Drogba Erçağ Evirgen


1986 doğumlu Drogba lakaplı oyuncu...

Çerkezköyspor'da başladı futbol kariyerine. Amatör kümeyi sarsan bir performans sonrası Lüleburgazspor'a transfer oldu. Ve ilk kez 22 yaşında profesyonal sözleşme imzaladı.

Bu geç bir yaş sayılabilir. Fakat böyle fizikli oyuncuların nispeten geç yaşlarda kendilerini buldukları da bir gerçektir. Hemen Toni, Grafite vs gelir aklımıza.Lüleburgaz'da efsane bir sezon geçirdi. Klasman gruplarda çok zor gol atan bir takım olan Lüleburgazspor ile gol krallığına ulaştı. Yani tek kelime ile diyebiliriz ki takımı sırtladı.Daha doğrusu oynadığı her takımı sırtladı. Güçlü sırtı olduğu, yere sağlam bastığı doğrudur... Keita vari bir dengesi vardır ki bu sene transfer olduğu Karşıyaka'da sağ açıkta da oynatılıyor.Uzun, iri, güçlü ve dengesini koruyabilen bir oyuncu. Üstelik sürati de hiç fena değil. 22 yaşında profesyonal olmuş bir adam için normal sayılabilecek fundamental eksiklikleri var tabi. Mesela ara ara oyundan koptuğu gerçeği var.Tüm bunların yanı sıra sezon başı Karşıyaka yerine Galatasaray'a geliyordu zaten Erçağ. Fakat transfer son anda yatmıştı.

Şimdi düşünüyorum da hem isteksiz Aydın yerine Keita'nın yedeği olabilecek. Hem de santrafor yedeksizliği sorununu yok edebilecek, genç ve Türk pasaportlu bir oyuncu... Hiç fena olmazdı.Aydın'a göre çok çok hırslı, sürekli kendisini geliştirmeye çalışan bir oyuncudur.

1.87 boyu olmalı. Müthiş bir fiziği var. Hem güçlü hem ağır değil.

En büyük özellikleri bunlar.

Keşke alınsa diyorum.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenGeçen seneye kadar amatörmüş..Bu sene Galatasaray'a gelsin diyorsunuz. İlginç doğrusu. Karşıyakadaki maçlarını izleyebildiniz mi? Bir de Lüleburgaz'daki maçlarını izleyemediniz sanırım..Çok karamsarım bu oyuncu hakkında..
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenLüleburgaz'daki çoğu maçını izledim. Karşıyaka'da da iyi performanslar sergiliyor. İzlemediğim oyuncu hakkında konu açmam zaten.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenÖzgürcan varken çok da gerek yok yazacaktım ama zaten o blogda da belirtmişsin oyun stilleri benziyor diye..Bu sezon 5 gol atmış şu ana kadar..Dikkatli takip ederim bundan sonra.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenHoşgeldin İlk öncelikle foruma:)Ara ara kopukluklar dısında oyun anlamında ki eksiklikleri nedir?

Hızlı mıdır?

Dikine oynayabilme özellikleri var mıdır?

Uzaktan sutları isabetli midir?
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenUstad takip ettigim tek bloga sahipsin onu soyliyeyim onceden.Anlattigin kadariyla bu arkadas Yaser'i andiriyor biraz, tabi Yaser'in yetenegi yoktu o ayri konu.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenHoşbulduk,

Mükemmel bir fizik, orta derecede bir teknik ve kötü derecede mental özelliklere sahip.

Hızlıdır, dripling de yapabilir. Fakat kafasını pek kaldıramaz mesela. Oyunu geniş alanda göremez. Ve topu ayağına aldığında biraz fazla dikine oynar. Şutları iyidir, kaleye sırtı dönük top alabilir, pivot özellikleri vardır. Sinirlerine hakim olamayabilir. Kültür seviyesi yüksek değildir. Bunlar biraz düşününce aklıma gelenler.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenHoşbulduk,

Mükemmel bir fizik, orta derecede bir teknik ve kötü derecede mental özelliklere sahip. Hızlıdır, dripling de yapabilir. Fakat kafasını pek kaldıramaz mesela. Oyunu geniş alanda göremez. Ve topu ayağına aldığında biraz fazla dikine oynar. Şutları iyidir, kaleye sırtı dönük top alabilir, pivot özellikleri vardır. Sinirlerine hakim olamayabilir. Kültür seviyesi yüksek değildir. Bunlar biraz düşününce aklıma gelenler.Valla oyuncuyu önce önerip sonra yerin dibine sokmuşun gibi oldu biraz..:)
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenUstad takip ettigim tek bloga sahipsin onu soyliyeyim onceden.Anlattigin kadariyla bu arkadas Yaser'i andiriyor biraz, tabi Yaser'in yetenegi yoktu o ayri konu.Evet, Yaser'i andırıyor diyebiliriz. Fakat Yaser'e göre çok daha güçlü bir oyuncu Erçağ. Ve Yaser'e göre çok daha iyi top sürebilen bir adam.

Yaser'in bir boy büyüğü diyebilirim kısacaBir ek daha... Yaser'in Galatasaray'da olmamasını sağlayan şey... Öz güven eksikliğiydi. Lig A'da çok başka bir Yaser vardı. Galatasaray'da çok başka.

Bir santraforun öz güveni, soğukkanlılığı olmalı. Erçağ bu konuda da iyi bir oyuncu
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenValla oyuncuyu önce önerip sonra yerin dibine sokmuşun gibi oldu biraz..:)Her özelliği iyi olsa Karşıyaka'da olmazdı zaten. Ben 23 yaşında olduğu için, çok hırslı bir adam olduğu için ve belli başlı çok özel meziyetleri olduğu için önerdim. Her oyuncunun eksiklikleri vardır.Keita için de sinirlerine hakim olamayan, kafasını kaldırsa bile oyunu fazlaca sıkıştıran bir oyuncu diyebiliriz. Ama bu Keita'yı kötü oyuncu yapmaz. Aksine doğru kullanıldığında star yapar.Bkz: Rijkaard :) Oyuncunun yeteneği kadar, oyuncunun nasıl kullanıldığı da önemli.
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenEvet, Yaser'i andırıyor diyebiliriz. Fakat Yaser'e göre çok daha güçlü bir oyuncu Erçağ. Ve Yaser'e göre çok daha iyi top sürebilen bir adam.

Yaser'in bir boy büyüğü diyebilirim kısacaBir ek daha... Yaser'in Galatasaray'da olmamasını sağlayan şey... Öz güven eksikliğiydi. Lig A'da çok başka bir Yaser vardı. Galatasaray'da çok başka.

Bir santraforun öz güveni, soğukkanlılığı olmalı. Erçağ bu konuda da iyi bir oyuncuEn son dediğin özgüven eksikliğini Erçağ'da yaşabilir sonucta 22 yasına kadar büyük kulupte oynamamış biri Galatasaray'a gelince oda bocalama evresi geçirebilir .Etrafında bir sürü ondan iyi futbolcular olacak .
 
Cevap: Drogba Erçağ Evirgen86 doğumlu 22 yaşına dek amatörde oynayan bir oyuncuyu demek hiç kimse görememişde bizim arkadaşlar görmüş... ayıp yahu,gecin bunları...
 
Cevap: Drogba Erçağ Evirgen86 doğumlu 22 yaşına dek amatörde oynayan bir oyuncuyu demek hiç kimse görememişde bizim arkadaşlar görmüş... ayıp yahu,gecin bunları...Nasıl yani? Okuduğunu algıyamama/anlamama gibi bir probleminiz var sanırım. Yada tam okumadan sallama merakınız var.Lüleburgazspor'dan ayrılmadan önceki talipleri...

Eskişehirspor, Konyaspor, Denizlispor ve Galatasaray idi.

Galatasaray'ın kapısından döndü. Gittiği takım da Karşıyakaspor.

Ve şu an Karşıyaka'nın ilk 11 oyuncusu.

Gören görmüş yani. Demek ki herkes sizin gibi gese, febe, bejeke izlemiyor değil mi?
 
Cevap: Drogba Erçağ EvirgenNasıl yani? Okuduğunu algıyamama/anlamama gibi bir probleminiz var sanırım. Yada tam okumadan sallama merakınız var.Lüleburgazspor'dan ayrılmadan önceki talipleri...

Eskişehirspor, Konyaspor, Denizlispor ve Galatasaray idi.

Galatasaray'ın kapısından döndü. Gittiği takım da Karşıyakaspor.

Ve şu an Karşıyaka'nın ilk 11 oyuncusu.

Gören görmüş yani. Demek ki herkes sizin gibi gese, febe, bejeke izlemiyor değil mi?gecin bunları 22 yaşına dek alt millilere bir defa secilememiş bir oyuncuyu kahraman yapmaya calışmak boş iştir ,bahsi gecen oyuncu karşıyakada vasat altı bir oyun sergilemektedir...
 
Üst Alt