Dışişlerinden Almanya'ya Seyahat Uyarısı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dışişlerinden Almanya'ya Seyahat Uyarısı!

417.jpg

418.jpg

Almanya'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'daki Türk vatandaşlarına uyarıda tedbirli olma uyarısında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'ya ilişkin seyahat uyarısı yayımladı. Seçimler öncesinde Almanya'da siyasi liderlerin Türkiye ve yabancı karşıtı beyanlarda bulunduğu belirtilen açıklamada "Almanya'da yaşayan ve bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın tedbirli olmalarında, faaliyetlerinde bu genel tabloyu gözönünde bulundurmalarında, olabilecek yabancı düşmanı ve ırkçı muamele, davranış ve sözlü saldırılar karşısında itidalli hareket etmelerinde, siyasi içerikli tartışmalara girmemelerinde, seçim öncesi siyasi parti toplantılarından, terörist örgütlerce düzenlenen ya da desteklenen Alman makamlarınca göz yumulan gösteri, yürüyüş gibi faaliyet alanlarından uzak durmalarında fayda görülmektedir" ifadeleri kullanıldı.Açıklamanın tamamı şöyle:"Almanya'da siyasi liderler seçim kampanyalarını Türkiye karşıtlığı ve ülkemizin AB üyeliğini engelleme temelleri üzerine kurmaktadırlar. Sözkonusu ülkelerdeki siyasi atmosfer esasen bir süredir giderek artan şekilde aşırı sağ ve hatta ırkçı söylemin etkisi altındadır. Son olarak Almanya'da Şansölye adayı bir parti liderinin açıkça ırkçı unsurlar içeren beyanları karşısında Alman makamlarınca herhangi bir tedbir alınmaması endişe ve ibret vericidir. Almanya'da Türk vatandaşları arasında siyasi görüşleri temelinde de ayrım yapılmaktadır. Bir kısım vatandaşımıza sırf bu nedenle sözlü saldırılar yöneltilmektedir.

Ayrıntılar: milliyet.com.tr/almanya-ya-seyahat-uyarisi

Almanya ya iş hariç seyahat yapacak aklı sorgularım zaten. Gelmeyin bir bok yok buralarda :)

Ayrıca hangi siyasi liderleri bu? Afd yi boş ver onlar salak ordusu zaten.

Almanya ya iş hariç seyahat yapacak aklı sorgularım zaten. Gelmeyin bir bok yok buralarda :)

Ayrıca hangi siyasi liderleri bu? Afd yi boş ver onlar salak ordusu zaten.
Mesela Merkel, televizyon düellosunda bile konuşmasının yarısını Türkiye üzerine yaptı. Aslında seçmenler Türkiye ile olan konuları duymak istemiyorlar. Almanya'nın esas sorunları hakkında çözüm istiyorlar, misal göçmenler.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mesela Merkel, televizyon düellosunda bile konuşmasının yarısını Türkiye üzerine yaptı. Aslında seçmenler Türkiye ile olan konuları duymak istemiyorlar. Almanya'nın esas sorunları hakkında çözüm istiyorlar, misal göçmenler.

Dinledim canlı olarak. Ne demiş Türkiye'ye karşı?
Erdoğan'ı eleştirdi ama aynı anda da bağlantıyı koparmak niyetinde değiliz dedi çünkü 50% bölümü yalnız bırakmayız söyledi.
Erdoğan ve ona destek çıkanlar anti demokratik tehlikeli kesim demeye getirdi ki bu olan realite bir durumdur bencede ve bir çok türk vatandaşı içinde.

Saydığın konulara da girseydi konuşulsaydı iyi olurdu ama tabiki de Almanya da baya türk yaşıyor ki çoğunu kendi vatandaşı olarak görüyorlar artık. Türkiye ile sorunu ilk madde olarak yazmaları çok doğal bir durum. Merkeli bu arada desteklemiyorum burada. DDR bozuntusunu sevmem hiç

Dinledim canlı olarak. Ne demiş Türkiye'ye karşı?
Erdoğan'ı eleştirdi ama aynı anda da bağlantıyı koparmak niyetinde değiliz dedi çünkü 50% bölümü yalnız bırakmayız söyledi.
Erdoğan ve ona destek çıkanlar anti demokratik tehlikeli kesim demeye getirdi ki bu olan realite bir durumdur bencede ve bir çok türk vatandaşı içinde.

Saydığın konulara da girseydi konuşulsaydı iyi olurdu ama tabiki de Almanya da baya türk yaşıyor ki çoğunu kendi vatandaşı olarak görüyorlar artık. Türkiye ile sorunu ilk madde olarak yazmaları çok doğal bir durum. Merkeli bu arada desteklemiyorum burada. DDR bozuntusunu sevmem hiç
İşte bunlar seçmenlerin umrunda bile değil. Türkiye ile ilgili sorunları dinlemek istemiyorlar. Erdoğanmış, Türkiye'nin Avrupa Birliğine girip girmemesi, bunlar umurlarında değil.

Türkiye ilişkilerini cambaz yaparak başka konulara olan dikkati dağıtma çabasından başka bişey değil..
Almanya AB nin dağılma sürecini cambaz oyunları ile kamufle etmeye yada gündemden uzak tutmaya çalışıyor.

Avrupa da ekonomiyi etkilemeyen yada bağlantısı olmayan hiçbir olay adam yerine konmaz. 2x2 = 4 ....

Almanyada yasiyan tayyipcilarda bir tuhaf. Ölümüne destekliyorlar sanki Türkiyenin sartlarini bildikleri gibi.

Gurbetçilere oy sandigi kapatilmali.

İşte bunlar seçmenlerin umrunda bile değil. Türkiye ile ilgili sorunları dinlemek istemiyorlar. Erdoğanmış, Türkiye'nin Avrupa Birliğine girip girmemesi, bunlar umurlarında değil.

Ben secmenim ve umrumda Türkiye ile Almanya ilişkisi.
Türk olduğum içinde değil. Daha önemli konular varmı tartışılır ama tabiki ona sana bana göre.

Almanyada yasiyan tayyipcilarda bir tuhaf. Ölümüne destekliyorlar sanki Türkiyenin sartlarini bildikleri gibi.

Gurbetçilere oy sandigi kapatilmali.
Katıldığım bir öneri, bir ülkenin vatandaşı o ülkede atıyorum en az bir senedir yaşamıyor ise oy kullanma hakkı olmamalı. Tayyip'e tapmalarının en önemli sebebi Avrupa ülkelerine koyduğu posta.

Türkiye ilişkilerini cambaz yaparak başka konulara olan dikkati dağıtma çabasından başka bişey değil..
Almanya AB nin dağılma sürecini cambaz oyunları ile kamufle etmeye yada gündemden uzak tutmaya çalışıyor.

Avrupa da ekonomiyi etkilemeyen yada bağlantısı olmayan hiçbir olay adam yerine konmaz. 2x2 = 4 ....
Ab dağılmaz kolay kolay. Savaş tehlikesi oluşur. Bir çok Avrupa ülkesi bu sistemle ayakta durabiliyor.

Katıldığım bir öneri, bir ülkenin vatandaşı o ülkede atıyorum en az bir senedir yaşamıyor ise oy kullanma hakkı olmamalı. Tayyip'e tapmalarının en önemli sebebi Avrupa ülkelerine koyduğu posta.

Aynen. Bak bizim müslüman mahalleci baskanimiz var demeye getiriyorlar orda.

tayyipta bunlari bi güzel yagliyo seçim öncesi bunlarin ruhu duymuyor.

Ben secmenim ve umrumda Türkiye ile Almanya ilişkisi.
Türk olduğum içinde değil. Daha önemli konular varmı tartışılır ama tabiki ona sana bana göre.
Hocam ben çevremden edindiğim genel tepkiden bahsediyorum, birey olarak farklılıklar gösterebilir tabi. Almanların bir huyu var, dış ülkeler ile alakalı konular pek umurlarında değil. Dış ülkeler ile ilgili tepki verdikleri konular üçü geçmez. Son dönemde edindiğim izlenim Yunanistan'a yapılan yardımlar ve Göçmenlerin ülkeye gelmesi. İki konuda vergilere yük olduğu için tepki gören konular. Bunun dışında Alman seçmen Erdoğanı falan dinlemek istemiyor. Vergi yükü, sağlık sektörü, emeklilik, göçmenler, bu konular.

Hocam ben çevremden edindiğim genel tepkiden bahsediyorum, birey olarak farklılıklar gösterebilir tabi. Almanların bir huyu var, dış ülkeler ile alakalı konular pek umurlarında değil. Dış ülkeler ile ilgili tepki verdikleri konular üçü geçmez. Son dönemde edindiğim izlenim Yunanistan'a yapılan yardımlar ve Göçmenlerin ülkeye gelmesi. İki konuda vergilere yük olduğu için tepki gören konular. Bunun dışında Alman seçmen Erdoğanı falan dinlemek istemiyor. Vergi yükü, sağlık sektörü, emeklilik, göçmenler, bu konular.

Saydığın konular da tabiki önemli ama Almanya Türkiye ilişkisi de çok önemli bir konu.
Almanya da 4-5 milyona yakın türk yaşıyor sonuçta. İlişkiler de çok çok kritik seviye geldiği için ülke içinde halk arasında sorunlar üst noktaya gelebilir.
Hafife alınacak durum değil bu.

Avrupa'da milliyetçilik yükseliste. Ama Türklerin bu durumu elestirmeside ayri bir ironidir yeani.

Size milliyetçilik diye ırkçılık pompalıyolar haberiniz yok. Uyanın artık da gerçekleri görün..

Milliyetçilik; Milli değerlere sahip çıkarken bütünün tamamını korumayı hedefler.
Irkçılık : Milli değerler sahip çılkarken sadece hüküm sahibi olanların üstünlüğünü savunarak diğer herşeyi dışlayıp yoketmeyi amaçlar...

Aradaki farkı anlayın ve tedbirinizi alın; çünkü bugün olmazsa yarın sizin kapıya da sıra gelecek...

Aynen. Bak bizim müslüman mahalleci baskanimiz var demeye getiriyorlar orda.

tayyipta bunlari bi güzel yagliyo seçim öncesi bunlarin ruhu duymuyor.
Bizim köyden 80 oy çıkmış, 70 tanesi AKP'ye. Düne kadar canım cicim oldukları ile ülkenin ağzına ettiler nasıl bu kadar oy çıkar dedim. Yol yapıyor, köprü yapıyor bunları söylüyorlar. Doğru yapıyor dedim ama şu anda yapılanlardan vatandaş olarak sırtımıza binen yükten haberiniz var mı dedim, cevap yok.

Üst Alt