DonanımHaber'in Amazon Rezaleti - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DonanımHaber'in Amazon Rezaleti

Ilginc..
Hulya ve Murat Turkce'yi ayni ogretmenden ogrenmisler.
ustelik sozde amazon yetkilisi kisinin "basit bir site yoneticisi" gibi asagilayici bir sifat takmasi sacmalik. Basit bir site yoneticisi fotosopu yapan arkadasin fakeleri hazirlarken baya bir sinirli oldugunuda gosteriyor.

Untitled-2.jpg
Sende zeka geriliği var galiba, idrak edemiyorsun çünkü anlatılanları. Engelliyorum canısı hadi uza. Gerizekalıya anlatsam anlamıştı şimdi bu kadar yazılan şeyi.

Haksız kazanç yok mu?
Adamlar referanslı link paylaşanları banlıyorlar. Ama milletin eklediği her Amazon linki otomatik olarak referanslıya dönüşüyor. Üstelik, Amazon ile anlaşmaları filan da yok. Adamlar mahkemeye vermişler.

DOnanimhaberin yaptigi etik degildir. Burda katiliyoruz.

DH'nin referans verenleri banlama yetkisi var mi? Evet.

"milletin eklediği her Amazon linki otomatik olarak referanslıya dönüşüyor" <<iste bu.. bu bir sucmudur? siradan bir linkin referansli linke hale gelmesi bir suc mudur?
Bence degil. bilen arkadaslar soylesin.

Peki ondan sonraki etapta ne oluyor. Amazon referans gelen linke komisyonu oduyor. Bu noktada yasal olmayan bir sey var mi peki?

Bence hukuksal olarak bastan sona temiz gibi duruyor. Her ne kadar isin icinde pustluk, uckagitcilik olsa da.

Bir insani cezalandirmak icin elinde onu suclayacak yazili ceza yargin olmasi lazim.

Mesela bunun gibi;

"5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 53. maddesi gereğince milletin eklediği her Amazon linki otomatik olarak referanslıya dönüşürse....."

1) Konu sahibi bu işi hayır için yaptığını ve para kazanmadığı söylüyor ama linklere gizlediği referanslarla paraları cukkalıyor

2) Referanslı link paylaşan kişilerin mesajlarını siliyor ve uyarı puanı veriyor ama kendisi referanslı link paylaşımı yapabiliyor

3) Konuda referanssız kişilerin paylaştığı fırsat linklerini alığ anakonuya kendi referansını ekleyip paylaşıyor

4) Amazonda son 3-4 aydır uygun fiyatlı ürünleri Türkiyeye göndermiyor. Bunun sebebinin konu sahibinin referanslı linki üzerinden olduğu düşünülüyor. Çünkü zaten fiyatı çok uygun kargo bedava birde komisyon verirse iyice zarar edecek amazon.

5) 75 euro sınırının 30 euroya düşmesinde en büyük etkenin bu konu olduğu düşünülüyor.

22 Temmuz 2017 Amazon Konusu Hk.

eger dogruysa 4 ve 5 cok sinir bozucu olmus

Uluslararası Ticaret anlaşmasına giriyor bu konu amazon dan dolayı. Türkiye ceza kanunda da olmaya bilir bu konu. Haksız ve hileli ticari rekabet alanına girmektedir resmen. Ha Türkiye Cumhuriyeti bu anlaşmada imzası varmı veya nekadar uyuyor bilmiyorum.

tam da zamaninda patlak verdi ha
gelecek ay türkiyede oldugum vakit oyun siparis etmeyi düsünüyordum amazondan
simdi kesin sorun cikar
sicayim sansima

Amazon haberimiz yok ahanda simdi yasal islem baslatacagiz falan biraksin. Baktilar bu parazite haybeye baya para gidiyor. arastirip linklerin donanimhaber sitesinden geldigini gorup siradan uye bulmus gibi patlatiyolar bombayi. Donanim haber sitesi bos adamlarin sitesi degil. oyle sen veya ben gibi koftilerin chrome page source'undan bulabilecegin bir acik birakmazlar. Ancak amazon killanirsa yakalanabileceklerini biliyorlardi. ki bilakis o korktuklari baslarina geldi. Cunku baktilar paranin tadi iyi, belkide gecici kisa bir donem kazanci olarak yaptiklari sey uzadi da uzadi. Sonunda Amazon her zaman kazanir.

Bu konu simdi benim gozumde bi hikayeyi canlandirdi. Bir akvaryum hikayesi.
Bi baba balik dusunun. Biyikli falan . Amazon balik. Bu balik cok guclu, akvaryumun en buyugu ama ne kadarda buyuk olsa eli mamaya muhtac. hani boyle uzerlerine parmaklarimizla doktugumuz toz mamalari varya. Ha iste o ne? Para.. Musteriler.. Balik buyuk oldugu icin mamaya doymuyor. Daha cok lazim.
Peki ne yapiyor bu sorunu cozmek icin. Yedigi mamalari vucudu kullandiktan sonra az bucugunu alttan siciyor.
Siciyor ki alltaki kucuk baliklar ornagin donanim haber cinsi. onlarda aliyorlar bu kucuk diskilari yiyorlar. Onlar kucuk balik oldugu icin buyuk baligin kucucuk boku onlara cok leziz geliyor.
onlarda daha cok istiyorlar haliyle. kucuk parlak baliklar goze daha cazip geldigi icin parlak isiltili vucutlarini gun boyu buyuk biyikli baligi besleyen musterilere gosteriyorlar. Parlak isiltili bedenleri ilgilerini ceksin, buyuk balik akillarina gelsinki mama surekli ustten akvaryuma serpilsin..

felaaaket ucmusum abi. biraz azaltmaliyim

ben olayı tam ayrıntılarıyla araştırmadım. ama karşılıklı win win olayı gibi geldi bana. rezalet olayın hangi kısmında tam anlayamadım. adam menfaatim var desin ya da demesin. ben eğer türkiye'de 100'e satılanı adamın attığı link ile 80 e aldıysam benim açımdan sıkıntı yok. eee bu adam da bundan para kazanıyorsa kazansın benim ucuza almama vesile oldu sonuç olarak. ben ucuza aldıktan sonra amazon isterse adama 80 liranın 40 lirasını versin.

ben olayı tam ayrıntılarıyla araştırmadım. ama karşılıklı win win olayı gibi geldi bana. rezalet olayın hangi kısmında tam anlayamadım. adam menfaatim var desin ya da demesin. ben eğer türkiye'de 100'e satılanı adamın attığı link ile 80 e aldıysam benim açımdan sıkıntı yok. eee bu adam da bundan para kazanıyorsa kazansın benim ucuza almama vesile oldu sonuç olarak. ben ucuza aldıktan sonra amazon isterse adama 80 liranın 40 lirasını versin.

Okudugum kadariyla durum o degil

cevabi bu..
Amazon haberimiz yok ahanda simdi yasal islem baslatacagiz falan biraksin. Baktilar bu parazite haybeye baya para gidiyor. arastirip linklerin donanimhaber sitesinden geldigini gorup siradan uye bulmus gibi patlatiyolar bombayi. Donanim haber sitesi bos adamlarin sitesi degil. oyle sen veya ben gibi koftilerin chrome page source'undan bulabilecegin bir acik birakmazlar. Ancak amazon killanirsa yakalanabileceklerini biliyorlardi. ki bilakis o korktuklari baslarina geldi. Cunku baktilar paranin tadi iyi, belkide gecici kisa bir donem kazanci olarak yaptiklari sey uzadi da uzadi. Sonunda Amazon her zaman kazanir.

Doğru ama sadece müşteri ve satan ile bakmamak gerekir konuya.
Adam emek verip bakın size bu hizmeti sunuyorum ve hiç bir kazancım da olmuyor bundan demektedir.
Müşteride buna inanarak vay be ben bundan sonra sadece bundan alırım düşüncesine kapılıyor. Zararı gören ise diğer bu işi şeffaf şekilde yapan ticaretciler de. Haksız bir rekabet var yani ortada.

amazon sözlesmesine göre gömülü referans linki vermek yasakmis sanirim
insanlar bilinci sekilde bu arkadasa para kazandirmadi ki
kimse bilmeden gizli sakli linkler üzerinden yapti sürekli bu alisverisleri
bu da dolandiriciliga girer

Bence sorun o adamin komisyon almiyorum hayrina yapiyorum demesi de degil.Yazilanlara bakinca anladigim su; normalde referansli linkler yasak kabul edilip siliniyor,hatta israr edenlerin uyelikleri siliniyor

Ama bu konuda aylardir bu kisinin (belki baskalarinin da) ayni seyi yapiyor olmasi goz ardi ediliyor hatta destekleniyor

Okuduklarimdan anladigim bu

Bence sorun o adamin komisyon almiyorum hayrina yapiyorum demesi de degil.Yazilanlara bakinca anladigim su; normalde referansli linkler yasak kabul edilip siliniyor,hatta israr edenlerin uyelikleri siliniyor

Ama bu konuda aylardir bu kisinin (belki baskalarinin da) ayni seyi yapiyor olmasi goz ardi ediliyor hatta destekleniyor

Okuduklarimdan anladigim bu
Oda komisyon almıyorum konusu da suç da bu referans linklerin yasak olması nedir?
DH da mı yasak bir yöntem?

Insanlar insaniyet namina yardimci olacaksa olsun, baskalarinin linklere tiklamasi veya alisveris yapmasi uzerinden maddi menfaati isine girmesin diye boyle bir engelleme var

Bu tamamen serbest birakilsa da olurdu

Ama yasakken anladigim kadariyla bazi kisilere veya kendileri baska nicklerle bu yontemi aylardir uyguluyorlarmis

amazondan ilk alışverişimde yardımcı olmuştu oldukça.
bana link vb. atmadı browserdan amazon.com yazarak aldım , aldıklarımın hepsini.

üstümden para kazandıysa da helal olsun sıkıntı yok. hb gibi bilimum oluşum ve teknoloji marketlerin %100e yakın kâr ile sattıkları elektronik eşyalara mahrum bırakmadı beni.

bana link vb. atmadı browserdan amazon.com yazarak aldım , aldıklarımın hepsini.

üstümden para kazandıysa da helal olsun sıkıntı yok. hb gibi bilimum oluşum ve teknoloji marketlerin %100e yakın kâr ile sattıkları elektronik eşyalara mahrum bırakmadı beni.

Dedigim gibi sorun komisyon degil , adaletsizlik ,herkese yasakmis gibi sunulan bir seyin 1 veya bir kac kisiye mubah sayilmasi

Çalıyorlar ama çalışıyorlar diyorsun yani :)

Üst Alt