Durun Bir Dakika ! Taraftara Haksızlık Yapılmıyor mu ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Durun Bir Dakika ! Taraftara Haksızlık Yapılmıyor mu ?

Cevap: Durun Bir Dakika ! Taraftara Haksızlık Yapılmıyor mu ?

Ben de bu konudan Arda nın gidişiyle ilgili yazılarımda bahsetmiştim.

Arda gidiyor kabahat taraftarın. yok ya, Arda kendi gitmek istiyor olmasın acaba? Eee Arda ya küfür ettiler? Gs taraftarının yüzde kaçı küfür etti Arda ya? Antalya da kötü karşıladılar? Peki 2 senedir Arda ya destek veren Manisadaki taraftar ne olucak? Abisi kardeşi oğlu gibi seven taraftar ne olucak? Bu işleri geçelim, Arda gitmek istiyorsa bahanesi taraftar olmamalı.

Takım kötü gidiyor, oyuncuların ayakları titriyormuş sahada taraftar korkusundan. 2 senedir kazandığımız maçlar ağırlıklı olarak içerdeki maçlardır. Bu nasıl olcak peki?

yahu taraftarın ne kadar suçu olabilir şu durumda? Kötü tezahürat yapıyo dersin, Olsun en fazla %10 luk etki. Sanki kulübü taraftar yönetiyor, sahaya çıkıp taraftar oynuyor. Mustafa Sarp ı falan transfer edip, ısrarla ilk 11 oynatıyor. Sakat futbolcuyu taraftar tedavi ediyor. hey allahım ya. bi de çıkıp protesto edince de suçlu duruma düşüyor

Ben de bu konudan Arda nın gidişiyle ilgili yazılarımda bahsetmiştim.

Arda gidiyor kabahat taraftarın. yok ya, Arda kendi gitmek istiyor olmasın acaba? Eee Arda ya küfür ettiler? Gs taraftarının yüzde kaçı küfür etti Arda ya? Antalya da kötü karşıladılar? Peki 2 senedir Arda ya destek veren Manisadaki taraftar ne olucak? Abisi kardeşi oğlu gibi seven taraftar ne olucak? Bu işleri geçelim, Arda gitmek istiyorsa bahanesi taraftar olmamalı.

Takım kötü gidiyor, oyuncuların ayakları titriyormuş sahada taraftar korkusundan. 2 senedir kazandığımız maçlar ağırlıklı olarak içerdeki maçlardır. Bu nasıl olcak peki?

yahu taraftarın ne kadar suçu olabilir şu durumda? Kötü tezahürat yapıyo dersin, Olsun en fazla %10 luk etki. Sanki kulübü taraftar yönetiyor, sahaya çıkıp taraftar oynuyor. Mustafa Sarp ı falan transfer edip, ısrarla ilk 11 oynatıyor. Sakat futbolcuyu taraftar tedavi ediyor. hey allahım ya. bi de çıkıp protesto edince de suçlu duruma düşüyor

Güzel bir yaklaşım sanırım bu konuda aynı fikirdeyiz.. hertürlü başarısız sonucta yada verilmiş yanlış kararda suçlu hep taraftar oluyor.. arda turan avrupaya gitmek istediğni defalarca söyledi, e ne oldu ? taraftarın yüzünden gidiyormuş Arda Turan.. bakın Galatasaray gibi bir kulüp Bırakın 14-15 inci olmayı 2-3. dahi olsanız tepki alırsınız.. futbolcular önce sorumlu oldukları başarısızlığa sahip cıksın..

Güzel bir yaklaşım sanırım bu konuda aynı fikirdeyiz.. hertürlü başarısız sonucta yada verilmiş yanlış kararda suçlu hep taraftar oluyor.. arda turan avrupaya gitmek istediğni defalarca söyledi, e ne oldu ? taraftarın yüzünden gidiyormuş Arda Turan.. bakın Galatasaray gibi bir kulüp Bırakın 14-15 inci olmayı 2-3. dahi olsanız tepki alırsınız.. futbolcular önce sorumlu oldukları başarısızlığa sahip cıksın..

aynı fikirdeyiz

yahu öyle bir durum ortaya çıktı ki, takım bizim yüzümüzden 14. diyecek nerdeyse taraftar.

Arda için kendini parçalıyor şuan herkes, evet bizim suçumuz falan diyor. yahu o küfürleri edenlerin sayısı belli, 25 milyon içinde 3-5 bin. Paralı askerler. Medya üstüne gitti, o suçu bile taraftar üstüne almaya çalışıyor, koruyamadık falan filan. Sen ne kadar koruyabilirsin arkadaşım, senin yöneticin çıkıp koruyacak. Napıcaksın Telegol stüdyosunu mu basıcan? Senin yöneticin çıkıp bağlanıyor o programa. Senin eski futbolcun oturuyor o programda.

Arda da işi ajitasyona vurmasın artık. Mağdur olmuş olsa bile Galatasaray Kaptanıysan mağdur oldum demek yerine, çıkıp dimdik durucaksın. Evet zor bir iş ama sen Galatasaray ın kaptanısın, bu da 25 milyon GS li içinde 1 kişiye nasip olan birşey. Bi zahmet zorlukları olsun.

Cevap: Durun Bir Dakika ! Taraftara Haksızlık Yapılmıyormu ?

Her zaman alkışlanılacak şeyler tabi vardır mücadeleyi alkışlayalım desek mücadele yok skor zaten içler acısı formayı armayı alkışlıyor statta alkışlayanlar.

Ayrıca senin bu dediklerini zaten kardeşim çok az bir kitle yapıyor onlarda 15-16 yaş grubu uA tepkiyide desteğide nerde vereceğini bilecek kadar etkili bir taraftar grubudur.

ua kesinlikle nası tepki vereceğini bilmiyor. Maç içinde ıslıklanmaz takımın morali bozulmaz 5-0 mağlup olsan destek vericeksin. biz böyle öğrendik abilerimizden GALATASARAY'lılığı ama şu varki gerekli tepkiyi maçtan sonra çeşitli pankart ve açıklamalarla gerektiği gibi verebilirsin.

Ortada bir hata, bir suc varsa bu Galatasaray klubunun butun hatlariyla kabul etmesi ve uzerine alinmasi gereken bir hata, suc olmali. Bu klup zaten ne kaybettiyse bir bir butun olamadigi icin kaybetti. Butunlugunu once teknik direktorsuz sampiyon oldugumuz sene bozmaya basladik. "Yonetim, futbolcu, taraftar" dedik. Teknik ekip idea'sini sili verdik lugatindan Galatasarayin. O seneden beri kimlerin takimin basina gelip-gittigini ben hatirlayamiyorum.

Sonra yonetim maalesef hayal kirikligina ugratti klubun taraftarini, birimlerini.

Takimin bu halde olmasinin sorumlusu veya Arda Turan'in yurt disina gitmesinin sorumlusu Galatasaray tarafari midir? Ne evet, ne hayir bunun cevabi. Bu klubun bu futbol takiminin bu halde olmasinda herkezin sucu var. Ama Galatasaray taraftar gruplari da zaten birligini yitirdi son senede. Ultraslan grubundan ayrilanlar, bana gore belkide cekirdegin saglam olarak kalmasini saglayan gruplardi. Kendi icinde bile bolundu Galatasaray taraftari. Bir diger sorun ise, bana gore Galatasaray taraftari sucsuz oldugunu iddaa etmek icin soz hakkini alma hakkini da kaybetmistir bana gore. Bu dusunceye taa "Kimisi Sinema Pesinde" seklinde bagirdigi gunden, Fenerbahce derbilerinde o islik sesini kendi oyuncularina daha cok cikardigi, rakipteyken sut dokmus kedi gibi kaldigi gunlerden beri sahibim. Ne olursa olsun kendi kaptanlik pazubandini tasiyan oyuncuyu islikladigi donemlerde, futbolcusunu havaalaninda suratina kufur etmek icin karsiladiginda kaybetti hakli olma iddiasini diye dusunuyorum.

Ozetle, dogrudan taraftarin sucu degildir futbol takiminin bu halde olmasi. Ama tek senelik bir gelisme de degildir bu yasananlar. Butun Galatasaraylilarin ve Galatasaray da gorev alanlarin yarattigi bir kaostur. Suclu aramak yerine bir olup cozume ulasma zamani oldugu kanaatindeyim.

herkez başlamış yine uA paralı askerler onlar küfür ettiriyor faLan antalyadaki ergen grubu 15 20 tane gecirmişler üzerlerine uA polarını ardaya küfür etmişLer.. pes doğrusu bunu uA bağlamanız ya izmirde de uA grubu vardı manisada ardayı nasıL bağırlarına bastıklarını gördük ..ayrıca arda turan gecenlerde Sebahattin Şirin'i evinde ziyaret etmişdir..uA en büyük en en güçLü en iyi taraftar grubudur..2 senedir 5.14. olan bir takıma gidip elinden geLdiğince destek vermeye çalıstıLar son kayseri maçı dahiL..fenerli taraftar gibi şampiyonluk yarısında Bize kaybetmişler adamlar 2. oluyorlar ama gidip samandırayı basıp are you player diyolar kezmana camları kırıyorlar saldırıyorlar.. uA bunları yapmıyor ıslık çalıyor diyede paralı askerler konumuna sokuyorsunuz sanırım :) beşiktaş da ole keza schustere bırakın 1 sene sabretmeyi 5 6 ay bile dayanamadılar biz öylemiydik rijkaarda sonuna kadar destek cıktık 1 sene boyunca hatta geçen seneki alisamiyendeki son mac antalya macı stat full dolmuş ve frankk rijkaard diye yine bağırmıştık.. he bu arada hepiniz uA küfür ediyor şunu yapıyor tü kaka diyorsunuz ee sende maça gittiğinde adamların dediklerine uyuyorsun sende küfür ediyorsun falan filan :)

Uzerinde Ultraslan polari var, ama biz baskasina mi yoralim yani bu durumu? Ultraslan grubu stabil dusunme yetenegini yitirmis durumda en basta. Bir hafta nasil oluyor da islikliyorsun, sonra gidiyor bas taci yapiyorsun. Veyahutta Aslantepe stadinin acilisindan sonra once "isliklayanlar bizden degildir" diye kestrip atiyor, arkasindan bilmem kac tane donercesine aciklamalar yayinliyor.

Arti olarak, diger takimlarinin taraftar gruplarinin yaptigi seviyesiz hareketler nasil oluyorda Ultraslan'a boyle davranma hakki verebiliyor. Yine ornek verilen Besiktas taraftar grubunun icinin kurudugunu da bir cok kez yazdim bu forumda. Oyle bir grup ki o, Ali Sami Yen'e kufur edicek kadar basiretten yoksun.

Son olarak da, maca gidince Ultraslan'a uymak nedir? Galatasaray'i desteklerken eslik etmek ise amenna, ama ben kendi adima konusayim, uzerinde beyaz atletiyle saga-sola "hagydii uleeen" diye taraftari zorlayanlara ben eslik etmiyorum. Ben kendi dusuncesine sahip, koyun gibi belli bir grupla ortak hareket etme zorunlulugunu uzerinde hisseden bir taraftar degil, kendi icinde kendi gorus ve analizleri olan bir Galatasaray taraftariyim, Ultraslan sempatizani degil, falan filan.

Bir suç varsa büyük oranda yönetimindir,taraftara ise sütten çıkmış ak kaşık denilemez elbette.

-Öncelikle şeffaflık kurumu sadece kağıt üzerinde,içeride ne olup bitiyor haberdar değiliz.En azından GSTV ile yapabilirdin bunu.

-Arda Turan ünü ve popülerliği nedeniyle magazin programlarının baştakipçi adaylarından birisi olacaktır elbette.Özel hayatı kameralara yansıyacaktır,bunu bilen çirkin medya ise bunu kullanacaktır.Burada yönetimin Arda ve bunun gibi nice basına yansıyan futbolculara sahip çıkması gerekirdi.Klüpten bir açıklama yapılarak futbolcuların antremanlarda sarfettiği eforun olması gerektiği gibi olduğu ve özel hayatını yaşamasının en büyük hakkı olduğu vurgulanabilirdi.Bu yapılmadığı gibi futbolculara konuşma yasağı getirildi ve kulüpten oyunculara sahip çıkılan herhangi bir açıklama yapılmadı.Çirkin medya ise bunu fırsat bilip üstüne üstüne gitti.

-Burada eğer ultraslan aklı selim davransaydı,yönetimin sahip çıkmadığı oyunculara sahip çıksaydı belki bunların etkisi daha az olurdu.Evet,sahip çıkılmaması hatta tepki gösterilmesi gerekilen oyuncular var,bu oyunculara tepkiler gösterildi ve taraftar haklı da,ancak herkes bu çatının altına girmiyor.Özel hayatını geçtim,talihsiz bir sakatlık yerine sezonun büyük kısmında oynamayan bir oyuncuya taraftar böyle tepki göstermemeliydi.Onun ailesine küfür etmemeliydi.Arsenal ve Rosicky örneği ortada,çok oynamasa bile taraftarlar geçirdiği ağır sakatlıktan sonra bağırlarına basmıştı onu.

Bunların hepsi üst üste binince işler çıkılamaz hale geldi.

-Taraftar yönetim ve futbolcuları suçluyor,

-Futbolcular yönetim ve taraftarı suçluyor,

-Yönetim ise futbolcular ve taraftarı suçluyor.

Ortada bir sonsuz döngü var,kimse gerçek suçlunun kim olduğunu söylemiyor.Ya da cesaret edemiyor.

SUÇLU MEDYA ve federasyon desem abartmış olurmuyum acaba:eek:

uA ya yüklenenler hayatlarında kaç tane deplasmana gidip takımına destek olmuş böyle hep destek falan diyenler arkadaşlar insanları bu noktaya futbolcular getirdi kusura bakmasınla..

Milyon€ milyon€ paraları indirirken iyiler efendiler çıkıp taraftar protesto ettimi giderim yok öyle,

Mücadele etmezler utanmadan birde taraftara yüklenirler şu uA ya yüklenen insanlara şunu soruyorum bu sezonki fener maçınıda uA mı verdirdi bunun biri cevabını vermeyecekmi nasıl desteklediklerini görmediniz sanırım takımı kaldıki her maç yenilen bir takım bu ama geçen sene işler farklıydı o kadro adam gibi oynasa 10 puan fark atmıştık zaten oynamayanlarda belliydi zaten millet onları ıslıkladı...uA ya çamur atmadan yaptıkları organizasyonlara bir bakın derim.

uA ya yüklenenler hayatlarında kaç tane deplasmana gidip takımına destek olmuş böyle hep destek falan diyenler arkadaşlar insanları bu noktaya futbolcular getirdi kusura bakmasınla..

Milyon€ milyon€ paraları indirirken iyiler efendiler çıkıp taraftar protesto ettimi giderim yok öyle,

Mücadele etmezler utanmadan birde taraftara yüklenirler şu uA ya yüklenen insanlara şunu soruyorum bu sezonki fener maçınıda uA mı verdirdi bunun biri cevabını vermeyecekmi nasıl desteklediklerini görmediniz sanırım takımı kaldıki her maç yenilen bir takım bu ama geçen sene işler farklıydı o kadro adam gibi oynasa 10 puan fark atmıştık zaten oynamayanlarda belliydi zaten millet onları ıslıkladı...uA ya çamur atmadan yaptıkları organizasyonlara bir bakın derim.

Maç içinde takım 1-0 gerideyken yada 0-0 iken ıslıklanmaz arkadaşım.. bu takımı sabote etmektir.. kaldıki geçen sezondan bahsedersek geçen sezon uA bunları yaparken takımın şampiyonlar ligine katılma durumu vardı..öyle bir ortamda ıslıklamalar oluyordu şimdi gelip hiç bunları savunma.. savunma ki arada söylediğin doğrularda kaybolmasın..

Uzerinde Ultraslan polari var, ama biz baskasina mi yoralim yani bu durumu? Ultraslan grubu stabil dusunme yetenegini yitirmis durumda en basta. Bir hafta nasil oluyor da islikliyorsun, sonra gidiyor bas taci yapiyorsun. Veyahutta Aslantepe stadinin acilisindan sonra once "isliklayanlar bizden degildir" diye kestrip atiyor, arkasindan bilmem kac tane donercesine aciklamalar yayinliyor.

Arti olarak, diger takimlarinin taraftar gruplarinin yaptigi seviyesiz hareketler nasil oluyorda Ultraslan'a boyle davranma hakki verebiliyor. Yine ornek verilen Besiktas taraftar grubunun icinin kurudugunu da bir cok kez yazdim bu forumda. Oyle bir grup ki o, Ali Sami Yen'e kufur edicek kadar basiretten yoksun.

Son olarak da, maca gidince Ultraslan'a uymak nedir? Galatasaray'i desteklerken eslik etmek ise amenna, ama ben kendi adima konusayim, uzerinde beyaz atletiyle saga-sola "hagydii uleeen" diye taraftari zorlayanlara ben eslik etmiyorum. Ben kendi dusuncesine sahip, koyun gibi belli bir grupla ortak hareket etme zorunlulugunu uzerinde hisseden bir taraftar degil, kendi icinde kendi gorus ve analizleri olan bir Galatasaray taraftariyim, Ultraslan sempatizani degil, falan filan.

Bunu yazıp diyen hanımefendi kaç kere maça gittiniz ?

O dediğiniz tipler her yerde varda esas amigolar yeni statta pegasus tribünündeler bir oraya giderseniz buraya yazmadan önce lütfedip görürsünüz kızlar erkekler hep birlikte nasıl omuz omuza yapıyorlar.Yerinde gördüyseniz eğer bu yazdıklarınızı bende daha maça falan gitmem olur biter.

Yani eski tabiriyle senin gibi sosyete kızlarını numaralı paklar git al çekirdeğini yanındaki çöp kutusuna at ofsayt ve verilmeyen foullerde lütfedip kalkarsın ayağa rahat rahatta maçını izlersin !

Maç içinde takım 1-0 gerideyken yada 0-0 iken ıslıklanmaz arkadaşım.. bu takımı sabote etmektir.. kaldıki geçen sezondan bahsedersek geçen sezon uA bunları yaparken takımın şampiyonlar ligine katılma durumu vardı..öyle bir ortamda ıslıklamalar oluyordu şimdi gelip hiç bunları savunma.. savunma ki arada söylediğin doğrularda kaybolmasın..

Arkadaş adamlar hak ettikleri için ıslıkladılar.Kadrona bak jo dos santos keita elano arda e pes bu kadroyla maçı alamayacaksan zaten millet gerilmiş ne yapıcaklar üstelik kalecin 40 metreden gol yiyor topa vuran selçuk şahin ne yapacak insanlar isyan patlaması oldu tek bir fener maçıyla eleştirenler uA'yı bu grubun tamamında yaptıklarını nasl görmezden geliyorlar sorununda cevabını bekliyorum ali?

bu sezon fener maçında takımı uA sabotemi etti o kaerografi için ne kadar paralar harcadı insanlar kendi cebinden önce bir onu öğren sonra gel eleştirini yap

Arkadaş adamlar hak ettikleri için ıslıkladılar.Kadrona bak jo dos santos keita elano arda e pes bu kadroyla maçı alamayacaksan zaten millet gerilmiş ne yapıcaklar üstelik kalecin 40 metreden gol yiyor topa vuran selçuk şahin ne yapacak insanlar isyan patlaması oldu tek bir fener maçıyla eleştirenler uA'yı bu grubun tamamında yaptıklarını nasl görmezden geliyorlar sorununda cevabını bekliyorum ali?

bu sezon fener maçında takımı uA sabotemi etti o kaerografi için ne kadar paralar harcadı insanlar kendi cebinden önce bir onu öğren sonra gel eleştirini yap

Kardeş bu yıl takım kalitesiz kendin de yazıyorsun .. bazen 40 metrede olur 50 metrede top yere çarptı ve yükseldi ben sırf kaleci böyle bir gol yedi diye ve takım maçı çevirme şansına sahipken tutup ta maç içinde ıslıklanmalara haklı tek bir neden bulamam uA grubunun doğruları yok dedikmi ? ama uA nın bazen takımı sabote ettiğide bir gerçek önce insanlar savunmacı psikolojiden çıkmalı ki doğruları bulalım

Cevap vermemem gerekir aslinda, neden? Cunku tamamen bayan oldugum kanaatine kapilmissiniz. Uzerine de "sosyete kizi" damgasi vurmussunuz kafanizda yarattiginiz o bayan karaktere.

Sevgili Fatih, ben bir erkegim. Belki simdi kafanda farkli bir implemantasyon yapar da cevap hakkini farkli kullanirsin.

Ama ayni seyleri soyleceksen eger:

Ben yerinde gordum soylediklerimi. Gel gelelim su tribune gidin onlar omuz omuza destek verirler, obur tribune gidin orda sadece abest amigolar var demek ne kadar da aci. Bu Galatasaray taraftari bir ve tek degilmidir? Su tarafdakiler, bu taraftakiler yani bu bolunme bizler bu hale getirdi zaten. Yazdigim ilk mesaj da da bunu anlatmistim. Gel gelelim Ultraslan dedigim icin yaralar kasindi, karabasanlar basti gene.

Ayrica, karsi cinsiyetinizi bir mesajda bu kadar azarlayan bir kisi olarak mumkunse birakin maca gitmeyi, toplum icine cikmayin efendim.

Bunu yazıp diyen hanımefendi kaç kere maça gittiniz ?

O dediğiniz tipler her yerde varda esas amigolar yeni statta pegasus tribünündeler bir oraya giderseniz buraya yazmadan önce lütfedip görürsünüz kızlar erkekler hep birlikte nasıl omuz omuza yapıyorlar.Yerinde gördüyseniz eğer bu yazdıklarınızı bende daha maça falan gitmem olur biter.

Yani eski tabiriyle senin gibi sosyete kızlarını numaralı paklar git al çekirdeğini yanındaki çöp kutusuna at ofsayt ve verilmeyen foullerde lütfedip kalkarsın ayağa rahat rahatta maçını izlersin !

Üst Alt