Dursun Özbek: "Sabri Sarıoğlu ile gurur duydum"


182136_1657950_940x531.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, eski futbolcuları Sabri Sarıoğlu'nun Milli Takım'a çağrılmasıyla ilgili, 'Gurur duydum' dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fanatik'in düzenlediği 2017 Spor ve Ekonomi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek'in açıklamalarından satırbaşları:

"Galatasaray olarak UEFA'yla yeniden sıkıntı yaşamamak için müracaat ettik. Şu anda onlardan bir davet bekliyoruz.Galatasaray'ın kasasına giren yaklaşık 100 milyon liralık kısım bankadaki borçların kapatılması için kullanılmıştır. Bizim yönetimimizin Galatasaray için yaptığı proje bu. Bankalarla iyi olsun aramız. Riva ve Florya projesi bu manada yapılmış projelerdir. Borcu sıfırlamak istiyoruz."

"SABRİ'YLE GURUR DUYDUM"
"Sabri Sarıoğlu ile herhalde gurur duydum. Göğsümüz kabardı. Sabri Sarıoğlu Galatasaraylıdır. Gittiği takımda başarılı olmasıyla milli takıma çağrılmasından gurur duydum."

"RAHATLIK İÇİN DEĞİLİZ"
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Süper Lig'in 7. haftası sonunda en yakın rakipleri Beşiktaş ve Kayserispor'un 5 puan önünde lider durumda bulunan sarı-kırmızılı takımın performansında taraftarlarının önemli rol oynadığını söyledi.

Etkinlik öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başkan Özbek, "İlk 7 hafta sonrası iyi durumdayız. Bu bize rehavet getirmiyor. İyi bir performansla gitmek istiyoruz. Hem oyuncularımı hem de teknik kadroyu tebrik ediyorum. Disiplini elden bırakmamak konusunda dikkatlerini çekiyorum. Sahada gösterelen performansın en büyük tetikçisi taraftarımızdır. Taraftarın etkisiyle özellikle iç sahada takımın performansının nasıl yükseldiğini görüyorsunuz" diye konuştu.

Rehavete kapılmamaları gerektiğinin altını çizen Özbek, "Lig uzun bir maraton. Dolayısıyla hiçbir zaman bugünkü durumun rehavetine kapılmadan sezon sonuna kadar aynı performansı götürmek lazım. Galatasaray'ın yapması gereken budur. Puan durumuna bakarak rahatlık içinde değiliz. Aksine disiplini bir tık daha yukarı çıkarma amacındayız. Taraftarın ve camianın kenetlenmiş olması her şeyin üzerindedir. Sezon sonuna kadar aynı disiplinle devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Vakfı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmeden yabancı oyuncu kuralarının gündeme gelmediğini kaydederek, "Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılacak görüşmeler neticesinde bu konu ele alınacaktır" şeklinde görüş belirtti.

Habertürk

GSCimbom Portal
 
Üst Alt