Devre Arası Transfer Politikası [4 Takviye ile 4x4 Bir Takım Olmak] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Devre Arası Transfer Politikası [4 Takviye ile 4x4 Bir Takım Olmak]

Bu şekilde bir takım mühendisliği yaparsak ; yabancı kontenjanına takılmadan , sol bekte Hakan Balta'ya biat etmek zorunda kalmadan , kağıt üzerinde 4x4lük bir takım elde edilebilir .

294374_Galatasaray_SK.jpg

4 transfer ile bu kadroyu kurmak çok mu zor lan ?

Olcan Adın----------> Her yer bitti diyor , olma olasılığı %90!

Maliyeti : 3.5 m € + Aydın/Çağlar deniyor .

Hamit Altıntop------------>R.Madrid'de tutmadı,yapamadı. O geniş kadroda , oynayamayacağı belliydi zaten.Şimdi talip olsak , Real seve seve satar, Hamit gelir mi?Her şeyi geçtim , kariyerinin son kontratında yıllık vergisiz-kemiksiz 2.5m €'a bence gelir. Eğer GS ilgilenir ise; olma olasılığı %80.

Tahmini maliyeti ; [alacaklarından vazgeçirip , bonservisini bedavaya bile alırsın Real'den] , hadi alamadın diyelim ; max bir Ujfa parası ödersin . 1.5 m € .

Taiwoo------------> Milan'da kadroya giremiyor. Ayrılacağını kaç defa bizzat söyledi. Kendisine kulüp arıyor . Eboue gibi yardıran bir bek . Kiralalama yoluna gidilebilir. Ya da uygunsa bonservisi alınabilir. Ama bu adamla beraber kale+savunma şamp ligi final 8 seviyesinde olur , net. Gelme olasılığı %60.

Maliyeti;Yarım sezonluk satın alma opsiyonlu kiralama bedeli; 0.5 m€ hadi bilemedin 1m€ olsun .

Gökhan Töre---------->

https://twitter.com/#!/BorgesBlog/status/148093774617247744 ve https://twitter.com/#!/BorgesBlog/status/148086064601497600

'a göre kendisi istiyormuş zaten . Hamburg bonservisinin %50 sine sahipmiş . HSV ne kadar ister bilinmez . İş tamamen yönetime kalıyor bana göre . Yönetim elini cebine atar ise ; olma olasılığı %60 olarak görüyorum .

Tahmini maliyeti ; İşte bu kocaman bir soru işareti . Ama bonservisinin % 50si için 4-5 m € civarı bir bedel sanırım Hamburg için tatmin edici olurdu .

Bu 4 transferin [3 bonservis + 1 kiralama ] Toplam maliyeti : 10.5 m €.

Sonuç : İlk 11 için ; 5 adet birinci sınıf yerli ; yedek kulübende Kazım , Sabri ,Yekta , Emre Ç , Ceyhun gibi GS kulübesine yakışan birinci sınıf yerli yedek oyuncular ve muazzam bir yabancı sol bek .

=

Başarı , başarı , başarı !

Cevap: Devre Arası Transfer Politikası [4 Takviye ile 4x4 Bir Takım Olmak]

hepsi güzel de çift forveti bozmasak daha iyi :D

hepsi güzel de çift forveti bozmasak daha iyi :D

bozma hacım , dizilimi bir hışımla yazdım . çek hamit'i sağ beke , çıkart eboue'i , al baros'u dön çift forvete .

biz bu 4lüyü alalım da , gerisi kolay .

zaten sanırım bunların hepsi ile ilgileniliyor . bir tek taiwo'nun yerine dede'yi alacaklar galiba .

Bence takım Ordu maçındaki hâliyle iyi yav. Emre'yi çok beğeniyorum ben. Kâzım da her maç Ordu maçındaki gibi oynarsa tamamdır. Ayrıca Mustafa'nın da dediği gibi çift forveti bozmaya gerek yok, Elmander-Baros çok iyi oldu. ;)

Gokhan toreyi alamayiz.. Olcan da direk 11 e konacak adam degil bana gore..

Forvet alınacaksa Toivonen müthiş olur.Olcan - Amrabat transferleri bizi şampiyon yapar.

10 m €uro ver bakayım gökhan töreyi satmıyolar mı :) tek sorun o paraya değeceğine inanmıyorum max ederi 5-6 m eurodur benim gözümde. o da yerli statüsünde oynayacağı için. ,)
Gokhan toreyi alamayiz.. Olcan da direk 11 e konacak adam degil bana gore..

lan adamın bonservisinin yarısını alıyon ne 10milyonu öhhh!

Alper Potuk'u da yaz, Ayhan bırakıyor futbolu. Sabri, Yekta sakat ;)

Hamit yerine Mehmet Ekici;

Taiwo gelecekse Olcan'a iyi transfer derim.

Eboue varken Gökhan Töre'de iyi transfer olur. Ama bir tane santrafor almamız lazım.

Ayrıca o 4-3-3 dizilişi hoş değil. Takım zaten yavaş Hamit iyice yavaşlatır.

Hamit yerine Selçuk-Melo'lu göbek, kanatlardan orta alana Elmander tarzı yardım edecek bir açık ve Elmander'le veya Baros'la aynı anda çok iyi uyum sağlayacak ve son vuruşları iyi bir santrafor bulmalıyız.

yaz döneminde harcamadıgımız parayı ocak ayında hayatta harcamayız.Bence bu kadar riske gerek yok.Hele yabancı sol beke hiç ihtiyaç yok.Bi arkadaşın dediği gibi olcanda 11 için yeterli değil.Bakalım neler olacak ocakta.Ben iki transfer bekliyorum yönetimden.maliyette max 4 milyon euro or dolar olur.

bozma hacım , dizilimi bir hışımla yazdım . çek hamit'i sağ beke , çıkart eboue'i , al baros'u dön çift forvete .

biz bu 4lüyü alalım da , gerisi kolay .

zaten sanırım bunların hepsi ile ilgileniliyor . bir tek taiwo'nun yerine dede'yi alacaklar galiba .

Yok öyle bir fantazi :)

Kadro gayet güzel.Almamız gereken adamları da tam aklımdaki gibi yazmışsın.Yalnız çift forvetten dönmesek daha iyi gibi sanki.

Kemal Tokakı da yazın Servet ve Gökhan la olmaz..Ayrıca Samsunspor krizde şuan direk satarlar ;)

sadece hamit ve taiwo bu takıma 1 sınıf atlatır.

ama işte yaz döneminde harcadığımız para 7.5 milyon euro ve sezon sonu 8-9 milyon gibi de Meloyu alacağımızı hesaba katarsak bence iki oyuncu alacağız devre arasında. yaz sezonunda da melonun bonservisini alıp bir tane daha nokta transfer yaparak kapatırız diye düşünüyorum.

devre arası 4 transferle hem maliyeti artıyoruz hemde takım dengesiyle oynamaya gerek olmadığını düşünüyorum. devre arası bir sol bek bir de sol kanat alınır. sezon sonuda eksikliği çok görülen bir bölgeye nokta atışı yapılır.

önemli başarılarda böyle gelir. her sezon 4-5 futbolcu gönderip 4-5 futbolcu alınırsa istikrar sağlanmaz.

yo dostum yooo

dediklerini yaparsak büyük hüsrana uğrarız

ivme yakalamış ve fatih terimi anlamış bir 11 varken

ondan tam 4 tane oyuncuyu değiştirmek çok sakıncalı

yeni oyuncular gelip terimi tanıyana takımı tanıyana kadar iş işten geçer

bu oyuncular çok iyi olsa bile olmaz o iş

4-4-2 gibi bizi eski günlere döndüren bizim sistemimizi yeniden bozup 4-3-3 denemek de çok saçma olur

yapılacak şey bence şudur

2 tane yerli kanat alıp bu 11le devam etmek

mesela sağa hamit sola olcan alınırsa bu takım uçar

Beyler Gökhan Töre için 10-20 milyon euro yazanlar var :D Neden bahsediyorsunuz ya? Almanya Liginin normal bir kanat oyuncusu.En fazla 5 milyona Hamburg başkanı karısıyla beraber gönderir Töreyi

Üst Alt