Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz?

Cevap: Digiturk’ten Çekiliyor Muyuz?

-öncelikle gstv maçları veremez. bunun maliyeti büyük olur hiç bir alt yapı yok nasıl pazarlayacak cartu curtu felan olmaz yani.

-süper ligdeki maçlarımın yayın haklarımı satmak istiyorum dersin tıpkı yıllar önce adnan polatın avrupa maçları yayın haklarını d-smarta sattığı gibi bir yayıncı kuruluş sana fiyatını verir sende kabul edersin. Şu var ki digitürk ün şimdi verdiği paranın 3 katını vermeye hazır kanallar vardır emin olun.

-digitürk diğer 17 kulübün yayın haklarını bulundurduğu için yayınlayamazsın gibi saçma birşey diyemez böyle düşünmenizde ilginç zaten. sen yayın haklarını aldığın Galatasaray ın maçlarını yayınlıyorsun başka kulüpler başka kanallar seni ilgilendirmez.

-tek mesele lig tv federasyon ve galatasaray arasında imzanlanmış belge. bunun detayları nedir ne değildir bilmiyorum. nasıl çıkılır sezon devam ederken sözleşme tek taraflı iptal edilebilir mi bilmiyorum.

-ayrıca ispanyada bütün takımlar kendi maçlarının yayın haklarını kendileri pazarlıyor. real ve barça inanılmaz ücretler alıyorlar.

MAA ve tayfasının elindeki en büyük güç HAVUZ SİSTEMİ'dir. Bu sistemden hiçbir kulüp kafasına göre çıkamaz. Bu yetki anayasal bir kurum olan TFF'ye aittir (maalesef). Bizim elimizde olan bir şey değil. Hele hele bir kişi çıkıp da bu havuzu bozamaz ancak bir kaos ortamı olur çok fazla sayıda kulüp bozulsun isterse o zaman karşı çıkamayabilirler. FB düşmediği sürece kesinlikle buna izin vermeyeceklerdir. FB düşerse digiturk çekilir ondan sonra yeni ihale aşamasında her şey olabilir çünkü bankasya'da gelirler çok düşük fb kabul etmeyecektir bu durumu. Kendi yayınını satmak isteyecektir. İşte ancak böyle bir kaos ortamında biz de başka birine verebiliriz yayınlarımızı.

Gazetenin haberi tamamen uydurma olduğu belli zaten.

keske cekilsek

internet varken ne ligtv, nede baska kanallari para verip izlemem asla.

maclari Gs tv verse, seve seve verirdim bu parayi, cünkü biliyorum ki para direkt benim kulubume gidiyor.

illa Gs tv vermek zorunda degil ayrica, baska bir kanala satsinlar maclarimizi, o bile yeter.

MAA ve tayfasının elindeki en büyük güç HAVUZ SİSTEMİ'dir. Bu sistemden hiçbir kulüp kafasına göre çıkamaz. Bu yetki anayasal bir kurum olan TFF'ye aittir (maalesef). Bizim elimizde olan bir şey değil. Hele hele bir kişi çıkıp da bu havuzu bozamaz ancak bir kaos ortamı olur çok fazla sayıda kulüp bozulsun isterse o zaman karşı çıkamayabilirler. FB düşmediği sürece kesinlikle buna izin vermeyeceklerdir. FB düşerse digiturk çekilir ondan sonra yeni ihale aşamasında her şey olabilir çünkü bankasya'da gelirler çok düşük fb kabul etmeyecektir bu durumu. Kendi yayınını satmak isteyecektir. İşte ancak böyle bir kaos ortamında biz de başka birine verebiliriz yayınlarımızı.

Gazetenin haberi tamamen uydurma olduğu belli zaten.

bu havuz sisteminden simdi cekilemiyoruzdur, orasi ayri ama sözlesme bittikten sonra "ben yokum" diyebilirsin herhalde

tipki barca ve real madirdin yaptigi gibi ...

ayrica bu havuz sistemi en cok destekleyen azize degil miydi.

su var, anadolu kuluplerin g.tleri kalkti su havuz sistem sayesinde.

ispanyada oldugu gibi olsa sistem, anadolu kulupler köpek gibi aglardi

bi sakin olun arkadas. hemen herseyi yikip geciyonuz anasini satiyim. classic turkish mantiks.

Havuzdan çıkarsan yürür. Sadece Lig Tv ile olan anlaşmanın bitmesi lazım. O bittikten sonra istersek çıkabiliriz.

ligtv cekilmek o kadar kolay değil, maddi acıdan cok büyük paralar kaydebilir ligtv 50milyon geliyorsa bu para özeltv 10,20milyona düşer tabi bununlada bitmiyor, birde bu işin sportif a.ş yüzü var sportifin a.ş son satılan %28 hisselerin satışıyla beraber %45 halka acık durumda, burda yatırımcıların cogunlu şirkete dava acar maddi kayıba ugranacagını belirterek bu kadar kolay değil bu işler

Havuzdan cikip parali bir dijital platform kurmak biraz zor olur. Öncelikle Türksat'tan bir TP kiralamak gerek, burasi ama biraz zor olur, Türksat'ta hemen hemen yer kalmadi benim bildigim kadariyla. Bu sorunu assak bile bütün üyelere yetecek kadar dijital cihazlar üretmek lazim. Sonra da kaliteli yayin yapmak icin gerekli alt yapi ve ekipmanlar gerek. Yani anlayacaginiz cok zor ve zahmetli bir is, bunlari yapmak biraz pahali da olur.

Bence bu masraflari ödememek icin ve kisa vadede bütün maclari taraftarlara ulastirabilmek icin tek cözüm Dsmart'la anlasmak olur burada. Yayin haklarimizi onlara satariz.

bu havuz sisteminden simdi cekilemiyoruzdur, orasi ayri ama sözlesme bittikten sonra "ben yokum" diyebilirsin herhalde

tipki barca ve real madirdin yaptigi gibi ...

ayrica bu havuz sistemi en cok destekleyen azize degil miydi.

su var, anadolu kuluplerin g.tleri kalkti su havuz sistem sayesinde.

ispanyada oldugu gibi olsa sistem, anadolu kulupler köpek gibi aglardi

Maalesef TFF bozmadığı sürece yayın haklarımızı pazarlama yetkisi onlarda. UEFA da bu tip sistemleri destekliyor çünkü normalde hiçbir gelir elde edemeyecek küçük kulüpler bu sayede ciddi gelirler elde ediyorlar bu da ülke futboluna yarıyor.

Tabii bu işin teorik kısmı. Bizim gibi her türlü yolsuzluğun döndüğü, ahlaki değerlerin gelişmediği, iş etiği nedir bilinmeyen, disiplinsiz, tembel ülkelerde yozlaşma buraya da yansıyor büyük takımlar dahil (biz bile) bu paralar çarçur ediliyor. Kısa vadeli düşünülüp paralar har vurup harman savuruluyor. Arada nemalanan, rant sağlayan çok oluyor. Yine de havuz sistemi olmasaydı Bursaspor şampiyon olamazdı. Bu da bir gerçek.

Kulupler birligi toplantisinda kiyamet'in kopacagi soyleniyor, cok ciddi olaylar olacakmis zehir zemberek aciklamalar yapacakmisiz. Bakalim umarim soylenenler gerceklesir ...

Havuzdan cikip parali bir dijital platform kurmak biraz zor olur. Öncelikle Türksat'tan bir TP kiralamak gerek, burasi ama biraz zor olur, Türksat'ta hemen hemen yer kalmadi benim bildigim kadariyla. Bu sorunu assak bile bütün üyelere yetecek kadar dijital cihazlar üretmek lazim. Sonra da kaliteli yayin yapmak icin gerekli alt yapi ve ekipmanlar gerek. Yani anlayacaginiz cok zor ve zahmetli bir is, bunlari yapmak biraz pahali da olur.

Bence bu masraflari ödememek icin ve kisa vadede bütün maclari taraftarlara ulastirabilmek icin tek cözüm Dsmart'la anlasmak olur burada. Yayin haklarimizi onlara satariz.

GS TV neyine yetmiyor? Yeni cihaz mihaz hikaye, GS TV'den rahatlikla yayinlanabilir. Ilk baslarda masrafli olur ama zamanla kar ederiz.

Bu arada lig tv falan hikaye, istersek simdide cikariz havuzdan sadece belirli bi miktar para odemek zorunda kaliriz ama bu sikecilere dersini gostermek icin oderiz sorun degil.

Klüplerbirliğinden ayrılmak mümkün ama havuzdan ayrılmak söz konusu bile olamaz. Havuzdan ayrılmak demek aynı zamanda ligden de çekilmek demektir. Vakti zamanında Ali Şen star ile anlaşıp havuzdan ayrılmaya kalktı. Ama yemedi. Bizde de yemez. Zira ligde oynamak için TFF ye mecburuz. havuzdan ayrılan bir takımı hiç bir federasyon liginden oynatmaz. O yüzden bu haberin "Havuzdan ayrılabiliriz" kısmına inanmıyorum.

Üst Alt