Donk Sezon Sonu Geri Dönüyor!


fft104mm4102460.jpg


Spor Toto Süper Lig'de Başakşehir deplasmanında 4 gol yiyen Galatasaray'a bir kötü haber de İspanya'dan geldi. Donk'un sözleşmesindeki özel madde düştü, futbolcu geri dönüyor.


Ryan Donk'un Real Betis ile sözleşmesindeki özel madde düştü, oyuncuyla devam etmeyi düşünmeyen İspanyol ekibi rahat bir nefes aldı. Galatasaray'dan kiralık olarak Real Betis'e giden Ryan Donk, İspanyol ekibinde yolun sonuna geldi. 2016-17 sezonu için bir yıllığına kiralanan oyuncunun sabit ücretinin 500 bin euroluk kısmı sarı-kırmızılılar tarafından ödenmeye devam edilmişti.

La Liga'da 15 maçta forma giyen futbolcu beklentileri karşılayamadı. Hollandalı futbolcu eğer belli bir maç sayısında forma giyseydi, Betis bonservisini almak zorunda kalacaktı ancak bu da olmadı.

Futbolcunun bu sezon 20 resmi maçta minimum 45 dakika görev alması durumunda, Real Betis'in oyuncuyu 1 milyon 538 bin 750 euro bonservis bedeli karşılığında satın alma yükümlülüğü bulunuyordu. Son haftalarda forma şansı bulamayan Donk, oynadığı 15 maçın 10'unda 45 dakika ve üstü sahada yer aldı.

La Liga'da sezonun bitimine 7 hafta kaldı. Bunların tümünde sahaya çıksa bile 20 maç şartını yakalayamayacağı için Betis'in bonservisini alma zorunluluğu olmayacak. Bu gelişmenin, zaten kendisiyle devam etme niyetinde olmayan kulüpte olumlu karşılandığı bildirildi.

(Skorer)
 
Spor Toto Süper Lig'de Başakşehir deplasmanında 4 golyiyen Galatasaray'a bir kötü haber de İspanya'dan geldi. Donk'unsözleşmesindeki özel madde düştü, futbolcu geri dönüyor. Ryan Donk'un RealBetis ile sözleşmesindeki özel madde düştü, oyuncuyla devam etmeyi düşünmeyenİspanyol ekibi rahat bir nefes aldı.
Futbolcunun bu sezon 20 resmi maçta minimum 45 dakika görev almasıdurumunda, Real Betis'in oyuncuyu 1 milyon 538 bin 750 euro bonservis bedelikarşılığında satın alma yükümlülüğü bulunuyordu. Son haftalarda forma şansıbulamayan Donk, oynadığı 15 maçın 10'unda 45 dakika ve üstü sahada yer aldı.

La Liga'da sezonun bitimine 7 hafta kaldı. Bunların tümünde sahaya çıksa bile20 maç şartını yakalayamayacağı için Betis'in bonservisini alma zorunluluğuolmayacak. Bu gelişmenin, zaten kendisiyle devam etme niyetinde olmayan kulüpteolumlu karşılandığı bildirildi. (Milliyet)
 
Tam ben paylasmak icin girmistim, sen paylasmissin :)

Eldeki curukler yetmiyor buda gelsin kumeye duseriz artik gelecek sezon

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk
 
Bir dursun kazığı daha 6 ay sözleşmesi kalmış umursamaz donka 2.5m euro verdik.Birde başkan borç ödüyor diyenler yok mu hepsini boğazdan sallandırasım geliyor.
 
Üst Alt