Dursun Özbek'ten Transfer Müjdesi!


b04d15b3a3d741c2a04a28a08733334d.jpg

[FONT=roboto_condensed]
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni sezon için sarı-kırmızılı taraftalara transfer müjdesinde bulundu.

[/FONT]
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transferden kulübün mali duruma birçok konuda açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuk olan Özbek, sarı kırmızılı takımın transfer dışında kulübün son durumuyla alakalı merak edilen soruları yanıtladı.

Transferle ilgili açıklamalarda bulunan Özbek, "Bildiğiniz gibi Galatasaray Sportif A.Ş halka açık bir şirket. Borsa'da SPK tarafından denetleniyoruz.
Bizim bu konuda açıklamaları SPK'ya bildirim yapmadan söylememiz mümkün değil. Önce usule göre KAP'a açıklama yapmamız gerekiyor. İkinci husus, transferin yapılmış ve bitmiş olması son imzanın atılmış olmasına bağlı. Son imzaya kadar her şey olabilir. Bitti dediğiniz iş bitmeyebilir. Biz bu hassasiyeti gösteriyoruz. Transfer aynı zamanda pazarlık işi. Dolayısıyla bizim buradan yapacağımız açıklamalar kulübün aleyhine gelişmeler gösterebilir. Ben buradan taraftarlarımıza şu mesajı verebilirim." dedi.

"TRANSFERLER TARAFTARLARI SEVİNDİRECEK"
"Epey oyuncumuz ayrıldı. Dolayısıyla baya eksilme oldu. Sezon boyunca aksayan taraftarlarımızı tespit ettik. Dolayısıyla bu sezona eksiklerimizi gidererek hazırlandık. Bunların yerine daha güçlü ve daha iyi bir takım oluşturabilmek açısından epey bir transfer çalışmasını yürütüyoruz.
Taraftarlarımız şundan emin olsun, yapacağımız transferler onları sevindirecek."

BELHANDA... GOMIS... MAICON...
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Belhanda, Gomis ve Maicon transfer sorularına "Herhangi bir sıkıntı yok. Önümüzde 20 günlük süre var ilk maç için. 20 gün önceden transferler bitecek. Biz sadece sözleşmelerinde hassasiyet gösteriyoruz. Stoper ve forvet var."


"ACİL TRANSFERLERİ KAMPA YETİŞTİRECEĞİZ"
"Acil olması gereken transferleri kampa yetiştireceğiz. Ancak transfer orada bitmeyecek. Bütün süreci kullanacağız."


"SABRİ İLERİDE GALATASARAY'A DÖNEBİLİR"
"Sabri benim şahsen takımın içinde en sevdiğim oyuncu. En kötü zamanlarda bile takıma hizmet etmiş, kendine takım aramamış. Ama bazen ayrılıklar kaçınılmaz oluyor. Bu profesyonel bir olay. Sabri'nin bu hassasiyeti göstermemesi lazım. Kişisel değil. Sabri ileride başka görevlerde Galatasaray'a dönebilir. Sabri'nin alınganlık göstermesine gerek yok."


KOMBİNE SATIŞLARI
"Gelişen ekonomik koşullar ve taraftarların kalabalık biçimde stada gelmesi için bu ayarlamayı yaptık. Taraftarlar bundan son derece memnun. Satılan kombine adetleri 15 bini geçti. Daha süremiz var. Zannedersem 30 bini bulacağız. Geçen sene gibi az seyirciye değil de, kalabalık tribünler içinde oynayacağız."


"PAROLAMIZ ŞAMPİYONLUK"
"Galatasaray her sezona şampiyonluk parolasıyla başlar. Galatasaray hiçbir zaman bu konumundan farklı düşünmez. Bu sene şampiyonluk parolasıyla başlayacağız. Ona göre takım kuruyoruz. Geçmiş yıllarda yapılan hatalar bize ders mahiyetinde olacak. Onların da tekrarlanmaması için bu sene Galatasaray olarak ligde varız. Parolamız şampiyonluk."

Ntvspor
 
Oyuncu seçimleri bana göre hiç de müjde denilebilecek nitelikte değil. Evet her biri iyi oyuncular. Ama sene olmuş 2017, maddi zorluktaki bir kulüp olarak futbol piyasası bu kadar genişlemişken hala fiyat performans olarak düşük oyuncular alıyoruz. Allahaşkına anılan isimlerden hangisi ödenen paralardan fazla katkı sağlayacak takıma? Belhanda mı? Gomis mi? Maicon mu? Bu oyuncular Türkiye'de başarılı olur. Ama millet 1 koyuyor hem performans olarak hem de oyuncunun satışında 5 alıyor. Biz 7 koyuyoruz, oyuncu 7'lik performans gösterirse diye, satışından ise 0 alıyoruz. İşte bir kulüp böyle batar. Tekrar tekrar aynı hataları yapıyoruz.
 
Üst Alt