Dursun Özbek: ''Fenerbahçe’yi yenip kupayı buraya getirin'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek: ''Fenerbahçe’yi yenip kupayı buraya getirin''

dursun_ozbekin_gozu_turkiye_kupasinda_h59731.jpg

Galatasaray Başkanı, UEFA’nın verdiği 1 yıllık men cezası nedeniyle kupayı kazanmak zorunda olduklarını söyledi, “Bizim iki sene Avrupa’ya gitmemek gibi bir lüksümüz yok. Bunun bedeli maddi ve manevi çok ağır olur. O kupa buraya gelecek” dedi.

UEFA’nın finansal fair-play kriterleri kapsamında verdiği 1 yıllık men cezasını önümüzdeki sezon çekmek için Fenerbahçe ile perşembe günü oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası finalini kazanmak zorunda olan Galatasaray’da galibiyetten başka bir şey düşünülmüyor.

Sarı-kırmızılı kulübün mali ve idari sorunlarıyla uğraşmaktan geride kalan sezon futbol takımına yeterince vakit ayıramayan ancak son dönemde deplasmanlara giden Başkan Dursun Özbek kritik final öncesi düğmeye bastı.

‘Galatasaray’a yakışsın’

Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenmanı izleyip daha sonra oyuncular ve teknik kadro ile özel görüşmeler yapan Başkan Özbek’in “O kupa buraya gelecek. Galatasaray’ın iki sene üst üste Avrupa’ya gitmeme gibi bir lüksü olamaz. Bunun bedeli maddi ve manevi yönden çok ağır olur. Sizlerden ricam, 26 Mayıs’ta Galatasaray’a yakışacak bir performans sergilemeniz. Bu kupaya belki de bugüne kadar hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Galatasaray’ın genlerinde kupa kazanmak vardır” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Futbolcular söz verdi

Süper Lig’i 6-0’lık Kayserispor galibiyetiyle noktalayan Galatasaray’ın ortaya koyduğu performanstan memnun kaldığını da kaydeden Özbek’in, “Kayseri maçındaki futbol bizi daha da umutlandırdı. Final maçında aksi bir sonuç dahi düşünmek istemiyorum. Fenerbahçe’yi yenip kupayı buraya getirin” diye konuştuğu öğrenildi.

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile oyuncuların yapılan toplantıda Başkan Özbek’e kupa sözü verdikleri de ifade edildi.

Prim 50 bin dolar

Galatasaray’da, Ziraat Türkiye Kupası primi 50 bin dolar olarak belirlendi. Geçen sezon kupa için adam başı 40 bin dolar veren yönetim bu sezon kupanın öneminin daha da artması nedeniyle bu rakama 10 bin dolar zam yapma kararı aldı.

Kaynak: Milliyet

PORTAL HABERİ

Prim 50 bin dolar

Galatasaray’da, Ziraat Türkiye Kupası primi 50 bin dolar olarak belirlendi. Geçen sezon kupa için adam başı 40 bin dolar veren yönetim bu sezon kupanın öneminin daha da artması nedeniyle bu rakama 10 bin dolar zam yapma kararı aldı.

Saçmalık. Prim sistemi varsa ceza sistemi de olmalı. 6. olduk diye ceza versinler topçulara.

kazanamazlarsa da futbolculardan 50 bin dolar toplansın.utanmaz herifler ilk 5'e dahi giremediler tühh suratlarına

Kupayı alamazsak insan içine çıkacak yüz bulabilir mi acaba. Muhtemelen basar istifayı.
Bi halt olmaz. Bu herif o kadar yüzsüz ki yine de gitmez.

Bileklik sattık, Eurocup'ı aldık, futbol takımımız final oynadı bakın şampiyon Besiktas bile finale yükselemedi ehe ühü diye konuşur Allahın cezası.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Bi halt olmaz. Bu herif o kadar yüzsüz ki yine de gitmez.

Bileklik sattık, Eurocup'ı aldık, futbol takımımız final oynadı bakın şampiyon Besiktas bile finale yükselemedi ehe ühü diye konuşur Allahın cezası.

Bakalım süreci görmek en iyisi baskılara dayanabilir mi belli olacaktır.

Bakalım süreci görmek en iyisi baskılara dayanabilir mi belli olacaktır.
Çok geç kalındı. Eğer giderse seçim olacak da yeni yönetim gelecek de göreve geçecek de hoca bulacakta transfer listesi hazırlayacak da transfer yapacak da ohoo.

Önümüzdeki sezonu da kaybettik bence şimdiden daha. En geç bu ay seçim olmalıydı bana kalırsa.

Bir de Euro var daha onu da hep bahane olarak kullanacaklar transferler için.

Üst Alt