Dünyanın en iyisi C. Ronaldo! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyanın en iyisi C. Ronaldo!

Dünyanın en iyisi C. Ronaldo!

2007 - 2008 sezonund Manchester United formasıyla Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaşan Cristiano Ronaldo, FIFA tarafından 2008 Yılının Futbolcusu Ödülü'ne layık görüldü. 2008'in Altın Top ödülünü de kazanan Ronaldo, favori gösteriliyordu.

Manchester United formasıyla, 2008 yılında Premier Lig Şampiyonluğunu, Şampiyonlar Ligi'ni kazanan ve bir sezona 42 gol sığdıran Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, FIFA tarafından yılın oyuncusu ödülüne layık görüldü.

France Football Dergisi tarafından verilen Altın Top ödülünü de kazanan Cristiano Ronaldo, 2008 yılında gösterdiği performansla diğer rakipleri Messi, Xavi, Torres ve Kaka'nın önünde Yılın Futbolcusu Ödülü için de favori gösteriliyordu.

23 yaşındaki oyuncu bu ödülü alan ilk Premier Lig oyuncusu olurken, 2001 yılında Figo'nun ardından bu ödülü kaldıran ikinci Portekizli oldu.

Kadınlar kategorisinde ise Brezilyalı yıldız Marta, üst üste üçüncü kez Yılın Futbolcusu oldu.

Goal.com

Cevap: Dünyanın en iyisi C. Ronaldo!

Çok hopladı zıpladı ben hak ediyorum diye. Adamlar baktı bu çirkefle uğraşamicaz verdiler ödülü. Messi'den hiç ses çıktı mı? Hayır:) Mütevazi olmak gerek biraz..

2007-2008 sezonunda yaptıkları ile hak etti.

2007-2008'de yaptıkları ile o sezonun en iyi oyucusu seçildi.

hakedenin hakkını vereceksin kardeşim.. Geçen sezon mükemmel üssüydün seni ödüllere boğmak gerekir.. :cool:

Forever C.Ronalda <3

2007-2008 sezonunun en iyi oyuncusu ödülü neden 2009 sezonunun ortasından verilir onu anlamam :eek:

Messi İngiltere liginde La Liga'da oynadığı kadar rahat oynayamaz.Messi'yi sevenler bunu göz önüne alsın.Dünyanın en iyisi Ronaldo objektif bakışla...

Ronaldo'nun başka bir gezegenden geldiği bilgisine sahip olanlarımız bu ödülü komik buluyor, bu ödülü en iyi futbolcuya vermek gerekir, Ronaldo futbolcu diğil ki, yaratık, topla birşeyler yapıyor işte futbolla alakası yoh ... :D

2007-2008 yılında 42 gol atan ronaldo tabiki de haketti bütün ödülleri.hem premier lig şampiyonluğu hem de şampiyonlar ligi şampiyonluğu getirdi bu goller.o yüzden sonuç normal.ama bu gelecek sene verilecek ödülleri alacak isim eğer ikinci yarıda çok kötü performans göstermez ve uzun bi sakatlığa maruz kalmazsa messi olur.crsitiano ronaldo çok iyi futbolcu ama karakteri zayıf bence.artist ve havalı bir tip.ama messi hiç öyle değil.en ufak bir şımarıklığını görmedim şuana kadar.çok düzgün bi adam.ronaldo için 35 yaşına kadar dünya starı kalır diyemiyorum ama messi bence futbolu bırakana kadar futbolun yıldızı olacak.pele ve maradona'nın ardından gelmiş geçmiş en iyi futbolcu dendiğinde messi adı anılacak.

Pele zamanında televizyon yoktu nasıl oluyorda herkez pele gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri diyorlar :) :rolleyes:

CR7 gecen sezon ligde 42 gol atmadi cok bilenler, 31 gol atti..

Yinede Hak eden kazandi,yemisim Messi'yi..

Forever Cristiano Ronaldo :p

Yiğidin hakkı yiğide.Hakkıyla aldı adam bütün ödülleri.Çalışsın Messi'nin de olur:D.

Messi İngiltere liginde La Liga'da oynadığı kadar rahat oynayamaz.Messi'yi sevenler bunu göz önüne alsın.Dünyanın en iyisi Ronaldo objektif bakışla...

zuhahaha :D:D:D:DD:D

adam 17 yaşında chelsea yi sahasında maymun ediyor geçen sene manuyu dağıtıyor sen ne diyorsun?

daha rahat oynar..

Ben ronaldoyu chelsea maçlarında sadece yerde görüyorum..:rolleyes:

İngilterede daha fazla kazma var messi çok daha rahat oynar..

Ronaldo'da döktürüyor ama.:)Messi İngiltere'de bir sezonda max. 15 gol atar.Ronaldo 42 gol atmış boru değil.:rolleyes:

Asıl ronaldo reale gelince ne halt yiyecek merak ediyorum..Kesinlikle balon olucak transfer..

Ayrıca ronaldonun bu sezon bi halt yediğide yok :) Sırf gole bakarsak guizada en iyi 2.futbolcu..

zuhahaha :D:D:D:DD:D

adam 17 yaşında chelsea yi sahasında maymun ediyor geçen sene manuyu dağıtıyor sen ne diyorsun?

daha rahat oynar..

Ben ronaldoyu chelsea maçlarında sadece yerde görüyorum..:rolleyes:

İngilterede daha fazla kazma var messi çok daha rahat oynar..

Asıl ronaldo reale gelince ne halt yiyecek merak ediyorum..Kesinlikle balon olucak transfer..

Ayrıca ronaldonun bu sezon bi halt yediğide yok :) Sırf gole bakarsak guizada en iyi 2.futbolcu..

İngiltere'de daha mı çok kazma var? Yok canım daha neler :) Sen İPL'de oynamak için bir futbolcunun hangi kriterle sahip olması gerektiğini biliyormusun! İyice bir araştır bakalım hangi ligdekiler kazma hangisi değil... En basitinden geçen sene La Liga'nın gol kralı ile İPL'ninkini karşılaştır :) Ayrıca Messi Chelsea maçında kendini yere atarak yoktan yere kırmızı kart yediren kişide değil miydi? Eğer bu tek başına maymun etmekse evet Messi tek başına yaptı bunu.. Messi çok çok iyi bir oyuncu ama ben C. Ronaldo ile kesinlikle kıyaslayamam isterse 12 yaşında Chelsea'yi maymun etsin umrumda değil, futbol çalışma işi, kendini geliştirme işidir, ben bakmam o herifin karakterine ki karakteride oldukça düzgündür bu arada.. Yok neymiş havalıymış.. Pele bile mütevazi değil :) Pele'ye dünyaya başka Pele gelirmi dediklerinde "Mümkün değil çünkü annemle babam makineleri kapattı" diyor iğneleyici ve kendini birazda överek..

Üst Alt