Dizi Sektöründe Dibe Çakılmamızın Sebebi Ne? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Konuyu açacak yer bulamadım buraya açayım dedim.3-4 yıldır genel anlamda çok çok sıkılmadıkça açıp dizi izleyemiyorum
Dönüp dönüp baymış-bayık konulu dizileri ısıtıp ısıtıp önümüze koymalarının sebebi ne ?
Bazı dizilerin tutmayacağı barizken yinede Yönetmen ve Üst kadro bile bile dizileri çıkardığında bir kazanım mı elde ediyor yoksa zevkleri mi o kadar?
Ve gerçekten 2-3 yakışıklı erkek 2-3 büyük gözlü güzel kızın oynadığı aşk dizileri bu kadar mı tutuyor yahu ?
Behzat Ç.
Ezel
Leyla ile Mecnun
Aşkı Memnu
ve daha niceleri daha eskiye hiç gitmiyorum bile .

İstanbullu gelini izlememişsin renkdaş.. harikadır..

Faruk ile sürreyanın aşkı öylesine güzel ve izlettiriyor ki anlatmam..

Geçen hafta sırf hayranı olduğum için sürreya beresi aldım.. Süreyya beresi ne midir ? Selanik örgüsü der geçerim.

En önemlisi sürekli aynı oyuncuları görmemiz. Ben sıkıldım sürekli aynı tipleri görmekten.
İkincisi ise orjinal bir konu olmaması. Konu klasik; iki aşık var. Biri zengin birisi fakir. Bunların birleşmesine engel olan tipler.

Sürekli bu konu değişiyor.
Konusu ilginç olan filmlere baktığımızda hepsinin tuttuğunu görüyoruz.

Suskunlar
Kurtlar Vadisi
İçerde
Ezel
Çukur
Aşk-ı Memnu
Behzat Ç

Diğer diziler hep birbirinin kopyası.

En önemlisi sürekli aynı oyuncuları görmemiz. Ben sıkıldım sürekli aynı tipleri görmekten.
İkincisi ise orjinal bir konu olmaması. Konu klasik; iki aşık var. Biri zengin birisi fakir. Bunların birleşmesine engel olan tipler.

Suskunlar
Kurtlar Vadisi
İçerde
Ezel
Çukur
Aşk-ı Memnu
Behzat Ç

Bez bebek ve sihirli annemin olmadığı bir liste ?

Suskunlar
Kurtlar Vadisi
İçerde
Ezel
Çukur
Aşk-ı Memnu
Behzat Ç

Katılırmısın bilmem ama içerdenin senaristi bu sorunu düşünmüş ve Ezelde ters köşe oluyordu bende sürekli öyle yapmalıymışım dermiş gibi dizi yapmış . (Yani bana öyle geldi )
Ters köşe yapacam diye canı çıkıyordu ve ters köşeleri orijinal durmuyordu-oyunculuklarında çoğu yapmacıktı bence.
Oda yani bu soruna çözüm bulma amacında değilde bundan yararlanma amacında gibiydi bence

Yüzde 90 sebebi otosansür.

Geriye kalan yüzde 10 sebep sayfalarca tartışılabilir.

Aşk-ı Memnu, Behzat Ç dizilerini bugün yapmaya cesaret eden bir yapım şirketi yok! Demek istediğimi anlamışsınızdır. Saygılar.

Şu yaşıma kadar izlediğim Türk dizisi adedi 5 bilemedin 6'dır. Ama gördüğüm kadarıyla ana akım kanalların hepsinde haftanın 7 günü dizi var.

Yakışıklı oğlanların ve güzel kızların iş sahibi olması için hatrı sayılır bir istihdam yaratıyorlar. Olaya ancak ekonomik açıdan bakabiliyorum. Sanatlık bir durum yok.

Şu yaşıma kadar izlediğim Türk dizisi adedi 5 bilemedin 6'dır. Ama gördüğüm kadarıyla ana akım kanalların hepsinde haftanın 7 günü dizi var.

Yakışıklı oğlanların ve güzel kızların iş sahibi olması için hatrı sayılır bir istihdam yaratıyorlar. Olaya ancak ekonomik açıdan bakabiliyorum. Sanatlık bir durum yok.

5 bilemedim 6 dizinin adını yazar mısınız rica ediyorum?

Katılırmısın bilmem ama içerdenin senaristi bu sorunu düşünmüş ve Ezelde ters köşe oluyordu bende sürekli öyle yapmalıymışım dermiş gibi dizi yapmış . (Yani bana öyle geldi )
Ters köşe yapacam diye canı çıkıyordu ve ters köşeleri orijinal durmuyordu-oyunculuklarında çoğu yapmacıktı bence.
Oda yani bu soruna çözüm bulma amacında değilde bundan yararlanma amacında gibiydi bence

Evet o kısma katılıyorum.
Benim demek istediğim ana konu ilgi çekiciydi. Gidip iki aşığın birleşmesine engel olmalarını izlemektense iki kardeşin acıklı hikayesini izlemek daha mantıklı. İntikam almak isteyen bir aşığın hikayesi daha mantıklı.

Peki konudan saparak şunu sormak istiyorum kadına şiddete böyle dikkat çekmek olumlu mu yoksa olumsuz mu ?

Diziyi seyretmedim. Şu kısacık videoyla yargılamamak lazım. Sonrasında ne anlatacağı önemli. Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinin ilk bölümünde kadına tecavüz etmişlerdi; bayağı eleştirildi yer yerinden oynamıştı. Ama sonra kadın dernekleri diziye teşekkür etti.

Saat 20:00-22:00'de kanallar arası random zap yap. Herhangi birinde 1-2 sn bile durduğunda bile sadece drama, ağlama, bağırma, keskin ve derin bakışlar, backroundda yükselen string ve violin seslerine rastlayacaksın. Zaten sonra için çömelir ve kapatırsın

Son düzenleme:
ben belgesellere taktım bu aralar

leylekler de mesela, üremek için göç ettiklerinde, üreyecekleri yuvalarına önce erkek gelip ortalığı toparlıyormuş,yoksa hanım nazlanıyormuş

yazık lan ,nedir bu erkeklerin çektiği

kırlangıçlarda da durum aynı

Son düzenleme:
Üst Alt