# Diego Ribas Da Cunha - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Diego Ribas Da Cunha

Cevap: #Diego Ribas Da Cunha

Arkadaşlar adamın fiyatı 27 milyon Euro . . Nereye alıyoz ? Bu adamı almak için en az 4 elano vermek gerekir ;)

Arkadaşlar adamın fiyatı 27 milyon Euro . . Nereye alıyoz ? Bu adamı almak için en az 4 elano vermek gerekir ;)

Keita'yı Lyon 2007'de 16 milyon euroya almıştı..2009'da yarı fiyatına biz aldık..Elano'nun 10 milyon edeceği şu zamanda üstüne verilecek 5 milyon gibi bir fiyata neden olmasın renktaş? Olumlu düşünmek gerek kanımca ;)

Haklısın fakat Takım adı Juventus ;) Avrupanın En cimri kulüplerinden biri. Onu'da geçtim Kadrosunun yarısından fazlası 33 ve yukarısı... Diego 25 yaşına girdi. Ve bu kadar kaliteli bir oyuncuyu ve genç bir oyuncuyu böyle bir dönemde heleki türkiye'ye kaptırmazlar ;) Yani hayali bir transfer... Bence G.Saray yine DECO ' yu istiyordur...

Juventus'un bize para vermesi lazım Elano brzilya milli takında ilk 11 oynayan adam . Diego bırak ilk 11'i ilk 23'e bile giremedi brezilya'da .. Diego+10M euro'ya ancak bu transfer olabilir ..

Dunga gerizekalı ise Juve ne yapsın ? Diego dediğin adam Avrupanın en iyi 10 ofansif orta sahasından biridir , çok çok fantastik bir oyuncudur . Bakma Juve´ye uyum sağlayamadığına , Juve ona göre bir takım değil . Diego´da ki yaratıcılığın yarısı hatta çeyreği Elano´da yok .Werder Bremen´de oynarken defalarca izledim ve beni aşık etti kendine , keşke bir umut olsa da gelse , TSL nin açık ara favorisi yapar bizi . Ayrıca senin mantığınla Bastos´ta Marcelo´dan daha iyi bir bek . Dediğim gibi , Dunga gerizekalının teki .

O zaman yine Juventus gerizekalı senin bu gördüğünü göremeyip dünya kadar para saçmışlar.

Rijkaard, bu sezon takımı 4-2-3-1 sistemiyle oynatıcak galiba. Bütün hazırlık karşılaşmalarında bu sistemi denedi. Belli ki Rijkaard; 4-2-3-1 sisteminin orta 3'lüsüne tam anlamıyla bir ofansif orta saha istiyor, keza Adnan Polat bu takıma bir maestro lazım demişti. Elano tam anlamıyla bir lider değil ama Diego ve Ben Arfa bu tanıma uyan isimler bence.

Diego süper olur be.. 3 formanın arkasına Diego yazdırmazsam adam madam değilim. Hatta kaleci formasının arkasına bile yazdırabilirim.. :eek:

Cevap: # Diego Ribas Da Cunha

Adamı tartısmayacagım tabi ki de ama 25m euroya aldıgı oyuncuyu ve hala piyasası olan bir oyuncuyu juve istedigi anda 15-20m euro arasına elden cıkarabilir. Elano + ? = diego olacaksa ne kadar isteceyekler? Butcemiz sınırlı iken ve en az 2 yabancı ve belki de bir yerli alınması sart iken, Elano'nun uzerine en iyi ihtimal 7-8m euro verebilecek miyiz?

Hadi verdik, forvet arkası Diego olan takımın ortalam kalitesinin hiç olmazsa belli bir vasatı asması gerekmektedir. Biz ise elinde Baros dısında ust duzey forveti olmayan, Cana dısında gobek oyuncuları vasat altı olan, kalecileri vasat, stoperleri ortalama bir takımız. Kısacası Diego bu takıma fazla kalır, bunun sonucunda Diego bu takımda kesimlikle atıl kalır. Dişli meselesi. Makinenin sadece 1 parcasını a kalite olması makinenin toplam performansını ne kadar etkiler? Bir zincir en zayıf halkası kadar guclu degil midir?

Rijkaard, bu sezon takımı 4-2-3-1 sistemiyle oynatıcak galiba. Bütün hazırlık karşılaşmalarında bu sistemi denedi. Belli ki Rijkaard; 4-2-3-1 sisteminin orta 3'lüsüne tam anlamıyla bir ofansif orta saha istiyor, keza Adnan Polat bu takıma bir maestro lazım demişti. Elano tam anlamıyla bir lider değil ama Diego ve Ben Arfa bu tanıma uyan isimler bence.

Zaten tam anlamıyla bir ofansif orta saha ile oynanır 4-3-3 Sneijder , İniesta , Deco , Diego bu adamlar sadece ofansif , Elano´da öyle . Elano box to box bir palavra, Lincoln gibi ofansif orta saha oyuncusu o da box to box Xavi , Sweinsteiger gibi adamlardır . Mesela Lincoln bal gibi de oynardı bizde .

Cevap: # Diego Ribas Da Cunha

Turuncu forma ile Kewell, mor forma ile Elano özdeşleştirildi.

Diego gelirse somon(veya pembe diyeyim) forma ile özdeşleşir.

Eminim forma patlaması yaşanır. :)

Elbette Diego'yu Galatasaray forması altına görmek isterim.

Fakat yönetim Elano'yu 10 milyon € civarı bir paraya satıp, elde edilen bu para ile 2 yabancı oyuncu alacaktır diye düşünüyorum.

Yani bizim düşündüğümüz gibi Elano + para, Diego olmayacak gibi.

Üst Alt