E Grubu M:1 | Belçika 0-2 İtalya | M.S | 13 Haziran - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

E Grubu M:1 | Belçika 0-2 İtalya | M.S | 13 Haziran

italya tam turnuva takımı.herkes ne yapacağını gayet iyi biliyor.
İtalyan oyuncuların taktik sistem olayını ana sütü ile alıyorlar.

Hiç TD olmazsa Adamların mental bilgisi ust düzey.

Bizim Oyuncular da ise sıfır taktik diziliş olayı var. Nerde duracağını, nereye koşacanı yahut yer tutma vs gibi Sıfır

Daha erken ama Belçika çok iyi bir jenerasyonu harcayacak galiba.
Bu maçtan bağımsız konuşuyorum.

Son düzenleme:
İtalya, Almanya, şimdilerde İspanya ve Hollanda, bunlar ekol sahibi ülkeler, alt yapıda küçük yaştan itibaren bunları güzelce yontuyorlar, üst yapıda da devam ediyor. Milli takımda da çok süper oyuncuları olmadığı zamanlarda bile takım olarak nasıl oynayacaklarını 3 aşağı 5 yukarı iyi biliyorlar. O yüzden tarihsel olarak özellikle Almanlar ve İtalyanlar hep iyi turnuva takımı olmuşlardır.

Diğer Belçika filan gibi takımlar iyi jenerasyon yakaladıklarında iyi teknik adamları olduğunda başarılı olurlar ama Almanya İtalya Hollanda gibi ülkeler çok iyi oyuncuları olmadığı zaman bile turnuvalarda genelde bir yere gelirler. Çünkü milli takım kulüp takımı gibi değil, kulüp takımı gibi sık beraber oynayıp çalışmıyorlar ve TD ve sistemine ve hocaya alışıp iyi bir takım olmaları zaman alıyor, bazen birkaç turnuva alıyor (Almanya'nın bile 2-3 turnuva aldı). O olana kadar da Almanya İtalya yine sürekli yarı final, final filan göre göre ilerleyebiliyorlar.

Ispanyada ters geliyor baya son dönemlerde. Ama uzun tarihsel anlamında italia ciddiden çok ters geliyor bunlara. Turnufa da galibiyetleri yok bunlara karşı galiba

Ispanya son 10 senede cok efsane bir dönem gecirdi. Öncelerden almanlarin cok sikinti yasadigi bir takim degildi galiba. Italya ise bildigim her önemli macta, almanlarin yagini ekmegininin üzerinden caldi... (Butter vom Brot nehmen)

Conte'nin 5 defans +3 orta sahayla çıkacağı belliyken karşıdaki 3 ön liberoyla başladı + bek oyuncusu da yoktu. Stoperleri bek yapmış. Sonuç normal. İş işten geçtikten sonra sistemi değiştirdi ama İtalyanlara maçı vermişti zaten.Topu topu 3 hücumcuyla oynadığı maçta 90 dk boyunca 2-2.5 pozisyona girdiler.

İtalyanlara karşı diğer takımları da göreceğiz. Rakipleri ve hocaları ne kadar eleştirirsek eleştirelim değişmeyecek bir gerçek var; Savunma futbolu denince 1930'lu yıllardan bu yana akla İtalyanlar gelir. Dediğim gibi nerede ise asırlık bir ezber var. Ve bu ezber 4 dünya kupası kazandı iki kere de dünya kupası finali oynadı. Sen ne kadar iyi oynarsan oyna, sen ne kadar doğrusunu yaparsan yap pratiğin İtalyanlar kadar kuvvetli değilse öyle ya da böyle İtalyanlar sen fark etmeden maçı alır kaçar. Her ne kadar oynadıkları oyun göze hoş gelmese de kendi içinde tutarlı ve doğru oyun. Kulüp takımı bazında aynı doğruları da A.Madrid yapıyor. Senelerdir İtalyanlara bu şekilde yenilen takımların taktikleri de hocaları da eleştiriliyor. Bu kadar tesadüfle maç kazanılmaz. İtalyanları taktir etmeyi öğrenmek gerek.

conteyi tebrik eder bu taktiğinin devamını dilerim,ibram-benzema gibi superb forvetin yoksa işte böyle çift forvet oynıcaksın,tek forvetin nesi var-çift forvetin golü var,2.müthiş yaptığı topu ortada değil kanatta oynattırması,italyayı seyretmek çok keyif verici hele bide öne geçmişse⚽

Ekol olmak kolay degil herkes belcikayi su macta favori gostermistir ama italya almanya fransa ingiltere ispanya her zaman sahaya kendi ekollerini yansitmayi basariyorlar

Italya en kotu ceyrek gorur demistim ama belcikayi yenebileceklerini dusunmuyordum, anlasilan belcika bu muthis jenerasyonu degerlendiremeyecek.

Ekol olmak kolay degil herkes belcikayi su macta favori gostermistir ama italya almanya fransa ingiltere ispanya her zaman sahaya kendi ekollerini yansitmayi basariyorlar

İngiltere ekol ama gelen giden vurur onlara .. bu her turnuvada böyle olur..Rooney e bile havadan top şişiren bi takım düşün yani..

Ama İtalya-Almanya gerçekten ekol ülkeler futbol da.. ispanya ve fransa değişkenlik gösteriyorlar..

İngiltere ekol ama gelen giden vurur onlara .. bu her turnuvada böyle olur..Rooney e bile havadan top şişiren bi takım düşün yani..

Ama İtalya-Almanya gerçekten ekol ülkeler futbol da.. ispanya ve fransa değişkenlik gösteriyorlar..
Sen o begenmedigin ingiltereye bir bak kac turnuvaya katilmis son 20 yildir bide bize bak ayrica o begenmedigin herkes koyar dedigin ingiltereye tarihte ilk golumuzu daha 1 ay once attik.

Dipnot:ingiltere son 5 dunya kupasinda 2 kez ceyrek oynamis 2 kez gruptan cikmayi basarmistir.Ayrica son 5 avrupa sampiyonasinda 1 yari final 2 ceyrek final yapmistir.

Ben bunu buraya koydum isteyen gelsin alsin

Sen o begenmedigin ingiltereye bir bak kac turnuvaya katilmis son 20 yildir bide bize bak ayrica o begenmedigin herkes koyar dedigin ingiltereye tarihte ilk golumuzu daha 1 ay once attik.

Dipnot:ingiltere son 5 dunya kupasinda 2 kez ceyrek oynamis 2 kez gruptan cikmayi basarmistir.Ayrica son 5 avrupa sampiyonasinda 1 yari final 2 ceyrek final yapmistir.

Ama her açıdan diğerlerinin gerisinde İngiltere, bizim önümüzde olmalarının bir anlamı yok çünkü biz bir ekol ülkesi veya futbol altyapısı güçlü bir ülke değiliz. Alt yapıları da zayıf kaldı son 20 senede diğerlerine kıyasla. Hocaları da dışardan ithal ediyorlar, ligde ilk 8-9 sıraya bak, hepsinin hocası yabancı, hepsi değişik ekol ve sistemlerden geliyorlar. Yani İngiltere'nin pek bir ekolü kalmadı, bizim zengin versiyonumuz. Onun için bizim biraz daha ilerimize gidiyorlar.

Şu anki jenerasyonları fena değil gerçi, ama tecrübeli değiller. Biraz daha pişmeleri gerekebilir belki.

Son düzenleme:

İngiltere yi neden bizim af edersin dandik türkiye Milli takımı ile kıyaslama yaptın ki?
Almanya italia Fransa ispanya....
Adamların ekolü var ve başarılı bununla.
Kaç tane kupası var bunların baka bilirsin. İngiltere? Tek bir dünya kupası var ki oda aslında geçersiz olmalıydı ( top çizgiyi geçmemişti)
İngiltere Milli takımı bizden daha üst seviyede tabiki ama üst elit takımların seviyesinde olamadılar pek. İsimden kazanıyorlar işte daha çok ve liglerin kalitesinden

Üst Alt