Dünyanın Yedi Harikası'dan Keops Piramidi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyanın Yedi Harikası'dan Keops Piramidi

Cevap: Dünyanın Yedi Harikası'dan Keops Piramidi

değişik bi yapı bu.m.ö yapılmış diyolar ama taşlar gerçekten çok büyük ve ağırmış.nasıl yapmışlar hayret kalıyorum.amcam gitmişti orlara baya bi fotoğrafları var gerçekten çok ilgimi çekti bu piramitler.inşallah bizde gideriz bu piramitlere.

Kuantum hakkinda bilgi vermiyor mu bu piramidler :)

O dusunceler dogru ise kubit olcu birimi sonucunda kutup ekseninin uzunlugunu biliyorlar.

Yil 365 gun biliyorlar zaten ilk Misirlilar gelistiriyor bu 365 gunluk takvimi herhalde ve 12 aya falan boluyorlar sanirsam.

Pi sayisini biliyorlar.

Dunyanin agirligini biliyorlar.

Dunyanin gunese uzakligini biliyorlar vs. vs.

Bana abarti gibi geliyor. 109 la carparsak dunyanin gunese olan uzakligi cikar. Piramidin agirligi 10 uzeri 15 ile carpildiginda dunyanin agirligi bulunur. Farkli turde olsaydi bu sefer de 102 ile carpsak 5 uzeri 34 ile carpsak falan bunlar cikar mi diye yazacaklardi gunumuzde insanlar. Bilmiyorum belki matematiksel olarak bu sayilarin anlami vardir 109'un falan ozel.

Matematikde cok ileri gitmisler orasi kesin de. Bu pi sayisi gun sayisi olcu birimi falan disindaki 109 ile carparsak dunyanin gunese olan uzakligi 10 uzeri 15 ile carparsak dunyanin agirligi falan bulunur bunlarin bilincinde idiler gibi bir dusunce iler surmek falan zorlama yorumlar gibi geldi bana.

Tum fizigin ve matematigin ilkelerini bulurlar gibi geliyor bana daha da zorlarlarsa bu piramidleri :)

evet okurken benimde dikkatimi çekti..

ne ki bu verdikleri sayılar..özel sayılar mı bunlar..10 üzeri 15 102 109 falan..tamam bişeyler hakkında bilgi sahibi oldukları belli ama bu kadarıda abartıya kaçıyor..

yani bende derim o zaman haydar ustaya yaptırdığım benim evin yüksekliğini 10 üzeri 17 yle çarparsam güneşe olan uzaklığı buluyorum :p

sayılar yalan söylemez ama söyletir..

İnanılmaz ilgi çekici ve son derece hayran olduğum yapılar..

Umarım bir gün gidip yerinde görebilirm. Çok istiyorum bunu..

Piramitler ilk yapıldığında tepe noktasında altın tabaka vardı fakat Müslümanlar orayı alınca o altınları alıp camilere koydular. Böylede bir anektod veriyim dedim.

[video=dailymotion;x7uz21]https://www.dailymotion.com/video/x7uz21_mysyr-piramitleri-turkiye-den-kacyr_fun[/video]

gerçekten çok saf var bizim memleketimizde yaa hadi yaşlı başlı insanlar neysede gençler çok bilinçsiz her konuda alın size bi örnek daha.. :S

[video=dailymotion;xequro]https://www.dailymotion.com/video/xequro_ysmet-ynonu-referanduma-evet-diyece_news[/video]

gerçekten çok saf var bizim memleketimizde yaa hadi yaşlı başlı insanlar neysede gençler çok bilinçsiz her konuda alın size bi örnek daha.. :S

Hocam Hüsnü Mübarek'e yatır diyen var, Ergenekon zanlısı diyen var hatta ve hatta askerliğimi Kıbrıs'ta yaptım Kıbrıs İç Anadolu'da diyen var bunlar şaşırtmıyor artık :)

Güleriz ağlanacak halimize vesselam..

O taşları vinç olmadan o kadar yüksekliğe kaldırabilmelerini aklın alması güç.

[video=dailymotion;xequro]https://www.dailymotion.com/video/xequro_ysmet-ynonu-referanduma-evet-diyece_news[/video]

Hele alıntı yaptığın videodaki bir tarih öğretmeni, nasıl omuş anlamak mümkün değil. :D

Üst Alt