GSC Haber - Dursun Özbek: "Kulüpler Birliği tarafından sadece 3 takımın onayladığı bir kamuoyu duyurusu yapıldı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek: "Kulüpler Birliği tarafından sadece 3 takımın onayladığı bir kamuoyu duyurusu yapıldı"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TFF ile yapılan görüşmelerle alakalı açıklamada bulundu.

Dursun Özbek: "Kulüpler Birliği'nde imza toplayarak değil de istişare ile seçimin erkene alınması olayının daha şık olacağını önerdim. İmza toplama kararının Kulüpler Birliği'ni böleceğini dile getirdim ve en son toplantımızda müzakere yapılması kararı alındı. Benden bu heyete başkanlık yapılmam istendi. TFF, bize randevuyu bugün için verdi. Ancak istenmeyen bir olay yaşandı. Cumartesi günü saat 10 gibi Kulüpler Birliği tarafından sadece 3 takımın onayladığı bir kamuoyu duyurusu yapıldı."

Dursun Özbek: "Amacımıza ulaşmak için yapılan bir hareket, bu bildiri ile amaçsız bir hale geldi. Çok net ifade ettiler. 'Uzlaşma konusunda aynı sayfadaydık ama Kulüpler Birliği zehir zemberek bir bildiri yayınladı' diyerek kısa bir görüşme yaptılar. Bu bildirinin amaca uygun olmadığını düşünüyorum. TFF, 18 Temmuz tarihini değiştirmek istemediğini bildirdi."

Dursun Özbek: "Şu anda imza vermeyi düşünmüyoruz. İmza verdiğimiz zaman, gereken imzalar toplansa da seçim haziran sonu, temmuz başı yapılıyor. İmza toplarken gideceğimiz hedeften daha iyisine giderken, niye bu durumda olduğumuzu düşünmemiz lazım. Temmuz başında yapılacak seçim ile 18 Temmuz'da yapılacak seçim arasında bir farkı yok. Haziran başında yapılması gereken bir seçimin, hiç hesapta olmayan bir hareketle ortadan kalktığını görüyoruz."

Dursun Özbek: "İmza sürecini takip etmiyorum ancak yeterli imza toplansa da statü gereği temmuz başında olacak gibi gözüküyor. Mehmet Büyükekşi, hazırlıklı olduğunu ancak bu bildirinin müzakereleri tıkadığını dile getirdi. Kulüpler Birliği'nin bundan sonra yayınlayacağı bildirileri bir mutakabat ile yapmasında fayda var."

Gerçekten bu kadar gereksiz bir açıklama olamazdı. Zaten toplantı yapmışsın ve müzakere ile tarihi erkene çekelim görüşünde anlaşmışsın. Daha müzakere etmeden hangi mantıkla bu açıklama yapılır akıl tutulması gibi. Müzakere sonuç vermez sonra bu açıklama yapılır tamam bir mantığı var dersin gerçi %4.5 ile binde 45'i farklı oran sanan adamdan da nasıl mantık bekleyelim o da başka bir mevzu.

Üst Alt