Dünya'nın En İyi Taraftarı Galatasaray Seçildi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünya'nın En İyi Taraftarı Galatasaray Seçildi

1.2m takipçili Sportbible'ın yaptığı Dünya'nın en iyi taraftarı anketinde %48'lik oranla Galatasaray 1. seçildi. 2. sırada %21 lik oranla Liverpool yer alırken 3. Dordmund, 4. ise Celtic seçildi.

Ankete 120 bin kişi katıldı.

cropped_content_galatasaray-antrenmanina-taraftar-akin-etti_90hY76NjJvnfT71.jpg

Son düzenleme:
120 bin kişinin 100 bini zaten bizim Türklerdi her zamanki gibi. Hem Galatasaray taraftarı hemde biz birinci olmayalım diye diğerlerine oy atan kuşlar.

20 küsür milyon taraftarımız var diyoruz ama stad doluluk oranlarımız rezalet. Hele hele Almanya ile falan kıyaslayınca tam anlamıyla skandal. Başarılıyken bile belli başlı maçlar hariç full çekmiyor. Bu ortamda kulübe bağlılıktan bahsedebilir miyiz ? Bence hayır. Bu sadece bizim için değil, FB içinde geçerli. Aslında 20 küsür milyon taraftar falan yok, aktif olarak takip eden maça giden, forma alan taraftar sayısı 200-250 bin falandır maksimum, biz kendimizi kandırıyoruz.

Ha atmosfer olarak yine belli başlı maçlarda olağanüstüyüz, bu da bir gerçek.

Fenerli tostlara küçük bir hatırlatmada bulunayım, yıllar geçtikçe bu gibi anketlerde ve genel olarak sosyal hayatta Galatasarayın ağırlığını daha fazla hissedeceksiniz, çünkü esas olarak taraftar atağı yaptığımız yıllar 96-2002 arası. O nesil büyüdü artık, ve yine bu tarihlerden itibaren Galatasaray taraftarı artmaya devam etti. Yakın gelecekte Galatasaraylıların sayısı ile FBlilerin sayısı arasında hatrı sayılır bir fark olacak.

Dikkat ettiyseniz BJK'den hiç bahsetmedim, çünkü onları ciddiye almıyorum anadolu kulübü gibi bir şey onlar.

20 küsür milyon taraftarımız var diyoruz ama stad doluluk oranlarımız rezalet. Hele hele Almanya ile falan kıyaslayınca tam anlamıyla skandal. Başarılıyken bile belli başlı maçlar hariç full çekmiyor. Bu ortamda kulübe bağlılıktan bahsedebilir miyiz ? Bence hayır. Bu sadece bizim için değil, FB içinde geçerli. Aslında 20 küsür milyon taraftar falan yok, aktif olarak takip eden maça giden, forma alan taraftar sayısı 200-250 bin falandır maksimum, biz kendimizi kandırıyoruz.

Ha atmosfer olarak yine belli başlı maçlarda olağanüstüyüz, bu da bir gerçek.

Fenerli tostlara küçük bir hatırlatmada bulunayım, yıllar geçtikçe bu gibi anketlerde ve genel olarak sosyal hayatta Galatasarayın ağırlığını daha fazla hissedeceksiniz, çünkü esas olarak taraftar atağını yaptığımız yıllar 96-2002 arası. O nesil büyüdü artık, ve yine bu tarihlerden itibaren Galatasaray taraftarı artmaya devam etti. Yakın gelecekte Galatasaraylıların sayısı ise FBlilerin sayısı arasında hatrı sayılır bir fark olacak.

Dikkat ettiyseniz BJK'den hiç bahsetmedim, çünkü onları ciddiye almıyorum anadolu kulübü gibi bir şey onlar.

Arada dağlar kadar gelir farkı var , Almanya ile bizi kıyaslamak başlıbaşına yanlış arada 2 sınıf var mesela Yunanistan , Bulgaristan falanla karşılaştırmak gerekiyor.

Geçen yıl 41 k ortalama ile oynadık çoğu maçta bilet kalmadı zaten ama devretmeyenler ve gidemeyenler yüzünden ortalama düştü.

Satılan forma sayısı 380 k civarıydı geçen sezon. Asgari ücret 1600 lira forma 180 lira aylık gelirin yüzde 10 unu vermek malum zor.

O 20 25 milyon taraftara inanmıyorum ben 80 milyon nüfus var futbolla ilgisi olan max 10 milyondur bizede 4 milyon falan düşer ondada işte uzaktan takip sayısı fazla.

Arada dağlar kadar gelir farkı var , Almanya ile bizi kıyaslamak başlıbaşına yanlış arada 2 sınıf var mesela Yunanistan , Bulgaristan falanla karşılaştırmak gerekiyor.

Geçen yıl 41 k ortalama ile oynadık çoğu maçta bilet kalmadı zaten ama devretmeyenler ve gidemeyenler yüzünden ortalama düştü.

Satılan forma sayısı 380 k civarıydı geçen sezon. Asgari ücret 1600 lira forma 180 lira aylık gelirin yüzde 10 unu vermek malum zor.

O 20 25 milyon taraftara inanmıyorum ben 80 milyon nüfus var futbolla ilgisi olan max 10 milyondur bizede 4 milyon falan düşer ondada işte uzaktan takip sayısı fazla.
Esas Yunanistan ile Bulgaristan ile karşılaştırılmaz, Türkiyedeki futbol severler o ülkelerin nüfusunu katlar.

Gelir düzeyi illaki etki eder ama her şeyi gelir düzeyine bağlamak doğru olmaz, ek olarak kombine fiyatlarımız pahalı değil.

Sonuç olarak stadyumlarımızın doluluk oranı düşük, insanlar ama şu sebeple ama bu sebeple maça gitmiyor. Türkiyedeki ortalama bir futbol seyircisi işin goygoyunu seviyor. Taraftarlık kültürü başka bir şey, bu kültüre sahip insan sayısı da Avrupadaki rakiplerimize göre gayet düşük.

Esas Yunanistan ile Bulgaristan ile karşılaştırılmaz, Türkiyedeki futbol severler o ülkelerin nüfusunu katlar.

Gelir düzeyi illaki etki eder ama her şeyi gelir düzeyine bağlamak doğru olmaz, ek olarak kombine fiyatlarımız pahalı değil.

Sonuç olarak stadyumlarımızın doluluk oranı düşük, insanlar ama şu sebeple ama bu sebeple maça gitmiyor. Türkiyedeki ortalama bir futbol seyircisi işin goygoyunu seviyor. Taraftarlık kültürü başka bir şey, bu kültüre sahip insan sayısı da Avrupadaki rakiplerimize göre gayet düşük.

Kombine alan gitmiyor ki zaten asıl sorun o.

Gitmek isteyenler öğrenciler onlarda nerden bulsun o parayı.

Gelir bence çok önemli 4 kişilik 1 aile adam 4 k maaş alıyor bak ortalama üstünü hesap ediyorum adam çocuğunu karısını aldı maça gidecek ortalama 1 maç 100 lira kişi başı 400 verdi yeme , içme , store alışveriş , yol falan derken 700 800 lira gidiyor bu adam ortalama üstü maaş alıyor ama zorlanıyor.

Almanya'da falan zevkine gidiyorlar parasal sıkıntı yok asgari ücret 1500 euro kombine 150 200 250 euro o adama koymaz ki imkanı yok tek 1 maça gitmek isterse 15 20 euro verir bizde stadın en üst , en arka kısmı bile 70 80 lira oluyor.

1500 euro da 15 euro

1500 tl de 80 lira

aradaki fark çok fazla.

Kombine alan gitmiyor ki zaten asıl sorun o.

Gitmek isteyenler öğrenciler onlarda nerden bulsun o parayı.

Gelir bence çok önemli 4 kişilik 1 aile adam 4 k maaş alıyor bak ortalama üstünü hesap ediyorum adam çocuğunu karısını aldı maça gidecek ortalama 1 maç 100 lira kişi başı 400 verdi yeme , içme , store alışveriş , yol falan derken 700 800 lira gidiyor bu adam ortalama üstü maaş alıyor ama zorlanıyor.

Almanya'da falan zevkine gidiyorlar parasal sıkıntı yok asgari ücret 1500 euro kombine 150 200 250 euro o adama koymaz ki imkanı yok tek 1 maça gitmek isterse 15 20 euro verir bizde stadın en üst , en arka kısmı bile 70 80 lira oluyor.

1500 euro da 15 euro

1500 tl de 80 lira

aradaki fark çok fazla.
Tamam oğlum işte sonuç olarak gitmiyorlar sen niye taktın bu Almanyaya bu kadar. O sadece bir örnekti. Ukraynalılar çok zengin olduğu için mi shaktar'ın doluluk oranı bütün Türk takımlarının üstünde ? Sadece maddiyat ile olmuyor işte, ha etkisi yok mudur vardır muhakkak.

Böyle saçma sapan istatistik olur mu ?

s-488b20c7ada67f38fecd52a63c5a658bf35e10d4.jpg

Mesela geçtiğimiz sezon doluluk oranında 1. Göztepe idi. Son maçta kendilerine baya gıcık oldum ama haklarını teslim etmek lazım, adamlarda taraftar kültürü var. Biz Galatasaray olarak Türkiye şartlarında kötü değiliz geçen sezon doluluk oranlarında 2. idik mesela, rakiplerimizin önündeyiz ama skalayı Türkiye ile sınırlı tutarsak bu böyle, dışarı çıktığın anda cortluyoruz iyi bir yerde değiliz.

Üst Alt