Diyarbakırspor-Bursaspor Maçı | Peki şimdi ne olacak?


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Turkcell Süper Lig’in 24. hafta mücadelesi Diyarbakırspor – Bursaspor karşılaşması çıkan tribün olaylarından dolayı yarıda kaldı.Peki, 17. dakikada yarıda kalan maçın kaderi ne olacak?Maraton.com.tr açıklıyor!..Yarıda kalan maç, Federasyon tarafından 3-0 Bursaspor lehine tescil edilecek ve Diyarbakırspor hükmen mağlup sayılacak.Bu kararın bir emsali 1981-1982 sezonunda yaşanmıştı. Eskişehir’de oynanan Eskişehirspor – Beşiktaş karşılaşması 2-1 Beşiktaş üstünlüğü ile devam ederken karşılaşma çıkan olaylardan dolayı tatil edilmiş ve Eskişehirspor 3-0 hükmen mağlup ilan edilmiştiMARATON.COM.TR ÖZEL

HABER: BURAK ÖZKAYA

burak.ozkaya@maraton.com.tr


Olaya bakarmisin...
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz!..bu olayın ilk olduğu andan itibaren böyle olacağını tahmin ediyodum,havadan 3 puan..bundan sonrada bütün maçları seyircisiz yada tarafsız sahada oynatılır,bidaha o stadda maça çıkılmaz..
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz!..iyi bizde gelen rakipleri tahrik edip maç yapadan kapalım puanları !
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz!..Basketbolda olay çıktığı zaman tribünler boşaltılıp maç seyircisiz bir şekilde oynanmaya devam ediliyor. Futbolda da bu kuralı uygulamak çok mu zor
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz!..Devlet çıkardı Süper Lig'e, devlet düşürmeli.

Yoksa Diyarbakırspor Ankara, Eskişehir, Bursa gibi illerde maç yapamayacak bir daha..Dip Not: Bursaspor çok güzel değerlendirdi fırsatı, zaten böyle birşeyi bekliyorlardı, havadan 3 puan oldu..
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...bursa ile bjk ligin son haftasında gerilim de olur.Bjk ile maçlarına da çarşıyı da alsınlar stada,bi olayda çarşı çıkarsın maç yarıda kalsın ordan da havadan 3 puanı kapsınlar.Etti sana 12 puan..
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...https://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/2009DK/TFF/talimatlar/Futbol-Musabaka-Talimati-Son11.pdfTff Talimatnamesib) Seyircilerin taşkın ve edebe aykırı hareketleri ile birlikte müsabakaya müdahaleleri

sonucunda müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde

müsabakayı tatil ettiğini ilan eder. Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali

gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına ve

ayrıca olayın durumuna göre galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar

verebilir. Eğer müsabaka eleme usulüne göre düzenlenmişse, takım bu

müsabakalardan ihraç edilir ve ertesi yıl aynı mahiyetteki müsabakalara katılamaz.

Play-Off sisteminde oynanan müsabakalarda ertesi yıl aynı mahiyetteki

müsabakalara katılamama kararı verilemez.
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Diyarbakırspor hükmen mağlup sayılmaz maç tarafsız sahada oynanır bence...Emsal falan hikaye,bu işler o kadar kolay değil..
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Bir kanalda adam demişti inanmamıştım Terör örgütü maçı proveke edebilir diye sanrım adamın dediği olmuş(maçı izlemedim)
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...haber_ic_183087.jpg


Süper Lig'in 24. haftasında Diyarbakırspor'la Bursaspor arasında oynanması beklenen maç, tribünlerden sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle tatil edilmesi, akıllara ligin ilk yarısında oynanan ve Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 3-1 yendiği maçtaki olayları akıllara getirdi.

Ligin ilk yarısında oynanan maçta Fenerbahçe - Galatasaray maçının başlamasından kısa bir süre önce yaşanan olaylarda yardımcı hakem Tarık Ongun'un kafasına isabet eden cisim sebebiyle yaralanmış fakat maçın hakemi Bünyamin Gezer maçı iptal etmeyip 15 dk gecikmelide olsa başlatmıştı. Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bünyamin Gezer'de "İptal etsem Kadıköy yıkılırdı" diyerek taraftarın ve kulüp yöneticilerinin etkisinde kaldığını açıkça göstermişti.

Aynı olayın bugün Diyarbakırspor - Bursaspor maçında yaşanması ve maçın iptal edilmesi bu maçı tekrar gündeme getirecek gibi görünüyor.

KRALFUTBOL - Daha önce neden yapılmadı?
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Belesten 3 puan. Hafta ici Bursa'nin erteleme macida var I.B.B.'ye karsi o macida kazanirlarsa aramizdaki fark 1'e düsecek.
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Belesten 3 puan. Hafta ici Bursa'nin erteleme macida var I.B.B.'ye karsi o macida kazanirlarsa aramizdaki fark 1'e düsecek.Bursa'nın maçı Kasımpaşayla İ.B.B ile değil.Bursa şu maçı oynasa puan kaybederdi üstüne hafta içi de Kasımpaşa'ya puan kaybederlerdi.Şimdi havadan 3 puan ve üstüne hiç yorulmadan yapacakları Kasımpaşa maçı oynayacaklar.Kasımpaşa bugün 90 dakika maç yaptı Kayseriyle ama bursa 15 dakika bile oynamadı.Yani Diyarbakır hem düşmenin hem de şampiyonluğun kaderiyle resmen oynadı
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Diyarbakır şuandan itibaren ligden düşürülmeli,izlerken lanet ettim resmen böyle rezillik olamaz.
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Diyarbakır ligden düşürülmesin,ligden çekilmeye filan da kalkmasınlar sakın! Fener'den Kadıköy'de puan aldılar. Oldu da ligden atıldi filan Fener fazladan 2 puan almış olacak. Bu da ligde büyük adaletsizliğe neden olur.Şimdi bana "Kasap et derdinde koyun can" diyenler olacaktır ama ben işin politik kısmına bakmam arkadaş.O kısmı siyasiler halletsinler. Ama Diyarbakır ligin sonuna kadar ligdeki varlığını sürdürmelidir. Artık ondan sonra düşürürler mi çıkarırlar mı ne yaparlarsa yapsınlar.
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...Bazılarıda iyi oldu demiş 3 puan versinler bursaya filan.Bence maç tekrar oynanmalı nerede olursa nasıl olursa olsun !
 
Cevap: Peki şimdi ne olacak? Açıklıyoruz...durumun vahameti-birçok açıdan futbolla sınırlı değil-bu kadar büyükken olayı sadece bursasporun oynamadan aldığı 3 puan olarak görüp eleştirmek olmaz...biraz daha aklıselim de yarar var...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt