Diagne ve 4-4-2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diagne ve 4-4-2

Ereni hoca sildi yahu ne Ereni.

Mitro Diagne
Sinan Diagne
Mitro Sinan

vs vs olur Eren olmaz Erenin Gs u17 takımında maça çıkması bile mümkün değil.

Onyekuru idare edebilir bence çift forvet olursa orayı ama hoca çift forvetten ziyade uefadaki sistemini yapmaya çalışıyor takıma

çift santrafor oynamak demek orta sahadan bir kişi eksiltmek demek. Rakibin orta saha zayıf ise, Arena'da çok baskılı oynayabilirsek,oyunu rakibin yarı sahaya yıkabilirsek tutabilir. Ama rakip Benfica ise gohtu dağıtan onlar olur. Forvetlerimiz sahada bağımsız adalar gibi kopuk kalır.

çift santrafor oynamak demek orta sahadan bir kişi eksiltmek demek. Rakibin orta saha zayıf ise, Arena'da çok baskılı oynayabilirsek,oyunu rakibin yarı sahaya yıkabilirsek tutabilir. Ama rakip Benfica ise gohtu dağıtan onlar olur. Forvetlerimiz sahada bağımsız adalar gibi kopuk kalır.

kesinlikle katııyorum, benim düşüncelerimde bu şekilde..
onyekuru ve feghouli(yada Sinan) gibi kanat oyuncularınız var ise 4-4-2 oynamak akıllıca gelmiyor bana..

Dripling yapabilen bir forvet olsa belki denenebilir ama şu personel ile zor.

Zamanında Hakan ve Arif forvet ikilisi oynarken zaman zaman oyun içinde Arif ve Hagi kenarlara geçiyorlardı. Arif ortalama üstü top sürme becerisi ve hızı ile Hagi ise muhteşem dripling yeteneği ile kanat gibi oynayıp 4-3-3 şeklinde dizilebiliyordu takım.

Bugün bu şekilde görev verebileceğin oyuncuların yok. Bu nedenle denemek pozitif bir sonuç vermez.

Ama sıkışan maçlarda top şişirip vurmak için Mitro ve Diagne 10-15 dakika oynayabilir yan yana.

Üst Alt