Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Cevap: Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Evren inanilmaz buyuk. Eger birsekilde bulmazlarsa uzak zamanlara isinlanma olur ne olur ismi her ne ise belirli bølgeleri ile sonsuza kadar iletisime gecemeyecekleri kesin. Sonucta belirli frekanslari var. Hatta belirli merkezler var tum uydulari falan belirli bølgelere cevirmis ve gelenleri bilgisaray yardimi ile cøzumlemeye calisanlar. Zaten yakin cevremiz dedim ki bizim yakin cevremiz aslinda uzayda cok kucuk bir cevre de oluyor. Bir sekilde bizim kadar gelismis olsalaridi ya da bu teknolojiyi yakin denilebilecek ki bu 1000-2000 yil diyelim bizden ønce gelistirseler bir sekilde anlasilirdi bizimkine benzer dalgalar. Tabi yazdim bizimkiler yeni 50-60 yillik. Fakat ne olursa olsun evrenin en zeki yaratiklari bizim olma ihtimalimiz de var. Kendi adima eminim bircok yerde yasam formlari olduguna fakat iste bizim kadar gelismis ve zekiler mi orasi mechul ki varlarsa o kadar fazlalar mi orasi da mechul. Yani basimizda o kadar gezegen var uydu var hicbirinde tespit edemediler gelismis bir yasam turu.

Yani bilinemez su anda. Bir sekilde bir yol bulmalari lazim uzak yerlere gidebilecek ya da oturup dalgalari falan bekleyecekler yakalamak icin. O da yakalarlarsa tabi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evren inanilmaz buyuk. Eger birsekilde bulmazlarsa uzak zamanlara isinlanma olur ne olur ismi her ne ise belirli bølgeleri ile sonsuza kadar iletisime gecemeyecekleri kesin. Sonucta belirli frekanslari var. Hatta belirli merkezler var tum uydulari falan belirli bølgelere cevirmis ve gelenleri bilgisaray yardimi ile cøzumlemeye calisanlar. Zaten yakin cevremiz dedim ki bizim yakin cevremiz aslinda uzayda cok kucuk bir cevre de oluyor. Bir sekilde bizim kadar gelismis olsalaridi ya da bu teknolojiyi yakin denilebilecek ki bu 1000-2000 yil diyelim bizden ønce gelistirseler bir sekilde anlasilirdi bizimkine benzer dalgalar. Tabi yazdim bizimkiler yeni 50-60 yillik. Fakat ne olursa olsun evrenin en zeki yaratiklari bizim olma ihtimalimiz de var. Kendi adima eminim bircok yerde yasam formlari olduguna fakat iste bizim kadar gelismis ve zekiler mi orasi mechul ki varlarsa o kadar fazlalar mi orasi da mechul. Yani basimizda o kadar gezegen var uydu var hicbirinde tespit edemediler gelismis bir yasam turu.

Yani bilinemez su anda. Bir sekilde bir yol bulmalari lazim uzak yerlere gidebilecek ya da oturup dalgalari falan bekleyecekler yakalamak icin. O da yakalarlarsa tabi.

Dünyadan Ay'a gitmek bile insanoğlu için çok zor ve fazlaca gereksiz diğer gezegenleri sen düşün.

Usta ne yaptın sen ya.Ses hızıyla ışık hızını yan yana koymamak gerek:)

reis ama bir de şu var. Bizim hesaba katmadığımız 2 önemli olay var 1) Özel İzafiyet Kuramı 2 ) Sürtünme kuvveti ( Dünyada olan ama uzay boşluğund olmayan kuvvet ) . Okuduğum dergilerden falan edindiğim sınırlı bilgilerle açıklamam gerekirse İzafiyet kuramında anlatılmak istenen olay ( cisimler hızlandıkça zaman cisim için daha yavaş akmaya başlar. Zaman daha kısa olur. Yani zaman göreceli bir kavramdır ). Yani dünyadaki zaman kavramına göre milyon yıl sürecek bir uzay yolculuğu aslında yolculuğu yapan astronotlara göre 8-10 yıl sürebilir. Zaten bir kaç yıl süren uzay yolculukları var aslında bu yolculuklar astronotlara göre çok daha kısa sürmesine rağmen dünyaya döndüklerinde dünyada zamanın bir kaç yıl ilerlediğini görüyorlar. Zaten astronotlar uzay yolculuklarında inanılmaz zor koşullarla mücadele ediyorlar ( Organizmanın uzaydaki bilinmeyen değişimi... burdan astronotların yaşadıklarına bakabilirsin ) yer çekimi olmadığı için dolaşım sistemi ters işliyor yani bütün kan beyine pompalanıyor, insanın kafası büyüyo bacaklara kan pompalanmadığı için bacaklar ve gövde inceliyor, boşaltım ve sindirim sistemleri bozuluyor, kemiklerde oluşan bozukluklardan dolayı astronotun boyu dünyaya dönene kadar 7-8 santim uzuyor vs. vs. o yazıda hepsi yazıyor. Yani diyeceğim şu ki uzay yolculuğu dünya ile eş değer zamanda gerçekleşseydi hiç bir astronot dünyaya bu şartları yaşadıktan sonra sağ salim dönemezdi yani uzay yolculuğu dünyadaki zamana göre çok daha kısa sürmeli ki bu şartları daha az yaşasın astronotlar ve hayatta kalabilsinler. Zaten dünya yörüngesinden çıktıktan sonra zaman kavramı değişime uğruyor dünya yörüngesinden çıktıktan sonra istersen sabit kal ama yine de dünyada zaman akmaya devam edecektir. Birde sürtünme kuvveti var tabiki. Sürtünme kuvveti dünyada var fakat uzay boşluğunda yok. Yani dünyada sürtünme kuvveti ile 20 bin km hız yapabilcek bir uzay mekiği yörüngeden çıktıktan sonra sürtünme kuvveti olmayacağı için çok daha hızlı olacaktır. Bu da yolculuğun süresini kısaltacaktır. Yani o gezegene yolculuk teorik olarak mümkündür oraya yollanan astronot açısından 5-10 yıllık bir sürede gezegene gidilip dünyaya tekrar dönülebilir fakat dünyaya döndüğünde zaman dünyada 1 milyon yıl ilerlemiş olabilir ( tabi kıyamet kopmamış veya dünya halen yaşıyorsa ) . Bu da bu yolculuğu imkansız kılıyor günümüz teknolojisiyle. Tabi buradan şöyle bir sonuç daha çıkar bu da zamanda yolculuk ( geleceğe yolculuk ) teorik olarak mümkündür. Fakat mantık ve pratikte bu sınırlı sürededir yani binlerce ve milyonlarca yıl değil de günümüz teknolojisi ile anca 3-5 ay yada 3-5 yıl geleceğe yolculuk yapılabilir zaten her uzay yolculuğu sonrasında astronotlar sınırlı ölçüde bu geleceğe yolcuğu yaşıyorlar. Bu anlattıklarımı destekleyen Einstein'in '' İkiz kardeşler paradoksu ve İzafiyat teorisi '' var burada açıklanmış Zamanda yolculuk - Cetin BAL - GSM:+90  05366063183 -Turkiye/Denizli bunu okumanızı tavsiye ederim zaman kavramının ne kadar göreceli ve enteresan olduğundan bahsediyor Einstein reis. Mesela gök yüzüne baktığımızda gördüğümüz yıldızların aslında milyonlarca yıl önceki halini görmekteyiz şu an yani bizim şu an gördüğümüz yıldızlar belki de yoklar an itibariyle bu durum da tam olarak olmasada bazı yönlerden bu konuyla alakalıdır.Zaten son 100 yılda zamanın sırrını çözebilen bir tek Einstein var Einstein'ın bu kuramlarını çürütmeye çalışan bir çok bilimadamı olmasına rağmen hepsi başarısızlıkla sonuçlandı. Uzay ve zaman kavramlarına çok fazla ilgim ve merakım olduğu için bir çok dergi ve makalede bunları okumuştum.

Özetle

1) 600 ışık yılı uzaklığa ulaşmak imkansız değil teoride mümkündür fakat pratikte mümkün değildir çünkü o gezegene gidenler dünyaya geri dönüşte dünyada zaman belkide milyonlarca yıl ileri gideceği için büyük olasılıkla dünyayı yok olmuş bulacaktır .

2) Zamanda geleceğe yolculuk kısmen sınırlı ölçülerde mümkündür binlerce milyonlarca yıl olmasada 2-3 yıl ve ya bir kaç ay gibi bir süre geleceğe yolculuk yapılabilir zaten astronotların uzay yolculukları sonrası bu oluyor da.

Dünyadan Ay'a gitmek bile insanoğlu için çok zor ve fazlaca gereksiz diğer gezegenleri sen düşün.

Onlarin butceleri de gercekten asiri ucuk. Bir ara bir internet sitesinde okumustum da yani bu NASA'nin bazi projelerine falan giden paralar poffffff. Mars falan mesala ekonomik olarak daha cok masrafli olacagindan su anda bøyle bir planlari falan yok diyorlardi. Ki ekstra onlarca zorlugu da var tabi. O zorluklarin asilmasi da biraz daha fazla deney daha fazla para daha fazla zaman ki bu da bir sekilde daha fazla para demek. Hatta en son ABD kapatmis bu parcacik carpistiricilarini ya da kapatacakmis iste demisler gidin Cern'e orda carpistiriyorlar. Zaten bu NASA para tuketme makinesi gibi. Bence ona karsin gene de iyi para aktariyorlar bu teleskoplardir astrofizik calismalaridir vs. vs. ki bundaki teknolojik atilimlari ya da sonuclari daha dolayli kullaniyorlar kendi egemenliklerini saglama almak icin. Mesala øyleki bilmem ne gølundeki bilmem ne kurbagalarinin depremle ilgisi icin bile gørevli arastirma ve onlarca para vs. vs. ki ekonomik cok zor altindan kalkmak. Zaten acikcasi Mars'a gitmek neredeyse NASA'nin cogu butcesini gøturur falan diyorlardi.

Yahu ağır konuşup heves kırmayayım diyordum da dayanamadım. Nasa denen dingiller sürüsü normalde komşu bir sisteme ait olan fakat yörüngesi dolayısıyla yakın zamanda dünyanın bilmem ne kadar uzağından geçecek olan ve yörüngesi belli olan kıçı kırık bir gezegenin ne kadar yakınımızdan geçeceğinin hesabını 3-6 ayda bir güncelliyor. Bahsedilen gök cismi veya gezegen kıçımızın dibinde bir sisteme ait, yörüngesi belli, güya kütlesi belli zartı zurtu herşey ortada ama soktuğumun hesaplamalarını yanlış yapıp duruyorlarken taaa anasının nikahında 600 milyon ışık yılı ötede var olduğu tahmin edilen gezegenin tahmini sıcaklığını hesaplayıp millete sunuyorlar. Ulan bre hıyartolar siz daha el-ninonun kasırgasının tornadosunun ne zaman nerde olacağının hesabını doğru yapamayan kırolarken, uzaya fırlattırdığımın mekiklerine antik mısır figürleri çizen ritüelistlerken elin 600 milyon ışık yılı ötedeki gezegeninde ki hesabı nasıl yaptık diyorsunuz?Adam olun olm adam, milleti heyecanlandırmak yerine gidin yapmanız gereken hesaplamaları adam gibi yapın da imam sakalını uzatıp size inansın. Neden o hesaplamaları adam gibi dosya haline getirip sunmuyorsunuz? Natasha teknolojisi üstün Rusya teknolojinizi ve bilimsel ilerlemenizi mi çalacak? İyi niyetinizi seveyim ben sizin. Eyyy Nasa; adam değilsiniz olm, bankasyada 50 tane bulurum sizin gibi. Şimdi basın gidin tepemin tasını attırmadan.:D :D

Not: Kimse alınmasın, Nasaya isyanımdır. :D

Nasa'ya neden isyan bayragini actin Ertugrul Abi.

Sen de mi astronaut olmak istiyordunda almadilarmi?

Gandırdılar beni gurban, aklımın ırzına girdiler :sgr:

Vay terbiyesizler vuaay.

Nasa'yi cok seviyom ben, ønceden Astroloji (burclarla ilgili falan olani degil :asd: ) okuyacaktim, sonra bizim øgretmene baktim, hergun yeni gezegenler T-shirt var ustunde, dedim, oglum bende mi bunun gibi olacagim, her gun yeni gezegenlerle gezecegim diye vazgectim :asd:

Astroloji ne hacı, astronomi diyecektin heralde :) Astroloji medyumluk gibin hırt bişey. Gezegen bulsalar ben gidecem zaten direkt 1.sıraya yazsınlar bıktım bu fenerin yüzsüz tavırlarından, adi dünyadan falan. Gidip kıblesi belirsiz bir gezegende koloni kuracam Allah nasip ederse, ordanda millete sülüman aga gibi şapka sallarım :tiphat:

Keplerin teleskobundan izlersiniz 600 milyon yıl önceki halimi sperm formunda nasıl görünüyorum falan banada mail atarsınız.

Şöyle bir özet geçelim.

Kardeşim evren inanılmaz büyük.Bizim aklımızın alamayacağı kadar büyük.Öyle bir şey ki evren bir şehir olsaydı, bu 600 ışık yılı uzağımızdaki gezegen bizim kendi evimizin balkonu kadar bize yakın olurdu,hatta ondan da yakın olurdu.Ve buna rağmen düşünün ki biz daha yanıbaşımızdaki yıldız sistemlerinde bile tam olarak neler var bilemiyoruz,oralara erişemiyoruz.Bir tane uydu gönderdiler vaktinde adamların torunu ancak görecek herhalde ne olduğunu.

Olur da bir gün dış dünyalardan birileri gezegenimizi bulursa öyle ufoyla gelip arada sırada kendilerini gösterip fırt diye kaçmazlardı.Bizden belki de yüzmilyonlarca yıl ileride bir teknolojide olacaklarından ebemizi atlarlardı ve biz ne olduğunu bile anlamazdık.

Üst Alt