GSC Haber - Dursun Özbek ve Erden Timur Projelerini Tanıttı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Dursun Özbek ve Erden Timur Projelerini Tanıttı

asagidaki mesaji *diger basliga da az once eklemistim. buraya da eklemeyi dorgu buldum.

kanimca hem bu baslik hem diger baskan adayinin basligina - hemde gayrimenkul/tasinmaz vb gibi basliklara da ayrica eklenmeli bu ve benzeri minvalde *mesajlar < - > giriste bahsini ettigim mesaj >>>

*gs_sozlukte su yorum dikkatimi cekmisti - sevgili *gurrpegi nickli renkdasin ekledigi :

galatasaray’ın finansal borcu faiz dahil 2.6 milyar tl civarında.
sürekli derneğin sportife olan borcundan bahsediliyor.
evet dernek sportife borçlu ama bir şey atlanıyor.
dernek de riva projesinden gelir bekliyor.
rakam için sürekli bir şeyler söyleniyor ama diyelim 1,5 milyar tl gelir elde edildi ve bu para derneğin kasasına girdi.
dernek bu parayla sportife olan borcunu öder ve para sportif’in kasasına girer.
sportif elindeki nakit ile sermaye artışı yapar ve parayı daha da arttırabilir.
diyelim yetmedi, gider ali sami yen otelini satar ve onu da sportife aktarırsınız.
yani şöyle söyleyeyim, riva ve otelden gelecek para ile galatasaray’ın finansal borcu çok rahat kapatılır.
kim borç için florya’yı satmamız gerek diyorsa, o kendi menfaatini düşünüyordur.
he bide borcun içinde piyasa borcu da var ama onun karşılığında da elimizde bonservisi değerli futbolcular var.
nelsson, marcao, kerem, yunus, çika, mustafa gibi..
galatasaray’ın ihtiyacı olan şey sportif a.ş’ye gerçek faaliyet karı yaptıracak yönetimdir.
atıyorum 800 milyon net gelir geldiyse, gider 600-700 milyon tl olmalıdır.
bunun da en önemli yolu düşük maaş ve alpaslan, aytaç, fatih gibi futbolculara maaş ödememektir.
bir kaç sezonluk sportif başarı için dursun özbek gelsin isteyen taraftarlar florya elden gittiğinde oturup ahlanıp vahlamasınlar.
ezeli rakimizin birinin 5, diğerinin 6 milyar borcu var ve satacak bir şeyleri olmadığı gibi riva gibi gelir de beklemiyorlar.
ama aralarında en iyi biz olmamıza rağmen en kötü durumdaymışız gibi gösteriliyoruz. bugün su içinde nelsson, marcao, kerem ve yunus en az 55 milyon euro eder ama bakıyorsun herkes bizim borcu konuşuyor.
bizi dımdızlak edip arazileri alacaklar ve sonra onların borcu kapatılacak.
yani şunu idrak edemeyen taraftara da diyecek bir şeyim yok.

Bildiğim kadarıyla tribünler 12.500. Konser için sahaya koltuk koyulunca 15.000 oluyor. Erdoğan 15.000 sözü istemişti.

Edit:

Resmî sitede bahsetmiş zaten.

Bana böyle konsept görseller ile gelin işte

asagidaki mesaji *diger basliga da az once eklemistim. buraya da eklemeyi dorgu buldum.

kanimca hem bu baslik hem diger baskan adayinin basligina - hemde gayrimenkul/tasinmaz vb gibi basliklara da ayrica eklenmeli bu ve benzeri minvalde *mesajlar < - > giriste bahsini ettigim mesaj >>>

*gs_sozlukte su yorum dikkatimi cekmisti - sevgili *gurrpegi nickli renkdasin ekledigi :

galatasaray’ın finansal borcu faiz dahil 2.6 milyar tl civarında.
sürekli derneğin sportife olan borcundan bahsediliyor.
evet dernek sportife borçlu ama bir şey atlanıyor.
dernek de riva projesinden gelir bekliyor.
rakam için sürekli bir şeyler söyleniyor ama diyelim 1,5 milyar tl gelir elde edildi ve bu para derneğin kasasına girdi.
dernek bu parayla sportife olan borcunu öder ve para sportif’in kasasına girer.
sportif elindeki nakit ile sermaye artışı yapar ve parayı daha da arttırabilir.
diyelim yetmedi, gider ali sami yen otelini satar ve onu da sportife aktarırsınız.
yani şöyle söyleyeyim, riva ve otelden gelecek para ile galatasaray’ın finansal borcu çok rahat kapatılır.
kim borç için florya’yı satmamız gerek diyorsa, o kendi menfaatini düşünüyordur.
he bide borcun içinde piyasa borcu da var ama onun karşılığında da elimizde bonservisi değerli futbolcular var.
nelsson, marcao, kerem, yunus, çika, mustafa gibi..
galatasaray’ın ihtiyacı olan şey sportif a.ş’ye gerçek faaliyet karı yaptıracak yönetimdir.
atıyorum 800 milyon net gelir geldiyse, gider 600-700 milyon tl olmalıdır.
bunun da en önemli yolu düşük maaş ve alpaslan, aytaç, fatih gibi futbolculara maaş ödememektir.
bir kaç sezonluk sportif başarı için dursun özbek gelsin isteyen taraftarlar florya elden gittiğinde oturup ahlanıp vahlamasınlar.
ezeli rakimizin birinin 5, diğerinin 6 milyar borcu var ve satacak bir şeyleri olmadığı gibi riva gibi gelir de beklemiyorlar.
ama aralarında en iyi biz olmamıza rağmen en kötü durumdaymışız gibi gösteriliyoruz. bugün su içinde nelsson, marcao, kerem ve yunus en az 55 milyon euro eder ama bakıyorsun herkes bizim borcu konuşuyor.
bizi dımdızlak edip arazileri alacaklar ve sonra onların borcu kapatılacak.
yani şunu idrak edemeyen taraftara da diyecek bir şeyim yok.
Yeni gördüm, tamamına yakını yanlış.

1) Riva projesinden beklenen gelir 2025, hatta 2026'ya kadar gelecek. Bu süreçte faiz ödeyeceğiz, TLREF ile BB imzaladığımız için 2,6 milyar borcumuz sabit değil. Problemde bu zaten.
2) Oteli direkt satarsak Eşref Hamamcıoğlu'nun söylemi 18-20 milyon dolar bandında değer biçiliyormuş. 400 milyon TL, 1 senelik faiz yükümüz. Erden Timur'un dediği ise Rezidansa çevirip satmak. Buradan verilen rakam 1,02 milyar TL'ydi. Bunun için yaklaşık 80 milyon TL harcanır.
3) Florya'yı kaybetmek çok derin yaralayacak, tek yerimiz orası kalmıştı ama satmadan borç küçültmemiz mümkün gözükmüyor, satarak da mümkün gözükmüyor. Proje yapılarak değerinin arttırılması gerekiyor. Çünkü direkt satış bedeli de 800 milyon TL'ymiş.

Rakamlar doğrudur yanlıştır bilmiyorum ama durum bu.

Kaldı ki BB'nin getirdiği en kötü şey gelirlerimizin bize değil onlara gidiyor oluşu.

Bunu idrak edemeyen taraftar demiş ama hiçbir şey idrak edememiş gözüküyor.

Son düzenleme:
Erdem Timur için Dursun Özbek kazansın diye düşünen çok kişi var mutlaka ama seçildikten bir süre sonra anlaşamayıp ilişkilerinin bozulup yolların ayrılmayacağının garantisi yok. Burak Elmasın Rezan Epözdemir ve diğerleri ile yaşadığı gibi.Ekip önemli ama asıl seçim Başkanlık için bunu göz ardı etmemek lazım.

beyler futbolda para önemlidir... Herseyin temelidir, bunu inkar eden kendini kandirir. Fenerbahce Ali Koc´a ragmen toparlanamiyor, bir de o kulübü 100 milyonlarca dollar pompalayan bir adam olmadan düsünün.

Nolmalı mesela

Eşref gibi hiç bir şey açıklamayıp sorunların farkındayız mı denmeli

Kasa kolaylığı yok mu denmeli

Haziran sonuna 16 m euro ödeme var, kim nasıl ödeyecek bu parayı mesela

Gerçekten garipsiniz

Elmas konusunda da mevzu takımın ligdeki sırasıydı, o top girse her şey gülistanlık olurdu.
yenin ederim Galatasaray taraftarını şu forumda hayretler içerisinde okuyorum.

Basit bir anlatımla ben bir taraftar olarak bunlara bakarım.
futbolda şampiyon olacak bir kadro oluşturulacak
basketbolda bütçe artacak
Açıklanan çok ciddi projeler
Ve ilk aşamada bunlara yapmak için gerekli nakit akışı
Bu sıcak para neden veriliyor yapılacak kadro değişikliğiyle sportif başarıyı yakalamak ve birilerinin kişisel parasına mecbur kalmadan Sportif başarıda sürekliliği sağlamak için.
Bu sıcak para sadece kadro kurmak için değil projelerin başlangıcındada verilecek.

Mesela sıcak para ile birlikde projeler tatmin etmese zayıf olsa ve üzerine şampiyon olacak kadro kurulacak gibi iddaalı söylemler gene olsaydı kuşkuyla bakabilirdim.Ama projeleri beni tatmin etti.Ve erden timurada bu konuda güveniyorum.

Burak elmasda bu ekonomik güç olmadığı için bir senede ancak 10 milyon civarı para harcandı.10 milyona 10 tane oyuncu bu kadar olur.3 milyonluk adama sırf beş taksit olacak diye ederinin çok üzerinde bonservisler verildi.

Dursun özbek geçmişde başarılıdır başarısızdır tartışılır.O dönem bitti arkadaş önümüze bakalım.

Dursuna hakaretler yağdırıp aysalı göklere çıkarmakda çok büyük ironi olsa gerek..

hepsini geçtim Galatasaray için şu zor dönemde bir kereliğine birleşme olsun ve güçlü bir yönetim oluşturulsun derdim. durdun özbek bir buçuk seneden beri birleşme için çalışıyormuş.Bu bile önemli bir göstergedir.Nerede o sözde eski başkanlar,yöneticiler ve duayenler.Onlar reklam peşinde.

Üst Alt