Duayen Gazeteci Şansav Büyüka: "Helal olsun Tudor'a!"


Duayen gazeteci Şansal Büyüka, Süper Lig'deki son gelişmeleri Milliyet gazetesine değerlendirdi. "Helal olsun Tudor'a, dimdik ayakta duruyor" diyen Büyüka, Beşiktaş - bayern Münh eşleşmesine dair de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yönetici maç günü açıklama yapıyor, “İstifa ederse kabul ederiz” diyor.
Başkanı daha lig başlamadan başına getirmek için Lucescu’ya gidiyor.
Kazansın kazanmasın her maçta taraftarından küfür yiyor.
Her maçı “istifa” sesleriyle oynuyor ve tamamlıyor.
Medyadan, basın toplantılarında neredeyse dayak yemediği kalıyor.
Sosyal medyada her gün, her saat linç ediliyor.
Kazanırlarsa takım kazanıyor, kaybederse hoca kaybediyor.
Kendi adından çok, Fatih Terim’in adını duyarak yaşıyor.
Her maç son maçı oluyor.
Meslektaşlarından, rakip hocalardan bile hakaret yiyor.
Kendisine “gitti gidiyor” gözüyle bakan futbolcularını bir sonraki maça hazırlıyor.
15 haftası geride kalan ligin 14 haftasını lider kapatmasına rağmen kimseye yaranamıyor.
Diğer hocaların aldıkları paralara baktığınızda “bedava” çalışıyor.
Maç olsun ya da olmasın her gün dayak yiyor.
İşin kötü tarafı, dayağı rakiplerinden değil, kendi mahallesinden yiyor.
Buna rağmen herkese inat, takımı Galatasaray’ı en yakın rakiplerine puan farkı atarak liderlik koltuğunda tutuyor. Demir olsa çürür, taş olsa çatlar...
Helal olsun Tudor’a... Dimdik ayakta duruyor.

Dikkatimi çekti, Aslantepe’ye hangi hoca gidiyorsa, Igor Tudor’un kendi kulübelerine sataştığından, laf attığından dert yanıyor. Bu kadar hoca bu konuda şikayetçiyse, demek ki, Tudor da sütten çıkmış ak kaşık değil... Bir özeleştiri de Tudor’a lazım...
[h=2]Kararında olmalı[/h]Akhisar hocası Okan Buruk’un Galatasaray maçında sahadan atılması ve daha sonra Igor Tudor için “seviyesiz” ifadesini kullanması gündemdeki yerini koruyor.
Ben bu işe bir başka yönüyle bakmak istiyorum. Yaklaşık iki-üç hafta önce hakemlerin dünyasından duydum. Süper Lig hakemleri genellikle Okan Buruk’un saha kenarı tavırlarından ve maç boyu söylemlerinden ciddi anlamda rahatsızlar.

Yanılmıyorsam, bu sahadan atılma, Okan Buruk için ilk defa olmuyor. Göztepe’yi çalıştırırken de uzunca bir ceza almıştı. Sanki Elazığspor hocasıyken de aynı şey oldu.
Okan Buruk daha yolun başındaki bir hoca... Hakemlerde Okan Buruk’a dair böyle olumsuz bir algı yerleşirse, bu genç hocaya zarar verebilir. Elbette Okan Hoca’nın haksızlığa, yanlışlığa, adaletsizliğe tepkisi olmalı... Ama bunun ölçüsü kararında kalmalı...
 
DQD_We-XcAAUj1v.jpg


Günde Sadece 4 Saat Uyku
Dört Bir Yanı Hain Dolu
Yorgun Bitkin Ama Pes Etmeyen Bir Beden
Hakkını Ödeyemeyiz Reis
Yoruldun Biliyoruz Ama
Bu Dava Sensiz Olmaz Reis!
 
Ülke her bir şeyi biliyorum diyipte hicbirseyi bilmeyenlerle dolu

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Haklı.

Ben Tudor'un yerinde olsam bu şekilde devam eder, istifa etmem, çabalarım. Şampiyon olduktan bir hafta sonra da medyayı toplar canlı yayında istifa eder Türkiye defterini kapatırdım.
 

Dikkatimi çekti, Aslantepe’ye hangi hoca gidiyorsa, Igor Tudor’un kendi kulübelerine sataştığından, laf attığından dert yanıyor. Bu kadar hoca bu konuda şikayetçiyse, demek ki, Tudor da sütten çıkmış ak kaşık değil... Bir özeleştiri de Tudor’a lazım...
.

Tanıdık bir cümle mi hocam? :DD
 
bende rakip taraftarı olsam tudorun gitmesini istemem fenerli yakın arkadaslarım var terimin adını duyunca adamların göz bebekleri büyüyor

tudor iyi sizde böyle aynen devam diyorlar
 
Şu duruşu zorluk derecesi yüksek maçlarda da bir görsek takdire şayan olacak. Tek ümidim ikinci yarı bu tür maçların daha iyi olması, olmazsa bile en azından ligin sonuna doğru stres yükseldikçe diğer maçlarda olsun saçmalamaması.
 
Sağlam psikolojisi olduğu kesin kimseye kulak vermeden kendi bildiğini okuyor... Sene başı dediğim gibi bu herif kalırsa bizi bir şekilde şampiyon yapacak sanırım sadece Anadolu takımlarını yenerek.. Ama bu tudorun iyi bir hoca olacağı anlamına gelmez bu takım hamzayla da şampiyonluk yaşadı..
 
Vasat üstü maçlarda 7-8 tane yemediğimiz için mutlu olduğumuz yerde helal olsun denilecek bir durum yok. Tudor'dan herkesin beklentisi dengeli top oynatması yoksa Anadolu diye tabir edilen görece olarak kolay maçlarda da puan kaybedebilir sorun değil yeri geliyor Barca, Real'de yaşıyor bunları. Zorluk seviyesi artan her maçta takımın saçmalaması normal değil tabi ki fatura hocaya kesilir.
 

Bir mesaj.

İçeriği de gayet açık sevgili Tanrıverdi. İkinci yarı başladıktan sonra da seri galibiyetler ve liderlik devam ettiği sürece de eleştirilecek. Şampiyonluk "Tudor'a rağmen" olarak değerlendirilecek. Siz sanıyor musunuz ki bu sene şampiyon olsa bile gelecek sene huzur bulacak. Hayır! Bu yüzden adam bunu anlasa ve zirvede bırakıp Türkiye gerçeklerini tokat gibi yüzümüze vurup gitse harika olur! Hatta alın Terim'inizle mutlu olun diye de sözlerini tamamlasa.
 
Üst Alt