yi 30 dakika sahasına hapsettik. Kezman topu aldı, vurdu. Top Ergün ağabeyin poposuna değdi. Auta gidiyordu, gol oldu.’

Ben pek umutlu değilim, orta sahayı geçer geçmez takımın kalitesi acaip düşüyor. Liverpool ile oynadığımız hazırlık maçındaki baskı ve hücum futbolunu nedense bir daha göremedik. Engin veya Yekta'nın orta sahada Selçuk-Melo ikilisine eşlik etmesi takımın yaratıcılığı açısından çok önemli, ama Engin cezalı, Yekta da sakatlıktan yeni çıktı, yani muhtemelen ikisi de oynamayacak.

Uzaktan bir gol, karambolden bir gol, fener defansının önemli bir hatası vb. pozisyonlardan gol bekliyorum. Organize bir ataklar silsilesi ile rakibi bunalatabileceğimizi hiç zannetmiyorum. Çok motive olmak iyidir tabi, ama iyi futbol anlamına gelmez, hele böyle stresli bir maçta. Ben olsam

Muslera

Eboue Semih Ujfa Hakan

Yekta Melo Selçuk

Baros Elmander Sercan

11 i ile sahada olurum. Orta saha oyuncularına bol bol arapas atmalarını, Fener defansından seken topları almalarını ve 18 etrafından şut çekmelerini söylerim.

F.Bahçe'de büyü

Geçen yıl İstanbulspor’un 3-0 kazandığı maçtan sonra statta büyü olduğu iddia edildi. Bunun üzerine Medyum Ayten ortaya çıktı ve büyüyü bozduğunu söyledi. F.Bahçe, Elazığ’ı 7-1 yendi, sezonu şampiyon bitirdi.

Medyum parasını alamayınca, olayı Telegol’e anlattı.

SAMSUNSPOR’U 2-1 mağlup eden Fenerbahçe, bu galibiyetin keyfini çıkaramadan ‘Büyü skandalı’yla çalkanlandı. İddialara göre geçtiğimiz sezon, Fenerbahçe Yönetimine, Şükrü Saraçoğlu Stadı’na büyü yapıldığı söylentileri ulaştı. Sarı lacivertli yönetim de, bir falcı ile anlaşıp Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki büyüyü bozdurdu. Ancak büyüyü bozan 35 yaşındaki Medyum Ayten Gürışık, kendisine vaadedilen para ve hediyeleri alamayınca olay ortaya çıktı.

Dedikodular harekete geçirdi

İşte dün gece Telegol Programı’nda yer alan iddiların ayrıntıları..

Geçtiğimiz sezon flaş transferle lige başlayan sarı lacivertli takım, kendi sahasındaki ilk maçında İstanbulspor’a 3-0 mağlup oldu. Bu mağlubiyet bazı dedikoduları da beraberinde getirdi.

- Bizim statta büyü var..

Ve büyünün bozulması için çare arayışları başladı. Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın Müdürü Mürşit Tarhan, sarı lacivertli yönetime başvurdu ve, ‘Benim bir tanıdığım medyum var. Büyüyü o bozar’ dedi.

Fenerbahçe yönetimi, Falcı Ayten’i çağırdı. İddialara göre falcı ile konuşmayı konuşmayı, yönetici Hakan Bilal Kutlualp ile Mürşit Tarhan yaptı. Kutlualp ve Tarhan ile stada giden Ayten Gürışık, büyüyü bozmak için Kutlualp ve Tarhan’dan bir torbaya idrarlarını yapmalarını istedi. Daha sonra bu idrarlar başta kale önleri olmak üzere stadın çeşitli yerlerine döküldü.

Ve sarı lacivertliler, büyü bozulduktan sonra Elazığspor’a fark atıp ilk maçı 7-1 kazandı. Büyüden kurtulan Fenerbahçe sezon sonunda şampiyon oldu.

Ama Medyum Ayten Gürışık, Fenerbahçe’den beklediğini bulamadı. Eşi ile birlikte defalarca yöneticileri aradı. ‘Büyüyü bozdum, Fenerbahçe’yi şampiyon yaptım’ diyerek para istedi. Ancak isteklerine ulaşamadı.

Fenerbahçe yönetimi bu yılda statta büyü olabileceğini düşünüp, Falcı Ayten Gürışık’ı Saraçoğlu Stadı’na çağırdı. Ancak geçtiğimiz sezondan hak ettiği parayı alamadığını düşünen Ayten Gürışık, Telegol Programı’na haber verdi.

Okunmuş su

9 Ağustos Pazartesi günü Telegol’ün gizli kamerası ile birlikte stada gelen Ayten Gürışık’ı, Stat Müdürü Mürşit Tarhan karşıladı. Falcı, Tarhan’a, Hakan Bilal Kutlualp’in izni ile geldiğini söyledi. Elindeki şişeleri gösterip, okunmuş suyu stadın çeşitli yerlerine dökeceğini ifade etti.

Tarhan, ‘Haberim var... Aman dikkatli olalım, stadın içinde kimse olmasın’ diyerek Ayten Gürışık’ı içeri aldı. Okunmuş sular stadın çeşitli yerlerine döküldü. Müdür Mürşit Tarhan, ayrıca Falcı Ayten Gürışık’a kendi falına da baktırdı. Lahmacun ısmarladı ve ‘Büyü bozma’ işleminin ardından misafirini yolcu etti.

Stat müdürü istifa etti ama...

Büyü skandalına ismi karışan Şükrü Saraçoğlu Stadı Mürşit Tarhan, olayın ortaya çıkmasından sonra istifa etti. Ancak yönetim, Tarhan’ın istifasını kabul etmedi. Yönetici Hakan Bilal Kutlualp ise, konu ile ilgili olarak, ‘Konuşmayacağını’ ifade etti.

Statlarda büyü efsaneleri...

Fenerbahçe’nin, Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki büyüyü bozduğu iddiaları spor çevrelerinde dolaşan ‘Büyü’ dedikodularını da akla getirdi. İşte o dedikodulardan bazıları;

1- Tavuk bacağı

Fenerbahçe’nin gol yememesi için, (O dönemde kaleci Rüştü’ydü) kale önlerine uğur getirdiğine ve büyü bozduğuna inanılan ‘Tavuk bacağı’ gömüldü.

2- Okunmuş muska

2000 yılında, Şükrü Saraçoğlu’na bir gece yarısı imam getirildi. İmam, orta sahaya ve kale önlerine, Fenerbahçe’yi büyüden koruyan ve şans getiren okunmuş muska gömdü.

3- Süpürge çöpü

27 Kasım 2004 tarihindeki G.Saray maçında, F.Bahçe kulübesi önüne konulan poşet ve süpürge çöpünden oluşan bir demet "bize büyü yapıldı" diyerek kaldırıldı.

sonuç olarak ;

gsrize12.jpg

saygılar ..

Yuhhhhh diyorum:D

Büyücü Ayten parasını alamıyınca öttü:asd:

Baksana su yaptıklarına,simdi harbiden inanmaya basladım.Hicbir seyleri normal degil bunların.

lan emre senin yüzünden kendimi burda yabancı gibi hissetmeye başladım iyice. .

nasıl yanisi var mı haci her odadan karşıma bitmez tükenmez muhabbetlerinle çıkıyorsun artık utanıyorum her yerde sen .. neyse canın sagolsun konuş sen sen konuştukça ben sana susuyorum ..

nasıl yanisi var mı haci her odadan karşıma bitmez tükenmez muhabbetlerinle çıkıyorsun artık utanıyorum her yerde sen .. neyse canın sagolsun konuş sen sen konuştukça ben sana susuyorum ..

:D

Peki renkdas bundan sonra fazla mesaj yok,dakikada 5 mesajdan,3 e düsüyorum:asd:

Üst Alt