Diş Ağrısı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diş Ağrısı

Cevap: Diş Ağrısı

Ulan maç akşamı çekilecek şeymi? Yokmu şu lanet diş ağrısının dindirmenin bir yolu.

raki-meze.png

Ulan maç akşamı çekilecek şeymi? Yokmu şu lanet diş ağrısının dindirmenin bir yolu.

Geçmiş olsun hocam. Öncelikle eczaneye uğraman lazım. Dişinol ve dolarex al. eve gel. Dişini fırçala ve ağrıyan bölümün altındaki diş etini kanatmaya çalış bu seni rahatlatacaktır biraz. Sonra dişinolu ufak bir pamuğa dök ve dişine tampon yap. son olarak 1 kesmezse 2 dolarex al. sorunun hallolur. Tabi bu geçici çözüm. Diş doktoruna görünmende fayda var. Apse yapmış olabilir. :)

Geçmiş olsun hocam. Öncelikle eczaneye uğraman lazım. Dişinol ve dolarex al. eve gel. Dişini fırçala ve ağrıyan bölümün altındaki diş etini kanatmaya çalış bu seni rahatlatacaktır biraz. Sonra dişinolu ufak bir pamuğa dök ve dişine tampon yap. son olarak 1 kesmezse 2 dolarex al. sorunun hallolur. Tabi bu geçici çözüm. Diş doktoruna görünmende fayda var. Apse yapmış olabilir. :)

Sağol kardeşim de netten şu dişinola baktım da pek hayırlı konuşmuyorlar.Apse yapmamış dişim.Neden ağrıdığını çözemedim.Uykudan kalktım ağrıyordu.

ben bir diş hekimi olarak dişinolle felan uğraşmadan doktora gitmeni öneririm. basit bir müdahele ile tekrar dünya varmış dersin.

Sağol kardeşim de netten şu dişinola baktım da pek hayırlı konuşmuyorlar.Apse yapmamış dişim.Neden ağrıdığını çözemedim.Uykudan kalktım ağrıyordu.

1 Yıl boyunca çektirmemek için her ağrıdığında dişinol ve dolarexle ağrıyı kesip sonra iltihap kurutucuyla komple ağrıdan kurtulmuş biri olarak söylüyorum. Dişinol denilen şey dişi çektirirken doktorların iğneyle uyuşturdukları sıvı. ben herhangi bir zararını görmedim :D

Ynt: Diş Ağrısı

Antibiyotiktir o, diş ağrısı dis iltihabina bağlı ise 24 saat sonra etki göstermeye başlar. Ilaç bitinceye kadar rahatlarsin.Ama sonrasında bir doktora gidip dişi tedavi ettirmezsen tekrar edecektir. Onemli nokta, antibiyotigi zamaninda almak ve kutu bitmeden yarıda kesmemek.

Transformer Prime TF201 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ağrının sebebini bilmek çok önemli... İltihaplı diş ağrısını ağrı kesici ile dindirmek imkansıza yakın...

Soğuk su ile ağrıyan tarafı çalkalamak geçici çözüm... Bir süre sonra fayda etmiyor... Abartmamak şartıyla denenedilir..

Çürük ağrısı ise daha kolaydır... Çok küçük (toplu iğne başı kadar ) bir noktacık çürük dişin üstüne damlatılır... Sakın ağzını çalkalamaya kalkma ama...

Ağrı kesiciler vs faydalı olabilir ama bilmediğini kullanma sakın... Yakında acil varsa bir ağrı kesici iğne vurdur (dişine değil kabana) en azından sabaha kadar rahat edersin sonra da dişçiye gidersin...

Geçmiş olsun

Apranax ile antibiyotik gibi birşey verdi.Bunun hepsini içsek ilaç komasına girerim.

Iltihap var demek ki.

Agri azdiginda agri kesici ama gunluk dozu asma sakin.

Antibiyotigi ise bitene kadar kullanmalisin.

Iltihap kurumadan disci o dise dokunmaz, dokunmaya kalkarsa da dokundurtma.

Kana iltihap karisirsa ne oldugunu anlamadan gidersin.

Karanfil yağı(aktarlarda 4-5 liraya satılır) alın pamuğa sürüp dişinizin ağrıyan kısmına temas etmesini sağlayın.5-10 dkya kalmaz ağrıyı azaltacaktır.

Üst Alt