Dünya Basını, Gomis'in Oyuna Devam Etmesine Şaşırdı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
kralspor8138.jpg

Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis’in, dün akşam Kasımpaşa ile oynadıkları maçta geçirdiği baygınlık dünya basınında da çok konuşuldu. Fransız yıldız, mücadelenin 7. dakikasında ceza sahasında dururken bir anda yere yığıldı.

Vazovagal senkop denilen bir hastalığa sahip olan Gomis daha önce de birkaç kez saha içerisinde kısa süreli baygınlık geçirmişti.
Yerde kalmasının ardından sedyeyle saha kenarına götürülen Gomis, kendine geldi ve bir süre sonra oyuna geri döndü. Yıldız oyuncunun oyuna devam etmesi yabancı basının da gündemindeydi.

İşte Gomis için verilen o tepkiler…

‘Oyuna devam etmesine nasıl izin verirsiniz!’

The Sun: Büyük korku! Gomis, dün akşam maçta bir anda bayıldı. Fakat 32 yaşındaki yıldız sağlık ekipleri tarafından tedavi edildikten sonra inanılmaz şekilde oyuna geri dönmesine izin verildi. İki takım oyuncularını da korkutan olayın ardından asıl şaşılan durum ise nasıl olur da Gomis’in oyuna devam etmesine izin verildiği oldu.

Daily Mail: Eski Swanseali Gomis, maç sırasında bayıldı ama oyuna devam etmesine izin verildi.

Daily Mirror: Vasovagal senkobun nedeniyle daha önce de maç ve antrenmanlarda bayılan Gomis dün de sahada yığılıp kaldı. Asıl dikkat çeken ise Gomis’in 90 dakika oyunda kalmış olması.

Fox Sports: Daha önce de bir kaç kez bayılan Gomis, dün G.Saray formasıyla Kasımpaşa karşısında yine bilincini kaybedip yerde kaldı. Daha biraz sonra oyuna dönmesine izin verildi.

L’equipe: Daha önce de birkaç kez bayılan Gomis dün yine aynı sıkıntıyı yaşadı. Yıldız oyuncu ufak rahatsızlığının ardından oyuna geri döndü.

Sözcü

Oyuna devam etmesine engel bir durum yokken ne diye şaşırıyorlar. Etkisizken Terim'in çift forvete dönmesi ve 90 dk oyunda tutması beni daha çok şaşırttı.

Sadece dünya medyası mı, taraflı tarafsız herkes şaşırmıştır..

Allah göstermesin cok daha kotusu olabileceğini düşündüm a bayılma olayı sonrasında..

Gomis bu olayı strese baglamış..

Bu açıklama beni daha da urkuttu..

Dunku maç çok kritik bir maç değildi.. Derbi değildi, şampiyonluk maçı değildi.. Sıradan bir lig mucadelesiydi.. Rakip takım taraftarının da baskısı yoktu.

Saracoğlunda oynayacagımız Fenerbahce maçını dusundum ister istemez.. Umarım hersey yolunda gider ve o maça daha rahat ve stressiz çıkarız.

gerçekten çok saçmaydı. hastalığı ölümcül değil fakat ne olur ne olmaz hesabı hemen hastaneye götürülüp tüm kontrollerinin tekrar yapılaması gerekirdi.

ayrıca dün bu şekilde oyundan çıksaydı büyük ihtimal maçı kazanırdık.

@Melih Peker patron sen anlarsın bir soru soracağım..

Hiç bayılmamış biri olarak bu nasıl bir duygudur. Beyin bayılmadan sonra kaldığı yerden mi devam ediyor? kismi hafıza kaybı söz konusu mudur?

Düşünsene gomis bayılıyor ve tekrar oyuna giriyor.. yediğimiz golü hafızasından sildiği için savunmaya dönük oynuyor falan :asd22:

Hiç bayılmamış biri olarak bu nasıl bir duygudur. Beyin bayılmadan sonra kaldığı yerden mi devam ediyor? kismi hafıza kaybı söz konusu mudur?

Düşünsene gomis bayılıyor ve tekrar oyuna giriyor.. yediğimiz golü hafızasından sildiği için savunmaya dönük oynuyor falan :asd22:
Öyle bir durum olmaz
Pek çok kez bayılmış biri olarak sana birkaç saniye gibi geliyor o dakikalar diyebilirim.
Uyandığında da müthiş bir rahatlama hissi oluyor kısa sürede kendine geliyorsun
Çok derin bir uyku uyumuş gibi düşün ama 2 saniye sürmüş bir derin uyku gibi

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Öyle bir durum olmaz
Pek çok kez bayılmış biri olarak sana birkaç saniye gibi geliyor o dakikalar diyebilirim.
Uyandığında da müthiş bir rahatlama hissi oluyor kısa sürede kendine geliyorsun
Çok derin bir uyku uyumuş gibi düşün ama 2 saniye sürmüş bir derin uyku gibi

O zaman faydalı bir durum, einstein'in kısa sürekli uykularını hatırlattı bana.. burdan ona da selam yollayalım

O zaman faydalı bir durum, einstein'in kısa sürekli uykularını hatırlattı bana.. burdan ona da selam yollayalım
Aslında faydalı değil de, öyle dışarıdan göründüğü gibi abartı bir durum yaşanmıyor diyebiliriz :D
Ben de bayılınca kasılırım, gözlerim arkaya döner gibi olur, iğrenç bir görüntü gibi geliyor ama bana sorarsan sadece uyumuş uyanmış gibi hissediyorum çok kısa süreli, bugüne kadar 5 - 6 kere bayılmışımdır

Bir sene önce bayılmış biri olarak açıklayayım Dorukçuğum; bıraktığın yerden devam ediyorsun. Bilincini kaybettiğin andan sonra kendine gelene kadar hiçbir şey hatırlamıyorsun. Ben banyoda bayılmışım. Banyodan çıkarılmam ve kendime gelmem 3 dakikada gerçekleşmiş. O üç dakikayı hiç hatırlamıyorum.

Bir sene önce bayılmış biri olarak açıklayayım Dorukçuğum; bıraktığın yerden devam ediyorsun. Bilincini kaybettiğin andan sonra kendine gelene kadar hiçbir şey hatırlamıyorsun. Ben banyoda bayılmışım. Banyodan çıkarılmam ve kendime gelmem 3 dakikada gerçekleşmiş. O üç dakikayı hiç hatırlamıyorum.
Geçmiş olsun.
Müsaaden ile bir iki sorum olacak.
Banyoda ne işin var idi? Neden bayıldın?

Aslında faydalı değil de, öyle dışarıdan göründüğü gibi abartı bir durum yaşanmıyor diyebiliriz :D
Ben de bayılınca kasılırım, gözlerim arkaya döner gibi olur, iğrenç bir görüntü gibi geliyor ama bana sorarsan sadece uyumuş uyanmış gibi hissediyorum çok kısa süreli, bugüne kadar 5 - 6 kere bayılmışımdır

Melih Peker Bey dururken bize laf düşmez ama ben bayıldıktan sonra bayılmayı araştırdım ve sonrasında gittiğim doktor da bayılmanın iyi bir şey olduğunu söyledi. Kısaca vücutta ters giden bir şeyler olduğunda beyin zarar görmemek için beyin durduruyormuş.

Üst Alt