Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Cevap: Dunyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

600 ışık yılı uzakta olunca keşfetmenin pek bir anlamı da kalmıyor.Işık hızının 100 kat üstüne bile çıksan ve o hıza bir insan evladı dayanabilse bile varman 6 yıl sürer.

Warmhole var Ertug Reis. Ki gercekten varlarsa ki var diyorlar onu stabil hale getirip genisletebilirlerse giderler. Simdilik sadece atip tutmanin serbest oldugu bir gezegen. Tabi gidip gørmek lazim suyundan icip topraginda adimlamak lazim. Fakat gene de bizim gezegenimizdir o ilk biz kesfettik :)

Gerçeği de var onun Sülün Osman :)

Sülün osman kimdir ;

Dolandırıcılar kralı "Sülün Osman" olarak Türk tarihine geçen bir kişidir. Osman Ziya Sülün, 1923'te İstanbul'da doğdu. Adını duyurduğu ilk "işini" 1948 yılında Fatih'te yeni tuttuğu evin sahibini dolandırarak yaptı. 1950 ve 60'lı yıllardaki "işleriyle" ün kazanan "Sülün Osman", tramvay, Galata Kulesi, kent meydanlarındaki saatler, şehir hatları vapurları gibi kamu mallarını saf vatandaşlara 'satarak' ya da 'kiraya vererek' efsane haline geldi.

Galata Köprüsü'nü satmak üzereyken tesadüfen yakalandı.

Cevap: Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Nefesini tut 20 saniye falan.

Kulaklarını tıka su iç...

biri seni korkutsun bişeyle anında geçiyor denenmiştir :yenieek:

Mesaj linkleri hurafeler.com sitesine gönderildi.

İlginiz için eyvallah reyizler. Annemi çok hıçkırık tutar, onun için çare bulunsun istiyorum. Ben de bir problem yok.

gün içersinde yarım yamalak duyduğum bi haberdi. rakamları tam hatırlmıyorum ama bize uzaklığı 600 lü ışık yılı uzaklığı felandı.

yani hangi ömrü yeten canlı varlık oraya gidebilecek şu an dünyadan o gezegene baktığımızda 600 ışık yılını doğru duyduğumu varsayarsak o gezegenin yüzyıllar öncesini görmekteyiz aradaki mesafeden dolayı kimsede gitmemiz mümkün değil

o gezegenle ilgili bi haberler aldım

çok sağlam madenleri varmış

petrol altın elmas falan doluymuş

amma üzerinde yaşayan ilkel mavi yaratıklardan oluşan bir canlı topluluğu varmış

onları yenebilirsek zengin oluruz

Starwars'de yada Stargate'de olsak gitmiştik la...

bir çay içer gelirdikde...

şimdiki teknoloji ile mars'a gitsek öpüp başımıza koyalım...

Warmhole var Ertug Reis. Ki gercekten varlarsa ki var diyorlar onu stabil hale getirip genisletebilirlerse giderler. Simdilik sadece atip tutmanin serbest oldugu bir gezegen. Tabi gidip gørmek lazim suyundan icip topraginda adimlamak lazim. Fakat gene de bizim gezegenimizdir o ilk biz kesfettik :)

Yalnız o değil de düşünsene orada da insanlar olduğunu bir uygarlık olduğunu.Ama tabi görebilsen bile 600 sene önceki hallerini görebilirsin sadece:)

Yahu canım Contact izlemek istedi şimdi ne de güzel filmdi.

Az önce okudum ABD sesten 20 kat hızlı uzay mekiği icat etmiş. Doğruysa bu 4 yılda gidebilir o mekik gezegene. Yani bir kaç yıl sonra o gezegende ABD bayrağı dalgalanırsa şaşırmamak gerek.

Sesten 20 kat hızlı uçak yola çıkıyor / Dünya / Radikal İnternet

( Adamlar yapıyor ya )

600 ışık yılı sevgili renkdaşım.

ışık sesten daha hızlı diye biliyorum ben. ve insan oğlunun gidebileceği en uzak mesafe 50 ışık saniyesi olduğu göre 600 ışık yılı için nasıl bir teknoloji gerek şuan ki beynimizle düşünemiyoruz bile.

Yalnız o değil de düşünsene orada da insanlar olduğunu bir uygarlık olduğunu.Ama tabi görebilsen bile 600 sene önceki hallerini görebilirsin sadece:)

Yahu canım Contact izlemek istedi şimdi ne de güzel filmdi.

judi foster oynuyordu cidden harika filmdi bende kaç gündür tekrar izlemek istiyorum ama fırsat bulamadım :)

Bende gerçek sandım heyecanlandım sonra sinirlendim.Oyle bir yer varsa bile şu an orda olmayabilir, hatta %99,9 ihtimal yoktur. 600 ışık yılı önceki halini görüp bulduk diyorlar neyi buldunuz olm zaten vardı orada o. Önce kaybettiğiniz atom bombalarını bulunda sonra gezegen ararsınız. Ya da pardon atom bombalarını bulmayın, içinizde patlasın :mad:

Bende gerçek sandım heyecanlandım sonra sinirlendim.Oyle bir yer varsa bile şu an orda olmayabilir, hatta %99,9 ihtimal yoktur. 600 ışık yılı önceki halini görüp bulduk diyorlar neyi buldunuz olm zaten vardı orada o. Önce kaybettiğiniz atom bombalarını bulunda sonra gezegen ararsınız. Ya da pardon atom bombalarını bulmayın, içinizde patlasın :mad:

reis görsekte keşke bizde 600 yıl öncesini görsek

Usta ne yaptın sen ya.Ses hızıyla ışık hızını yan yana koymamak gerek:)

doğru ya ışık hızına göre hesapladım ben karıştırdım ses hızına göre hesaplayınca 2 milyon yıl çıktı haklısın o gezegene gidilebilmesi için anca ışınlamanın olması gerek. Yanlız o teleskop ne dehşet birşeymiş öyle o kadar uzaktaki gezegeni görebilmiş hayret

Sende de nedir bu kesinlik. O olmaz bu olmaz. :) Iyice salak yaptin hepsini. 600 yilda %99.9 yok oldugu sonucuna nasil vardin orasi da garip. Dunya kac milyar yildir var. 600 yil gezegenler icin cok da uzun bir sure degil.

Üst Alt