Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Cevap: Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Ben siyasete daha dogrusu partiler arası siyasete cekmedim. Ama su da bir gercek ki bu olayın siyasi boyutu en az askeri boyutu kadar önemlidir. Belki de çok çok ve çok daha önemlidir. Onun için konuyu siyasete çekmeyin demeyin kimseye. (Ha partiler arası siyasete çekmeyin , ona evet)

Ne demek istediğimi anladın reis ama (senin bahsettiğin şekilde) bu olayın siyasi yönü olduğunu kabul etmen, verilen tavizleri kabul etmen (bir nevi tarafından onanması) gibi bir şey. Zira bundan 10 yıl önce bu mesele sadece terör meselesiyken şimdi belli bir kesimin meselesi oldu. ;)

Ben siyasete daha dogrusu partiler arası siyasete cekmedim. Ama su da bir gercek ki bu olayın siyasi boyutu en az askeri boyutu kadar önemlidir. Belki de çok çok ve çok daha önemlidir. Onun için konuyu siyasete çekmeyin demeyin kimseye. (Ha partiler arası siyasete çekmeyin , ona evet)

Doğrudur,bu olay siyasetten soyutlanamaz. Öyle veya böyle söz siyasete gelir. Eğer siyasi olmasaydı sadece asker ile bu sorun biterdi. Siyasi,ekonomik,askeri....Ve hepsini çevreleyen uluslararası bir oyun...Her türlü ayağı var bu olayın.

Ne sadece askeri,ne de sadece siyasi...Olaya makro bakmak gerekiyor.Partiler arası siyasete ben de karşıyım ki partileri de aşan uluslararası siyasi bir sorun var ortada. Çevredeki komşularımıza bakmak bile bunun için yeterlidir...

Bazı çıkar çevreleri tarafından belli bir kesim üzerine yaratılmış bir oyun...

Bu olayın siyasetle alakası yoktur derseniz, ben de fenerbahce suçsuzdur derim... (MAA kafa yapısı)

İnsanlar p.k.k.'yı konuşurken artık Kürtleri konuşur oldu bu beni çok rahatsız ediyor. 10 milyon kürt yaşıyorsa bu topraklarda 2 milyonu marksist ve leninist. Birde kandırılan cahil kesimi eklersek 2.5 milyon falana tekabül ediyor. Gerisi zaten nefret ediyor p.k.k.'dan.

İnsanlar p.k.k.'yı konuşurken artık Kürtleri konuşur oldu bu beni çok rahatsız ediyor. 10 milyon kürt yaşıyorsa bu topraklarda 2 milyonu marksist ve leninist. Birde kandırılan cahil kesimi eklersek 2.5 milyon falana tekabül ediyor. Gerisi zaten nefret ediyor p.k.k.'dan.

İşin en kötü tarafı ne biliyormusun.

Gercekten bu ülkenin ve bu halkın (tüm halkın) iyiliğini düşünen, gercekten kültürlü bilgi birikimli Kürtlerin siyaset yapmasına bizzat Kürtler izin vermiyor. (mevcut troyka, halk değil) Fikir değil, bilgidir.

Dediğimi anlamadınız sanırım.

Bu olayın siyasi yönü yoktur demiyorum. (vardır da denmez tam olarak ama neyse) Bu olay siyasal bir meseleye çevriliyor demek istiyorum. Birileri ekmeği uzatıyor ve sizde çikolata sürüyorsunuz.

Her kesim suçlu. Ne halk, ne siyaset, ne asker, ne yargı ne de başka bir erk kendini soyutlayamaz.

En aptal yorumlar daha doğrusu halkı en aptal yerine koyan yorumlar,saldırıların zamanlaması,yok müzakere süreciydi,yok açılım süreciydi tam bunların üstüne geldi saldırı aman p kk istemiyor sorunu çözmeyi hadi açılım yapak,hadi taviz verek...Sözde örgüt bunlara karşı yapıyor eylemleri ya vakit kaybetmeden istekler yerine getiriliyor,açılım diye taviz üstüne taviz veriliyor.

Ve artık bunların danışıklı dövüş olduğunu görmemek için at gözlüklü olmak gerek.Bu güne kadar ne zaman Kürt meselesi adı altında sözde demokratikleşme adı altında bir tartışma olsa bir saldırıyla p kknın bunlara karşı olduğunu,barış istemediği için açılım vs. istemediği için yapıyorlar diye bas bas bağıran adamlar tvye çıkıp kamuoyu oluşturuyor.Verilen tavizlerin önü açılıyor.Buna rağmen terör artarak deavm ediyor,sözde siyasileri,olayı mecliste çözmek isteyenleri de her fırsatta p kk lehine konuşup,bölücü fikirlerini yüksek sesle dile getiriyorlar.

Az önce bir devlet büyüğü yine aynı açıklamayı yaptı "zamanlaması çok manidar"mış...

Yakında özerkliği istemiyor p kk hadi bölelim ülkeyi bakın örgütü böyle bitiricez diye ortalıkta konuşanları da görürüz heralde.

[video]https://video.milliyet.com.tr/video-izle/Elazig-da-tehlikeli-gerginlik-3MbtCweDZa4I.html[/video]

Askerin moralsiz olduğunu söylemek, teröristlerin göbeklerini kaşıyarak bize gülmesinden başka ne verir bu ülkeye?

Sehit olan askerlerimizden birisi bizim burdanmis, tanidik biriymis. :SS: Cocugun hic kimsesi yokmus, babasini bebekken kaybetmis. :sad007:

Allah şehitlerimize rahmet eylesin ailelerine sabır versin.Böyle olaylar ülkemde ve Türkiyede yıllardır devam ediyor ne yazık ki.Bu insanlara söylenecek söz bulmak zor vicdansız Allahtan korkusu olmayan insanlar bunlar.Bu dünyada yaptıklarının bedelini şerefli vatan evletları ödetir inşallah.Ama bu dünyada cezaları verilmezse asıl hepimizin gideceği yer olan ebedi dünyada mutlaka verilir.

Hainlerin şehit ettiği 13 askerimize ve dün İzmirde kendi hayatlarını hiçe sayarak şehit olan pilot yüzbaşı ve teğmenimizede Allahtan rahmet diliyorum umarım bu 15 kahraman bize haklarını helal ederler ,

Saygılar.

Üst Alt