donald trump - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

donald trump

C_anwgfWAAgAddI.jpg

yalnız yavuşak, barzaniye ağır silah satcakmış diyiler, reis dedik akıllı olsun deperiz

onun için sarı reisi değil, uzun reisi teşekkür etmek lazım.

abd suriyeli kürtlere daha ağır silah verecekmis

dış politikamız o kadar berbat ki, abdliler nato ülke yerine ypg gibi terör örgütleri daha çok güvenmeye başladı artık.

yıllardır yanlış kişileri destekledik ve yanlış stratejiler uyguladık, sonunda elimizde patladı.

hulogh

Son düzenleme:
onun için sarı reisi değil, uzun reisi teşekkür etmek lazım.

abd suriyeli kürtlere daha ağır silah verecekmis

dış politikamız o kadar berbat ki, abdliler nato ülke yerine ypg gibi terör örgütleri daha çok güvenmeye başladı artık.

yıllardır yanlış kişileri destekledik ve yanlış stratejiler uyguladık, sonunda elimizde patladı.

hulogh

artık gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin insanları başkaları yada ülke çıkarları için ölmek istemiyor, ülkelerin iç dinamikleri de bunu istemiyor.sorunun olduğu yerde bir maşa bulup onu silahlandırarak olayları çözmeye çalışıyorlar o da terör olarak bütün dünyaya geri dönüyor.
bundan sonra toplu(milyonlarca can) savaşların ve ölümlerin olduğu savaşları göreceğimizi zannetmiyorum 3. dünya savaşı denen şey şu an da yaşadığımız şey "ülkelerin kendi elleriyle silahlandırdığı terör"

artık gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin insanları başkaları yada ülke çıkarları için ölmek istemiyor, ülkelerin iç dinamikleri de bunu istemiyor.sorunun olduğu yerde bir maşa bulup onu silahlandırarak olayları çözmeye çalışıyorlar o da terör olarak bütün dünyaya geri dönüyor.
bundan sonra toplu(milyonlarca can) savaşların ve ölümlerin olduğu savaşları göreceğimizi zannetmiyorum 3. dünya savaşı denen şey şu an da yaşadığımız şey "ülkelerin kendi elleriyle silahlandırdığı terör"

farklı yolları da var

iran devleti mesela suriye gibi ülkelerde milis güçleri kuruyor, açıktan para ve silah yardımı yapıyor, kendi generallerini ve gerekirse askerlerini gönderip birlikleri kumanda ettiriyor

farklı yolları da var

iran devleti mesela suriye gibi ülkelerde milis güçleri kuruyor, açıktan para ve silah yardımı yapıyor, kendi generallerini ve gerekirse askerlerini gönderip birlikleri kumanda ettiriyor
Peki aynısını biz yapsak Türkiye de nasıl tepki alırız kardeş hic düşündüm mü? Burada sürekli laf giydiren kardeşlerim acaba asimetrik güç dağılımında biz de pozisyon almaya çalıştığımızda neler söylerler misal. Ya da abd rusya yada büyük devletler bu güçlerini elde etmek için hangi bedelleri ödüyorlar misal? Öyle bedel ödemeden bir şey hak etmeye izin verileceğini düşünmek bile komik.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki aynısını biz yapsak Türkiye de nasıl tepki alırız kardeş hic düşündüm mü? Burada sürekli laf giydiren kardeşlerim acaba asimetrik güç dağılımında biz de pozisyon almaya çalıştığımızda neler söylerler misal. Ya da abd rusya yada büyük devletler bu güçlerini elde etmek için hangi bedelleri ödüyorlar misal? Öyle bedel ödemeden bir şey hak etmeye izin verileceğini düşünmek bile komik.

bedelsiz olacak diyen olmadı ki zaten rnş

iran zengin bir ülke olmamasına rağmen bunları yillardir yapıyor lakin.

strateji başarılı ise kimin ne söyleyeceği umrumda değil

muhakkak her boka muhalefet edenler olacaktır her zamanki gibi, ama yıllardır şehit verip şunu bitirecez bunu kesecez deyip büyük ordu ile rezil olmaktan daha iyi diye düşünüyorum

şuan türkiye'yi pek kaale alan yok. bu duruma gelmemizin en buyuk sebeplerden birisi REİSimiz ve onun yanındakilerin dış politikası.

bedelsiz olacak diyen olmadı ki zaten rnş

iran zengin bir ülke olmamasına rağmen bunları yillardir yapıyor lakin.

strateji başarılı ise kimin ne söyleyeceği umrumda değil

muhakkak her boka muhalefet edenler olacaktır her zamanki gibi, ama yıllardır şehit verip şunu bitirecez bunu kesecez deyip büyük ordu ile rezil olmaktan daha iyi diye düşünüyorum

şuan türkiye'yi pek kaaleye alan yok. bu duruma gelmemizin baş sebebi REİSimiz ve onun yanındakilerin dış politikası.
Kaale alınman için önce Güçlü olman lazım. Yoksa uzun yıllardır kaale alındığını sanıp konuşup durursun. Silah uretmeden para harcamadan güçlü filan olamazsin.

Biz hiçbişey yapmadan surekli bedel oduyoruz daha kotu degil mi.

Yapmıyor muyuz! Türkiye olarak Suriye'deki güçleri desteklemiyor muyuz! Bedel ödemiyor muyuz! Enteresan.

Üst Alt