Diyarbakır’da Bir Kişi, Yan Yana Yürüyen Çifte Saldırıyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diyarbakır’da Bir Kişi, Yan Yana Yürüyen Çifte Saldırıyor!

Millete ahlak bekçiliği yapacağına git kızlarınızı pkk'nın elinden kurtar

Milletin yan yana yürümesine bile tahammül edemiyorsun ama dağda kim bilir neler dönüyor

Bu olaylar 10 yillardir oluyor, sosyal medya ve artik her yerde kamera/Telefon oldugu icin gözümüzün icine sokulmasi, yeni oldugu anlamina gelmiyor... Bu konularda bir geriye gitmek yok, sokaklara sosyolojik bir bakis acisi ile yaklasirsak, aslinda pozitif bir degisim oldugunu söylememiz gerekir.

Bir zamanlar ülkede cogu mahallede öyle bir kiz ile kol kola samimi dolasamazdin, oyarlardi adami annem. 30-40 yas üstü cogu basi acikTürk kadinlari, kadinligimizi unuttuk diye feryat ettiler. O tepki, bu baski diye, hep kot pantolon giymeye hapis oldular cünkü 10 yillarca.

Spesifik örnekten ilerleyerek anlatayim. Artvin´den sehirlere göc eden, kocaman bir generasyon böyle helak oldu. Istanbul´a, Bursa´ya geldiklerine bu insanlarin basi acikti. Yada maksimum anadoludan bildigimiz bas örtüsü vardi. O kadinlar mahalle baskisindan dolayi önce kapandi, öyle öyle basladi, sonra bir cogu zaman ile salvar altina girdi.

90´larin sonundan beri bir degisim havasi var. Kadinlarin ve genc kizlarin yeni bir özgüveni var. Moda´ya uygun, oldukca gösterisli, ve acik bir sekilde dolasiyorlar. Kadin-Erkek iliskisi daha özgüvenli bir sekilde meydanlarda yasaniyor, ve bunu kaldiramayan sayili öküzlerde var elbet.

Ancak bir 10-15 sene önce o mahallede, sarmas dolas gezmek bile mümkün degildi belkide. Ve cift individuell bir öküzümsü tepki gördü, ve savunmasini bildi, 15 yil önce toplumsal bir linc ile karsi karsiya kalabilirdi o mahallede.

sağda solda çok fazla "dünya ne hale geldi" muhabbeti döner ya aslında bu dediğin çok doğru. insanlar her zaman böyleydi şimdi sadece şahitlik etmemiz arttı.

bölgeden bölgeye, sadece türkiye'de değil tüm dünya'da doğrular ve yanlışlar o kadar keskin değişiyor ki anlamak çok güç. globalleşme arttıkça kendi doğrusunda inat edenler aslında gerginliğin temel sebebi.

mesela ben bir bölgede oturuyorum buradan 10 dakika arabaya kuzeye git. oradaki bölgede bambaşka doğrular var ama öyle böyle değil inanılmaz farklar. benim bulunduğum yerde kimsenin umrunda olmayacak bir durum, orada tüm mahalleyi toplayacak bir rezalet olarak değerlendirilebilir.

birlikte yaşama, büyük şehirlerde toplanma ve tüm olayların kayıt altına alınabilmesi insanların uyumsuzluğunu gözümüze soktu. dediğin gibi umarım bu göze sokma durumu bir şeyleri düzeltebilir. ancak bu çok uzun vadede olabilir.

Kansızlıktan başka birşey değil. Bu tipler hep böyle her yerde varlar. İstanbul'da birçoğu varoş semtlerde esnaflık yaparlar. Ekonomi kötü olsa da , esnaf kirasını , işçi parasını ödeyemese de reiscidir. Dünya farklı noktaya doğru giderken biz hala namus bekçiliği , dincilik , mezhepcilik oynayalım.

Pis bir coğrafyanın pis bir zihniyeti. Fazla şaapmamak lazım. Dövebiliyorsanız dövün bunları dövemiyorsanız da eşinizi , karınızı koruyun.

yazıklar olsun kızın yanında ki çocuğa, üç ay hastahanede yatacak hale sokmadığı için. Şiddet çözüm değil derler, böyle başka yerde milletin karısına kızına bakan sözde namus bekçileri için şiddet biçilmiş kaftan

Bu Ateş üfleyerek sönmez

welcome to yeni türkiye. bu daha iyi günlerimiz, bu cahil yobazlar gittikçe daha da cesaretlenecekler. türkiye tarihinin hiç bi döneminde cehalet bukadar iktidarı eline almamıştı

Siyasetcilerin ağzından dini konular ne zaman yasaklanır o gün düzelemeye doğru ilerleriz.
Türkiye de din- siyaset eklemi çok tehlikeli maalesef.

yahu cesarete bak ya ben kız arkadaşımla yürürken biri bana böyle yapacak bide yetmeyip kız arkadaşıma saldıracak yani kimse kusura bakmasın girer hapse paşa paşa yatarım ama bu adamında nefesini keserim.

Üst Alt