“Dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

“Dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz”

e5a3c127e5a34ce6a02919f224caccf7.jpeg

Futbol Takımımızın İsviçre kampında genç kalecilerimiz İsmail Çipe, Boran Güngör ve Berk Balaban basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sabah idmanı öncesi kampı takip eden basın mensuplarının sorularını cevaplandıran üç genç kalecimizin açıklamaları şu şekilde:

İSMAİL ÇİPE: UZUN YILLAR GALATASARAY’A HİZMET ETMEK İSTİYORUM

“Benim burada dördüncü kampım ama ilk defa Fatih hoca ile kampa geliyorum. Bunun farkını biz de hissediyoruz. Ciddi anlamda hissediliyor Fatih hoca ile kampa geldiğimiz. Taffarel şu an yok ama biz Fadıl ve Hakan hoca ile çok güzel antrenmanlar yapıyoruz ve çok güzel günler geçiriyoruz. Ağabeylerimiz sağ olsunlar bizim yanımızdalar, bizi destekliyorlar. Herhangi bir sıkıntımız yok. Fatih hocamıza çok teşekkür ediyoruz bize bu şansı verdi. Altyapıdan üç kaleci getirdi.”

“Benim için bir ilkti. Bu kampa birinci kaleci olarak geldim. Hocam bana bu şansı verdi. 2. Lig’de oynamam bana çok büyük tecrübe kattı. Orada hem varlığı hem yokluğu görüyorsunuz. Onun tecrübesini hissederek maça çıktım. 2. Lig bile olsa profesyonel maça çıkıyorsunuz. O rahatlığı burada da hissedebiliyorsunuz. O rahatlıkla daha iyi bir performans gösterebiliyorsunuz. Ben daha önce bu kadar rahat maç oynayacağımı düşünemezdim. Ben kendi açımdan eksiklerim olduğumu, hocalarımla bu eksikliğimi kapatacağımı biliyorum. Hocam bana bu şansı verirse uzun yıllar Galatasaray Spor Kulübü’ne hizmet etmek istiyorum. Hepimizin hedefi bu formayı taşımak. Biz altyapıdan yetiştik. Ben 2 sene dışarıdaydım. Eğer hocamız bu formaya bize layık görürse taşırız Allah’ın izniyle.”

“Dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz. Biri kendi zamanında biri de şu zamanda. Biri hocalığımızı, diğeri ağabeyliğimizi yapıyor. Onların karakterini, kişiliğini konuşmamıza gerek yok. İkisi de çok güzel insanlar. Bize hep doğru yolu gösteriyorlar. Onlarla çalışmak bizim için çok büyük bir şans. Bizim buraların değerini bilip daha çok çalışmamız lazım.”

“Türk futbolunda sorun hem altyapıda hem üst yapıda. Dışarıyı görmeden, alt ligleri ve zorlukları görmeden buralara geldikleri için kendilerini kasmıyorlar. Ahmet, Yunus, Doğan Can var şu an takımımızda. Ben de çok beğeniyorum onları. Onları, kişilikleri ve karakterleriyle diğerlerinden ayrı tutuyorum. Ben kendimden biliyorum alttaki zorlukları görmeden buraya geldikleri için ciddi manada etkisi oluyor.”

BORAN GÜNGÖR: BURADA OLMAK BÜYÜK BİR ŞANS

“Kamp oldukça yoğun ve güzel geçiyor. Berk ile birlikte benim ilk kampım. İlk haftamızı tamamladık. İlk haftada iyi çalışmalar yaptık takımla beraber. Gayet tempolu ve güzel çalışmalardı bizim için. İlk kampımız olduğu için bize duyulan güveni göstermek istiyoruz hocalarımıza. Fatih hocanın bizi buraya çağırması bizim için büyük bir şans. Büyük bir teknik antrenörle çalışıyoruz.”

“İçerisinde bulunduğumuz kulübümüzün içerisinde çok doğru bir örnek var Fernando Muslera. Futbolcu kişiliğini ayrı bir kenara koyarsak kendi öz kişiliğiyle en başta örnek almamız gereken bir insan. Takım içindeki neşesi, morali, motivasyonu ve oyunculara aktardıkları hakikaten idol denebilecek bir karakter. Benim dünya çapında söyleyebileceğim idollerim arasındadır Muslera.”

“Futbola başladığımdan beri babamla kalecilik üzerinde durmazdık. Babam beni futboldan uzak tutmaya çalışırdı. Herhalde kendi yaşadıklarından dolayı. Geçen sene ilk defa Beşiktaş maçı kadrosunda yer aldım. Her maç sabahı babamla konuşurduk. Babam da Başakşehir’de kaleci antrenörü olduğu için şampiyonluk yarışında en büyük rakiplerimizden biriydi. O gün sadece başarılar dilemiştik birbirimize. O andan itibaren daha profesyonel açıdan baktığımızı anlamış oldum.”

“Bence sorun altyapıda değil. Oyuncuların bireysel karakterlerinden kaynaklanıyor. Kişilik karakterleri değil de çalışma azimlerinden bahsediyorum. Benim inandığım şey; ne kadar çalışırsanız o kadar karşılığını alırsınız. Galatasaray altyapısında oynuyoruz, kendimizi sürekli geliştirmeliyiz. Galatasaray çok büyük bir kulüp ama kendimizi yeterli görmeyip, bir adım yukarı taşımalıyız.”

BERK BALABAN: BENİM İDOLÜM MUSLERA

“Bizim bu kampa katılmamız çok büyük bir şans. Fatih hocamıza çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmalar bizi çok geliştiriyor. Sürekli üzerine koyarak en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bize verilen bu şansı Fatih hocamızın, Fadıl hocamızın ve Hakan hocamızın bize verdiği güveni aynı şekilde biz de geri vermeye çalışıyoruz. Daha iyi yerlere gelmek için daha da çok çalışmak istiyoruz. Ağabeylerimiz bize çok yardımcı oluyor antrenmanlar ve saha dışında. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”

“Bizim bulunduğumuz kulüp çok büyük bir kulüp bunun farkındayız. Kulübümüzde de dünyanın sayılı kalecilerinden Muslera var. Onunla çalışmak bizim için çok büyük bir şans. Bize tecrübelerini aktardığı için ona da teşekkür etmemiz gerekiyor. Benim idolüm Muslera’ydı. Dünya çapında söylemek gerekirse David de Gea.”

“Kendimizi sürekli geliştirmemiz gerekiyor. Altyapıdan çıkınca hemen ben oldum olgusu oluşuyor. Buna kapılmamak gerekiyor. Sürekli kendinizi geliştirmeniz, tecrübelenmeniz gerekiyor. Bir kaleci için en önemli şeyin tecrübe olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden altyapıda oynarken, kendinizi mental ve fiziksel olarak yukarıya hazırlayarak orada tutunmaya çalışmamız gerekiyor.”

Kaynak: galatasaray.org

Üst Alt