# Dominic Iorfa | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Dominic Iorfa

Dominic "Dom" Iorfa (d. 10 Ocak 1968, Benue), Nijeryalı eski futbolcudur.

Profesyonel futbol yaşantısında İngiltere, İskoçya, Türkiye, İrlanda, Hong Kong, Çin ve Belçika gibi ülkelerin çeşitli liglerinde görev yaptı.

1991-1992 sezonunda büyük umutlarla Galatasaray'a transfer edildi; ancak beklenenin çok altında bir performans sergiledi. Gheorge Hagi onun için çok yetenekli bir futbolcu olabilir fakat çok yavaş ifadelerini kullandı. 1999-2000 sezonunda ülkesi Nijerya'nın Lobi Stars FC takımında faal futbol yaşantısına son verdi.

hayatımın statta izlediğim ilk maçında,devre arasında sahaya çıkıp ısınmak için şut atarken,vurduğu sert ve alakasız bir şutla,yüzü tribüne dönük polisi sırtından vurup yere düşüren ve tribündeki binlerce taraftarın "hay allah belamızı versin,nerden bulduk lan bu herifi" sövüşlerini gülerek karşılayan nijeryalı futbolcu müsveddesi. nijerya nijerya olmadan önce 20 küsür kez milli olmuşluğu vardır.zaten o bıraktıktan sonra nijerya kendine gelmiş, olimpiyat şampiyonu bile olmuştur. :D

Alıntıdır yukardakiler. :D

Atlet miymiş neymiş önceden kendisi.

Mustafa Denizli'nin bize kazığıdır. :D

Bir hort da ben yapayım. Ben yaptım mı böyle yaparım. 6 nerdeyse 7 senelik hort :D

İorfa için kendi ortasına kafa vuran adam diyorlar da sanki başkası yok mu bunu yapan. Hem de yine Galatasaray'lı ; Servet ;

Servet, kendi ortas

şu iorfa'nın kendi açtığı ortaya attığı kafayı oldum olası merak etmişimdir ama hiç bir yerde bulamadım videosunu :)

Üst Alt