Dünyada Yılın Futbolcusu [2015] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyada Yılın Futbolcusu [2015]

gZ4D33.png

Arjantinli efsanevi futbolcu Messi, Barcelona'nın tüm kupalara ambargo koymasına vesile oldu.

9 yasindaki bir oscar gorevlisinden de bu kadari beklenirdi :k19:

shindi izniniznen oscari gercek sahibine iade edelim-

f7598ce.jpg

Messi halkin icinden sade bir insan gibi durdugu icin, genis kitle arasinda daha cok sempati duyuluyor. Ronaldo´nun boylu postlu, yakisikli olmasi, onu antipatik yapiyor.

Futbolcu seçiyoruz manken değil
-Tapatalk-

Futbolu zamaninda dünyada popüler yapan unsur, sisman, ince, uzun, kisa, zengin, fakir, yani statüden, ve her kesimden insanin "bunu bende oynarim" diyebilmesiydi. Bir identifikasyon söz konusuydu. Bu bukadar popularite kazanmasinin, piskolojik unsurudur. günümüzde bu tabiki degisti, mahalleden oyuncu cagirp, sahaya koyamazsin.

Ancak yinede bu olay var Messi´de... Messi ve Ronaldo asagi yukari ayni seviyede oyuncular, ki ben Ronaldo´yu begenirim daha fazla misal olarak. Ancak cogunluk hep Messi der. Buda ortalama insanin, Messi ile daha iyi identifikasyon saglamsindan kaynaklaniyor.

Futbolu zamaninda dünyada popüler yapan unsur, sisman, ince, uzun, kisa, zengin, fakir, yani statüden, ve her kesimden insanin "bunu bende oynarim" diyebilmesiydi. Bir identifikasyon söz konusuydu. Bu bukadar popularite kazanmasinin, piskolojik unsurudur. günümüzde bu tabiki degisti, mahalleden oyuncu cagirp, sahaya koyamazsin.

Ancak yinede bu olay var Messi´de... Messi ve Ronaldo asagi yukari ayni seviyede oyuncular, ki ben Ronaldo´yu begenirim daha fazla misal olarak. Ancak cogunluk hep Messi der. Buda ortalama insanin, Messi ile daha iyi identifikasyon saglamsindan kaynaklaniyor.

Ben de Ronaldo'yu daha çok severim futbolcu olarak ama Messi son zamanlarda daha ön planda bana göre o yüzden daha iyi şu an.Ha ikisi de en iyi tartışmasız.

-Tapatalk-

Üst Alt