Dokuzuncu Hafta İçin Beklentileriniz Neler ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dokuzuncu Hafta İçin Beklentileriniz Neler ?

Özellikle son 2 sezonda Galatasaray, Kadıköy'e çok umutlu gidiyordu. Kazanmak şöyle dursun fark atarak geliriz söylemleri vardı gerek tribünde, gerek sokakta, gerekse de bu forumda dile getirildi. Ama sonuçta oynanan rezil 2 maç alınan 4-1, 3-1 gibi skorlarla birlikte 8 yıllık kara lekeyi 10 yıla taşıdı. Geçen sezonu hatırlıyorum da daha lig başlamadan bile o maçla ilgili topicler açılıyordu. Bu sezon ise o maçın adını dahi anan yok.

Her ne kadar Fenerbahçe sezona kötü başlangıç yapmış olsa da Galatasaray kadar kötü top oynamadı geride kalan süreçte. Üstelik son 2 haftadır da aldığı farklı skorlarla kara bulutları dağıtmışa benziyor. Biz ise kötü oynarken de kazanıyoruz klişesine aldanıp futbol anlamında rezalet geçen 4 haftanın ağır faturasını ligin yeni takımı Karabükspor karşısında ödedik. 11. dakikada 2-0 olan maç daha da büyük facialara yol açabilirdi. Alınan yenilgiden çok takımın içinde bulunduğu ruh hali perişanlığı simgeliyor. Baros sakatlandı diye koskoca Galatasaray sol açık oyuncusundan forvet yaratma mecburiyetine düşmüş. Arda, Hakan Balta, Sabri düzelemiyor. Yeni transferler katkı yapamıyor. Kaleci güven vermiyor. Savunma hattı da son günlerde çatırdamaya başladı. Teknik heyet gidişata çare üretemiyor ve bunca sorunun arasında Kadıköy'deki Fenerbahçe derbisi yaklaşıyor.

Çok iyiyiz dediğimiz zamanlarda bile o statta tanınmaz hale gelen Galatasaray amblemli 11 kişi Sivas, Karabük, Buca, Karpaty gibi deplasmanlarda bile yokları oynarken nasıl bir takım haline dönüşecek de 10 yıllık seriyi bozacak. Maça 20 gün kala düşünüyorum ama beni umutlandıracak bir şey bulamıyorum. Bulan varsa yazıversin.

Var mı umudu olan ?

Not: Galatasaray'ın olduğu yerde her zaman umut vardır klişesiyle değil de mantıklı gerekçelerle konuya yaklaşılırsa daha sağlıklı olur sanki..

Cevap: Dokuzuncu Hafta İçin Umudu Olan Var Mı ?

En çok umutlu olduğumuz anda Psikolojik etken ve baskılardan yenildiğimiz deplasmandır. Bunun umutla,ruhla ve gazla alakası yoktur.

Malasef yenilgi bekliyorum :sad007: birde şunu unutmamak gerek en iyi kalecilerimiz bile kadıköyde saçmalıyor bizim nedense Ufuk'un perfonmansı çok önemli bu maçta umarım diğer kalecilerimizin başına gelenler ufuk'un başına gelmez.

Ben Galatasaray'ın 9. hafta da Fenerbahçeyi yenebileceğine inanıyorum. Bu durum çokta gözümüzde büyüteceğimiz bir şey değil.

Milli maç arası bizim açımızdan faydalı olmuştur. Takımın toparlanmasına vesile olacaktır.

Başka bir başlıkta da daha önce söylediğim gibi Fenerbahçe'yi gözümüzde büyütmenin bir anlamı yok, öyle ahım şahım bir takım olmayacak karşımızda.

Tek devrelik bir takım ve ikinci yarılarda ortadan kayboluyorlar. Kaldı ki son iki hafta da oynadıkları iki rakipte derbi için kıstas olamaz.

Bir tarafta düşme potasının potasını eriten Kasımpaşa diğer yanda kadrosunun yarısı tribünde oturan Gençlerbirliği.

Paşa maçında çok pozisyon verdiler. Gençler maçında ise 10 kişilik Gençlere karşı öyle ahım şahım pozisyonları olmadı. Dikkat edilmesi gereken adam Niang. Zira adam golü kokluyor.

İstatistikler genelde bozulmak için oluşur. Kadıköy büyüsünün yada psikolojik baskısının da kırılacağı bir zaman vardır. Bu zaman niye 9. hafta olmasın.

Ben özellikle Arda'nın Kadıköy'de ki zincirin kırılmasında baş rol oynayacağını düşünüyorum.

Bekleyip göreceğiz.

bişeyde demiyorum ya sadece o gün gscimbomforumu açıcam skora bakıcam nedense hissi bir beklentim var:lol: annemden geçti sanırım şu annnem yok mu galatasaray için rüyaya dalsa görür ne olacağını :lol:

Fenerle olan maçlarda totem his falan farketmiyor başka bir şey var o stadda ne yapsan olmuyor..

bu maça kadar rijkaard a bişey demiyeceğim...bence sizde biraz sabırlı olun sadece 1 maç sonra

gerçekten mücadele edicek , ruhunu sahaya koyacak futbolcular sahada olursa maç sonunda hangi sonuc cıkarsa cıksın hepimiz gururlu bir şekilde kapatırız o günü..

Takım kötü fakat ben yenileceğimize inanmıyorum bu yıl. Geçen yıl yeneceğimize inanmıyordum kesinlikle. Fakat bu yıl en azından yenilmeyeceğiz bence. Tam kadro çıkarsak yeneriz de. Kendi silahları ile vurulacaklar bu yıl..

bence herşeyi 1 maça bağlamayın heleki satılık fener maçına:lol::lol:
1 maç diye diye artık bence yolun sonuna geldik..bu sene şampiyon olup seneye şampiyonlar liginde olmamız şart.bekleyin yenilirsek hep birlikte dalarız rijkaard a:D tabi sonrada mustafa sarp ayhan barış gibi topçuların yerine cumhur musa falan denenmeli artık

bence herşeyi 1 maça bağlamayın heleki satılık fener maçına:lol::lol:

Sanki diğer maçlarda çok umut bağlanacak bir takım var da diğer maçlara bağlayacağız. Diğer maçlar beni fazla enterese etmiyor son birkaç senedir. Ben artık Kadıköy'de kazanan bir Galatasaray görmek istiyorum. Onu kazansınlar birkaç sezonluk Kadıköy serisi yapsınlar şu lekeyi temizlesinler ondan sonra bakarız diğer maçlara da şampiyonluklara da. Ayrıca diğer maçlara bakınca da şampiyonluk gelmiyor. Bu da ayrı bir anektod..

Sanki diğer maçlarda çok umut bağlanacak bir takım var da diğer maçlara bağlayacağız. Diğer maçlar beni fazla enterese etmiyor son birkaç senedir. Ben artık Kadıköy'de kazanan bir Galatasaray görmek istiyorum. Onu kazansınlar birkaç sezonluk Kadıköy serisi yapsınlar şu lekeyi temizlesinler ondan sonra bakarız diğer maçlara da şampiyonluklara da. Ayrıca diğer maçlara bakınca da şampiyonluk gelmiyor. Bu da ayrı bir anektod..

Bence ortada bir leke gibi durum yok. Sonuçta şansımız tutmuyor Fenerbahçe'ye. Ne yapalım, Fenerbahçeliler gibi yıl boyunca Galatasaray'ı yendik diye övünelim mi ? Takım iyi ve sistemli olsun, belirli bir istikrarı yakalayalım, Avrupa'da iyi kötü bir çizgimiz olsun, her sene yenilelim benim için sorun değil. Onlar övünsünler bizi yendikleri için, bu durum beni kızdırmaz hatta onlarla dalga bile geçerim, başarı kriteriniz ne kadar yüksek vs. vs . diyerek.. Bırakalım başarı kriterleri bizi yenmek olsun, bizim öyle bir kriterimiz olmasın, öyle basit bir kriterimiz yani.

Üst Alt