DNA'nın Yapı Taşları Dünya'ya Meteorlarla Gelmiş Olabilir | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DNA'nın Yapı Taşları Dünya'ya Meteorlarla Gelmiş Olabilir

DNA ve RNA'nın oluşumunda yer alan kimyasal yapı taşları primidin nükleobazların karbon açısından zengin meteorlar tarafından Dünya'ya taşınmış olabileceği belirtildi.

Nature Communications adlı hakemli dergide yayımlanan araştırmaya göre, DNA veya RNA oluşturmak için gerekli olan pirimidin nükleobazlar, karbon bakımından zengin meteorlar tarafından Dünya'ya getirilmiş olabilir.

DNA ve RNA oluşumunda sitozin, urasil, pürin ve timin içeren pirimidin nükleobazların gerekli olduğu, gök taşlarında da şimdiye kadar yalnızca pürin nükleobazları ve urasilin varlığı biliniyor.

3 göktaşı analiz edildi​

Japonya’daki Hokkaido Üniversitesi'nden Yasuhiro Oba ve çok sayıda araştırmacı, son teknoloji ürünü analitik teknikleri kullanarak nükleobazların optimize edilmesiyle Murchison, Murray ve Tagish Lake isimli karbon bakımından zengin üç gök taşını analiz etti.

İlk kez tanımlandılar​

Böylece meteorlarda daha önce tespit edilen guanin, adenin ve urasil gibi bileşiklere ek olarak sitozin ve timin gibi çeşitli pirimidin nükleobazlar ilk kez tanımlandı.

Söz konusu bileşiklerin yıldızlar arası uzay alanındaki fotokimyasal reaksiyonlar tarafından üretilerek daha sonra Güneş Sistemi'nin oluşumunda asteroitlere eklemlenmiş olabileceği, araştırmanın nihai bulgusu olarak öne çıktı.

Araştırmada, pirimidin nükleobazların gök taşları tarafından dünyaya taşınmalarının ise daha sonra erken yaşam için genetik işlevlerin ortaya çıkmasında rol oynamış olabileceği aktarıldı.

Gazete Oksijen

Meteorun üstünde geldiyse atmosfere girerken yanardı demek ki çekirdeğinde gelmiş. Tıpkı rahim yumurtası gibi tek farkı tüm canlılar içindeymişsiz.

ewt japonlar da düşünüyodu islamiyeti nasıl bitiririz diye
boyle atheist bir japon arkadasim vardi cok atarli , kutuphanesinde islam karsiti kitaplarini sergilemekle ovunurdu.
aslen ailesi atadan budist kral soyundan geliyor

bununla baya atesli tartismalarimiz olurdu.

birgun kendisine sana bir gercegi ifsa edecegim ama bunu kaldiramayip harakiri yaparsan cehenneme gideceksin dedim.

-neymis o diye dalga gecercesine guldu.
- dedim ki musluman olmadigin icin ne yaparsan yap istersen kanserin caresini bul , istersen uzayda yeni yasanabilir bir gezegen kesfet yine de cehenneme gideceksin.
-ben gercekten bunu kaldiramam dedi , arkasinda asili duran aile yadigari katanayi aldi usulca , bagdas kurdu, kaslari catildi birden.Bana donup soyle dedi : Siz nasil diyor eshedo unlo ilaheillalloh ve eshedo onno mohammedo obdeho ve resoluho .. cekti katanayi sapladi harakirisini tamamlayip yilgildi onume..

demem o ki cok esasli adam bu japonlar..

boyle atheist bir japon arkadasim vardi cok atarli , kutuphanesinde islam karsiti kitaplarini sergilemekle ovunurdu.
aslen ailesi atadan budist kral soyundan geliyor

bununla baya atesli tartismalarimiz olurdu.

birgun kendisine sana bir gercegi ifsa edecegim ama bunu kaldiramayip harakiri yaparsan cehenneme gideceksin dedim.

-neymis o diye dalga gecercesine guldu.
- dedim ki musluman olmadigin icin ne yaparsan yap istersen kanserin caresini bul , istersen uzayda yeni yasanabilir bir gezegen kesfet yine de cehenneme gideceksin.
-ben gercekten bunu kaldiramam dedi , arkasinda asili duran aile yadigari katanayi aldi usulca , bagdas kurdu, kaslari catildi birden.Bana donup soyle dedi : Siz nasil diyor eshedo unlo ilaheillalloh ve eshedo onno mohammedo obdeho ve resoluho .. cekti katanayi sapladi harakirisini tamamlayip yilgildi onume..

demem o ki cok esasli adam bu japonlar..
sokunca arkadan çıktı mı katana?

Bu araştırmalar daha eskiye dayanıyor. Bir belgeselde izlemiştim bununla ilgili bir bölüm vardı. Belgeseli hatırlarsam paylaşırım.

bildigim tek şey henüz hicbirsey bilmediğimdir.

bilimin yolu budur , cahilliğin ki ise cani istediğine inanmaktır .

- bu is , meteora nerden geldi diye uzar gider

Bu düşüncenin kökeni Antik Yunan'a kadar gidiyor. Daha sonra bilimsel olarak tanımlanmış bir hipoteze dönüştü. Adı Panspermia Hipotezi.

Üst Alt