Dursun Özbek'e Sert Tepkiler! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Dursun Özbek'e Sert Tepkiler!

640x360_6f86d4d0-aff1-4f37-88c6-fb687d844cc6.jpg

Galatasaray'da yıllık olağan mali genel kurulda konuşmacı olarak söz alan Yasin Çakmak, Dursun Özbek yönetimine sert eleştirilerde bulundu. Yönetimin verdiği sözleri tutmadığını belirten Yasin Çakmak, Mehmet Özbek konusunda da eleştirilerini sıraladı.

"GALATASARAY BAŞKANININ SÖZÜ SENETTİR"

Galatasaray'da başkanın ağzından çıkan sözün senet olması gerektiğini ifade eden Yasin Çakmak, "Florya'da çeşitli işlerle ilgili olmak için bulunan Mehmet Özbek, Cüneyt Tanman'ı görevinden etti ve futbolun başına geçti. Galatasaray'da ibrasızlık başarısızlık sebebiyle olmaz. İbrasızlığın asıl sebebi Galatasaray'ın yazılı olmayan kurallarına aykırı hareket etmektir. Bu yanlıştır veya doğrudur tartışılır ama böyledir. Ne için bu göreve getirildiği belli olan Yıldırım Demirören'e verilen desteğin kabul edilemez olduğunu anlatmıştım. Artık bazı sözlere güvenemez hale geldik.

UEFA'dan ceza konusu, otelin açılışı, gizli protokollere imza atılmasına kadar bitmek tükenmek bilmeyen bir silsilenin sonucunda oluşan bir güvensizlik bu. Galatasaraylılar, başkanının sözüne senet gözüyle bakmalıdır. Ne yazık ki ben artık öyle bakamıyorum." ifadelerini kullandı.

CAVANDA VE DONK TEPKİSİ

Galatasaray'da olağan yıllık mali genel kurulunda söz alan eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, Dursun Özbek yönetimini sert sözlerle eleştirdi. Luis Cavanda ve Ryan Donk transferleri üzerinden yönetimi eleştiren Ahmet Özdoğan, "Bu transferleri bana bir açıklayın" dedi.

"AYAKLARINA TOP DEĞMEDEN GİTTİLER"

"Dursun başkan, "Hajrovic ve Ontivero'yu kim aldı. Bunlar hesap versin" demişti. Peki Sigthorsson ve Grosskreutz'u kim aldı? Günlerce bu futbolcuları İstanbul'da finanse ettik ve 1 kez bile ayaklarına top değmedi. Peki Cavanda ve Ryan Donk'u kim transfer etti? Donk, Real Betis'te ama parasını biz ödüyoruz. Bunu bana bir açıklayın."

"Başkan Dursun Özbek 'Podolski'yi aldım geriye Messi ve Neymar kaldı' dedi. Şimdi sattı. Sevgili Başkan 2 yılı doldurdunuz hala faiz finansmanı konusunda dertlerimiz var diyorsunuz, bu kabul edilemez. Galatasaray resmi internet sitesinde İngilizce ve Fransızca dil seçenekleri kapı duvar. Size sponsor gelir mi? Galatasaray, siyasi iktidarların iki dudağı arasına bırakılacak bir kulüp değildir, asla olmayacaktır. Galatasaray'ı iktidarla muhatap eder, iktidarın iki dudağına bırakırsanız sizden gelir Florya'yı alırlar."

"DURSUN ÖZBEK DERHAL İSTİFA ETMELİDİR"

Galatasaray'da olağan yıllık genel mali kurulda söz alan Ali Güvenç Kiraz, Dursun Özbek ve yönetiminin derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Galatasaray'ın kardeşlerin yönettiği bir kulüp olamayacağını belirten Kiraz, sert eleştirilerde bulundu.

Yönetimi istifaya davet eden Ali Güvenç Kiraz, "Galatasaray taraftara açılmalıdır, sistem yenilenmelidir. Böyle gidersek sorun büyük olacaktır. Galatasaray kardeşlerin yönettiği, Oğulların staj yaptığı bir yer değildir. Galatasaray küçük kafalarla yönetilemez. İbra ettiğiniz zaman, sadece devrimi geciktirmiş olursunuz. Galatasaray'ın gerçek sahibi taraftardır. Dursun Özbek derhal istifa etmelidir. Galatasaray Sportif yapılanmada ayrılmalıdır. Her genel kurulda Gayrimenkul konuşulamaz." dedi.

"GALATASARAY TARAFTARINDIR"

Galatasaray'ın asıl sahibinin tarafta rolduğunu belirten Ali Güvenç Kiraz, "Ünal Aysal başkanlığı yaptığında istediğini alamadı ve istifa mekanizmasını harekete geçirdi. Dursun Özbek'in de aynı şeyi yapması gerekiyor. Bu sıkıntılı dönemi ibra etmeyerek yeni bir döneme geçiş için destek olabilirsiniz. Galatasaray taraftarındır." ifadelerini kullandı.

"İÇİM ACIYOR"

Bir diğer kulüp üyesi Metin Ünlü ise şunları şöyledi:

"Sayın başkan Dursun Özbek, Mehmet Özbek'i hangi sıfatıyla futbolun başına getirip koydu? Bunu açıklamasını bekliyorum. Son 1 senede ezeli rakibimize karşı 10-0 gerideyiz. İçim acıyor. Hani Mehmet Özbek, Florya'daki inşaat işleri için gelmişti? Getirdiniz futbolun başına koydunuz."
Genel kurulda söz alan İlker Canalp'in konuşması da salondan büyük alkış aldı. Canalp yaptığı açıklamalarda yönetimi eleştirirken ibra konusunda da açıklama yaptı.

İşte İlker Canalp'ın açıklamaları...

''Ryan Donk'u aldınız, 5 ay sonra serbest kalacaktı. 2 ay sonra da bileklik satmaya başladınız. Cavanda... Bu transfere hangi yönetici yetki vermiştir? Lütfen çıkıp hesabını versin. Dursun Özbek günde 10 saat çalışıyor. Önünde dosyalar var. Fakat bulunduğunuz pozisyonda verimlilik, sonuç önemli. Elmander demişti ki, 'Formanın önündeki arma için oynarsan, arkadaki ismi hatırlarlar. Bu yönetimi idari olarak ibra edemiyorum, çok üzgünüm. Ben mali açıdan da yönetimi ibra edemiyorum. Buraya gelmeyenlere sormak istiyorum. Galatasaray gerçekten umrunuzda mı?''

Güneş

PORTAL HABERİ

Son düzenleme:
Bir isi yaramadi gibi, bari Mehmet Ozbek ile oglu Serhat Ozbek i yarin kovsa da yerlerine dogru adamlari getirse.

Üst Alt