DSÖ: "Corona mevsimsel gripten daha az öldürücü" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

DSÖ: "Corona mevsimsel gripten daha az öldürücü"

Açıklamanın kolpa olduğu çok bariz.

Grip için dünya bu kadar önlem aldı mı tarihte? Peki her şey normal devam etse sence neler olurdu? Sokaklarda insanlar ölüyordu yav.

Ölü sayılarının da yalan olduğu, bir çok ülkede eksik yazıldığı da bariz.

1.5 milyarlık Çin 3-4 bin ölüm açıkladı.

Hala bunda ısrar ediyor olman daha kötü.
Aynen öyle bu meret griple kıyaslanamaz. Akciğerleri mahvediyor. Gençleri öldürmüyor deniliyor ama güçlenerek devam ediyor, ölüm yaşı düşüyor maalesef.

Daha hızlı bulaştığı ve kuluçka süresinin daha fazla olması da mı yeterli bir fark değil?

Çok basit yahu, dünyada kimse önlem almasaydı nolurdu acaba, bugün burada daha az diyen ya da korona büyütülüyor diyenler utanır mıydı onu merak ediyorum.

Yakalanıp ağır geçirenler neler söylüyor, hayatında yaşamadığı sıkıntıları yaşadığını söylüyor, nefes alamadıklarını, ciğerleri çıkacak gibi öksürdüklerini söylüyor. Ben askerde yaşadığım enfeksiyonda bile bu seviyelere yaklaşmadım bile.

Neyse yahu bu ülkeye bakanın sayıları açıklamaması falan müstehak. Müthiş zihniyet.
Admirim kesinlikle katılıyorum akciğer btlerini görseler grip ile kıyaslamaya utanirlar, yaşlıları geçtim 19-25 arası akciğer tutulimlari ölmeseler dahi ömür boyu akciğer kapasiteleri düşecek maalesef:((((

Daha hızlı bulaştığı ve kuluçka süresinin daha fazla olması da mı yeterli bir fark değil?

Çok basit yahu, dünyada kimse önlem almasaydı nolurdu acaba, bugün burada daha az diyen ya da korona büyütülüyor diyenler utanır mıydı onu merak ediyorum.

Yakalanıp ağır geçirenler neler söylüyor, hayatında yaşamadığı sıkıntıları yaşadığını söylüyor, nefes alamadıklarını, ciğerleri çıkacak gibi öksürdüklerini söylüyor. Ben askerde yaşadığım enfeksiyonda bile bu seviyelere yaklaşmadım bile.

Neyse yahu bu ülkeye bakanın sayıları açıklamaması falan müstehak. Müthiş zihniyet.

Sen yazdıklarımı okumuyor musun? Ben olayın abartıldığını mı söylüyorum? Aptal veriler üzerinden bir tartışma dönüyor. Bu verilere bakarsan gerçek ortada. Ama bu gerçek koronanın ölümcül olmadığını daha tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor. Ben verilerin paylaşılmasına itiraz ettim bile. Cahil cahil grip daha az tehlikeli diyenlerin ekmeğine yağ sürüyor.

Ayrıca bu DSÖ Mart ayına kadar Korona ile ilgili çok olumsuz konuşmuyordu. Durumu saklarılar başta ve insanlar önlem almadığı için yayıldı.

Koca Çin 80 bin vaka açıkladı 3 bin ölüm açıkladı bunlar da o Çin'in yalakalığını yaptı kimse de yalan demedi.

Ne hikmetse bu haberde ölü sayıları doğru varsayılıyor ama gerçek vaka bilmem kaç katı oluyor.

İstatistikten bihaber olanları kandırırlar anca.

Sen yazdıklarımı okumuyor musun? Ben olayın abartıldığını mı söylüyorum? Aptal veriler üzerinden bir tartışma dönüyor. Bu verilere bakarsan gerçek ortada. Ama bu gerçek koronanın ölümcül olmadığını daha tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor. Ben verilerin paylaşılmasına itiraz ettim bile. Cahil cahil grip daha az tehlikeli diyenlerin ekmeğine yağ sürüyor.
Lafım sana değil, genel.

Ayrıca bu DSÖ Mart ayına kadar Korona ile ilgili çok olumsuz konuşmuyordu. Durumu saklarılar başta ve insanlar önlem almadığı için yayıldı.

Koca Çin 80 bin vaka açıkladı 3 bin ölüm açıkladı bunlar da o Çin'in yalakalığını yaptı kimse de yalan demedi.

Ne hikmetse bu haberde ölü sayıları doğru varsayılıyor ama gerçek vaka bilmem kaç katı oluyor.

İstatistikten bihaber olanları kandırırlar anca.
Ölüm sayısı çok daha fazla bence.

Artistligin luzumu yok şamil seviyeni koru

İstatistiksrl olarak gerçekten de gripten daha az öldürücü olabilir ama bu koronanın gripten daha az tehlikeli bir virüs olduğu anlamına gelmez.

Demek istediğim dünyanın halinden bu virüsün mevsimsel grip ile karşılaştırılmayacak ölçüde yıkıcı etkileri var sağlık sistemi üzerinde bunu inkar etmek için deli olmak lazım, koca süper güç çaresiz kaldı. Bilinmezlikten ötürü uzun vadeli ne gibi kronik sorunlara sebep olabileceği falan da ayrı problem ama bugünün konusu drğil tabi.

Gripten aşırı derecede daha bulaşıcı olması ve hastanelik etme oranının daha yüksek olması bile felaket için yeterli, ayrıca bu konuyu daha önce konuşmuştuk Mehmet Ceyhan izah etmişti pek çok kişi soğuk algınlığını griple karıştırıyor, grip ayakta geçirilecek bir hastalık değil yıkar adamı, yataktan kalkamazsın. Yani o geçirdiğiniz soğuk algınlıklarından yola çıkarak grip ile kıyaslamak suretiyle koronayı falan küçümsemeye kalkmayın.

Son düzenleme:
Açıklamanın kolpa olduğu çok bariz.

Grip için dünya bu kadar önlem aldı mı tarihte? Peki her şey normal devam etse sence neler olurdu? Sokaklarda insanlar ölüyordu yav.

Ölü sayılarının da yalan olduğu, bir çok ülkede eksik yazıldığı da bariz.

1.5 milyarlık Çin 3-4 bin ölüm açıkladı.

Hala bunda ısrar ediyor olman daha kötü.

Ben öyle düşünmüyorum ama ikili diyaloğa da girmek istemiyorum.
Bu konuları yeterince konuştuk.

İyi forumlar.

Gscimbom mobil

Üst Alt