Digiturk CEO'su Al-Obaidly: "Süper Lig'in 100 ülkede izlenmesi için çalışıyoruz"


PHOe888eb06-3bf4-11e3-8934-9c5d3dd329d7-805x453.jpg

Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly, Türk futbolunun 100 ülkede izlenmesi için çalıştıklarını belirterek, “Avrupa, Balkanlar, Afrika, Asya ve Güney Amerika’da Süper Lig maçlarını yayınlayacağız” diye konuştu.


Digiturk’u satın alan Katarlı beIn Media Group, Türk Süper Lig’i maçlarını 100’den fazla ülkeye ihraç etmek için harekete geçti. Süper Lig karşılaşmaları halihazırda beIN’in faaliyet gösterdiği Fransa, ABD, Ortadoğu-Kuzey Afrika ve Asya Pasifik bölgeleri ile Sahra Altı Afrika’da yayınlanmaya başladı.

Digiturk’ün yeni CEO’su Yousef Al-Obaidly, Türk futbol maçlarını 100’den fazla ülkede yayınlamak istediklerini belirterek, yeni ülke ve bölgelerin Balkanlar, Güney Amerika, Sahra Altı Afrika, Hollanda, Kanada ve Japonya olacağını söyledi. Al-Obaidly, bu ülkelerde liglerin tamamının yayınlanmayacağını, ülkeye göre haftada bir ya da dört maç yayını yapılacağı bilgisini de paylaştı.

Dünyaya açacak

Premier League’den La Liga’ya, Bundes Liga’dan Şampiyonlar Ligi’ne kadar dünyada en çok izlenen lig ve en popüler spor organizasyonlarına sahip beIN Media Group’un prestijli portföyüne Süper Lig ve TFF 1. Lig’i eklemekten memnuniyet duyduğunu da vurgulayan Al-Obaidly, grubun spor yayıncılığı alanındaki küresel birikimi ve güçlü grup sinerjisi sayesinde Süper Lig’in marka değerini uluslararası alanda daha güçlü bir noktaya taşıma kararlılığında olduğunu kaydetti. Al-Obaidly, “Amacımız, Türk futbolunu globalleştirmek. Çünkü Türk futbolu bunu hak ediyor” dedi.

Al Obaidly, son 17 yılda olduğu gibi gelecek 5 yılda da Türk futbolunun en büyük destekçisi olacaklarını ifade ederek, Digiturk’ün bugüne kadar toplam 6 milyar doları aşan yatırımla Türk futbolunun en büyük destekçisi olduğuna dikkat çekti.

Yousef Al Obaidly, geçen yıl kasım ayında gerçekleşen Süper Lig yayın hakları ihalesini 5 yıl için KDV dahil 3 milyar dolarlık teklifle kazandıklarını da anımsatarak, bu rekor rakamın Türkiye’ye duydukları güvenle birlikte Türk futbolunun taşıdığı yüksek potansiyele duydukları inancı da gösterdiğine vurgu yaptı.

Son bir yıl içinde, Süper Lig maçlarının yanı sıra beIN Gurme tarafından üretilen yerli içeriklerin uluslararası arenaya ihracı yönünde önemli bir yol kat ettiklerinin de altını çizen Al-Obaidly, “Digiturk’ün 60 mühendisinin beIN Connect için ürettiği üstün teknoloji de beIN’in faaliyet bölgesi olan Asya-Pasifik’te Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ihraç edildi. Benzer bir girişim çok yakında Singapur, Endonezya ve Hong Kong için de gerçekleşecek” diye konuştu.

Hürriyet
 
fransada hatta herhangi bir afrika ülkesinde hangi insan bizim ligi izler kanalı bedava acsalar izlemem ben

epl la liga izlemek varken bizim ligi izleyecek saflar varmıdır acaba
 
100 ülkeye belki barter usulü satabilirsiniz ama 100 ülkede izlenmesini sağlayamazsınız. Biz bile izlemiyoruz, başkası niye izlesin?!
 
Çok kompleksli bir milletiz. Kim izler ki diyorsunuz...

Kimin izlediği kimin izlemediği önemli değil. Önemli olan ligimizin diğer ülkelerde de var olacak olması. Bir marka değeri yaratılmış olacak. İster istemez takımlarımız tanınacak. Digitürk beinsports kanallarında bir sürü lig yayınlanıyor. Her maçı herkes izliyor mu? Fransa Ligi'ndeki kaç takımın maçını izliyorsunuz? Ama tüm takımları tanıyoruz. O takımları dün bugün tanımadık. Biz de bir başlangıç yapıyoruz. Bundan 10 sene sonra insanların kulağında Antalyaspor olacak. Bir Türk takımı diyecekler.

Katarlıların yaptığı ve zoruma gitmeyen tek yatırımı Digitürk'tür.
 
neye pazarliyormus 100 ülkeye 100 degil 10 ülkeye pazarlansa benim icin basari olur
sikenin serbest oldugu bi yerde tff baskanin önceden kulüp baskanligi yapip batirdikdan sonra türk futbolunun basina gecmesi basli basina rezaletir böyle ortamin futbolunu kime izletceksin
 
Üst Alt